منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • XCarnival متحمل هک 3.8 میلیون دلاری شد، جایزه 1500 ETH را به هکر ارائه کرد.

XCarnival متحمل هک 3.8 میلیون دلاری شد، جایزه 1500 ETH را به هکر ارائه کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

NFTs پلت فرم وام XCarnival بود هک شده است برای بیش از 3 میلیون دلار در 26 ژوئن، در نتیجه به تعلیق قرارداد هوشمند منجر شد. با این حال، هکر پیشنهاد جایزه برای بازگرداندن بخشی از وجوه دزدیده شده را پذیرفته است.

XCarnival نیمی از وجوه دزدیده شده را بازیابی می کند

شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield توضیح داد که هکر پروتکل را با استفاده از یک NFT تعهد شده برداشته شده به عنوان وثیقه برای استقراض وجوه بیشتر دستکاری کرده است. پس از چندین تراکنش مکرر، هکر 3087 ETH، معادل 3.8 میلیون دلار در زمان وقوع حادثه به دست آورد. PeckShield گفت که از دست دادن پروتکل ممکن است بزرگتر باشد.

XCarnival در توییتی این حمله را تایید کرد و اشاره کرد که سپرده‌گذاری و استقراض موقتاً به حالت تعلیق درآمده است. تیم با هکر مذاکره کرد تا نیمی از وجوه دزدیده شده را برگرداند و بقیه را به عنوان جایزه نگه دارد. آنها همچنین پیشنهاد معافیت شخص را از اقدام قانونی دادند که هکر با آن موافقت کرد.

هکر 1500 ETH را به عنوان جایزه حفظ کرد و 1467 ETH را به مقامات XCarnival پس داد.

هکرها هیچ آرامشی ندارند

صنعت کریپتو با وجود زمستان کریپتو هنوز با رکورد فزاینده سوء استفاده از پروتکل و کلاهبرداری مواجه است.

کمتر از یک هفته پیش، هکرها با سوء استفاده از یک آسیب‌پذیری در پل هارمونی، حدود 100 میلیون دلار از Ethereum، Binance Coin، Tether، USD Coin و Dai را سرقت کردند که بعداً با ETH در صرافی‌های غیرمتمرکز مبادله شدند. این هک ها، به گفته Elliptic.

اوایل ماه ژوئن، استخر نقدینگی اسمز 5 میلیون دلار تخلیه شد. مدت کوتاهی پس از اینکه پلتفرم شروع به بررسی منبع حمله کرد، حدود 2 میلیون دلار از وجوه دزدیده شده از دو عضو FireStack، یکی از بزرگترین اعتباردهنده‌های Osmosis، بازیابی شد.