منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Vitalik Buterin نقشه راه به روز شده اتریوم را به اشتراک می گذارد

Vitalik Buterin نقشه راه به روز شده اتریوم را به اشتراک می گذارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، نسخه به روز شده نقشه راه اتریوم را روز شنبه منتشر کرد. در این بیانیه، او برنامه‌های خود را برای اجرای تعدادی از تغییرات در شبکه اتریوم پس از ادغام به منظور رسیدگی به مسائل مختلف از جمله سانسور، تأیید بلوک و متمرکز کردن توضیح می‌دهد.

همانطور که در نموداری که بوترین در صفحه توییتر خود منتشر کرد مشاهده می شود، نقشه راه جدید نیز اصلاح شده است تا فاز جدیدی را که از آن به عنوان The Scourge یاد می شود، در خود جای دهد.

به گفته بوترین، The Scourge گنجاندن تراکنش های قابل اعتماد و منصفانه را تضمین می کند، و همچنین نگرانی های MEV را برطرف می کند.

بوترین خاطرنشان کرد که نقشه راه اصلاح شده شامل نقاط عطف دقیق تری برای هر دسته و نقش صریح تری برای اثبات کوانتومی به عنوان یک جزء اساسی از پروتکل “پایان بازی” است. سایر مراحل در نقشه راه عبارتند از Surge، Verge، Purge و Splurge.

پروتکل های EIP-4844 و Danksharding، rollups و zkEVM همگی بخشی از فاز Surge هستند. مقیاس پذیری و ظرفیت دو حوزه ای هستند که اتریوم امیدوار است آنها را با هدف مدیریت 100000 تراکنش در ثانیه افزایش دهد. علاوه بر این، نقاط عطف شامل مقیاس بندی پایه و همچنین مقیاس بندی کامل جمع آوری می شود.

Verge “درختان verkle” را معرفی می کند که حاوی مقدار بیشتری از داده ها در یک گواه کوچکتر است و بنابراین اندازه گره کمتری را امکان پذیر می کند. اکنون، فاز اکنون حاوی یک تأیید است که استفاده از SNARK ها را برای تأیید بلوک ها بسیار ساده و ساده می کند.

درک پروتکل به لطف فاز پاکسازی آسانتر شده است، که مشتریان را ملزم به حذف داده های قبلی می کند. با این وجود، این امر مستلزم توسعه سیستم هایی برای ذخیره داده های تاریخی است.

هدف کاهش هزینه های پیوستن به شبکه و در عین حال پرداخت هر گونه بدهی معوقه فناوری است.

در مرحله Splurge، اهداف اولیه بهبود تجربه کاربر با افزودن امنیت و انعطاف بیشتر است. علاوه بر آن، از Endgame EVM، Endgame EIP-1559 و انتزاع حساب Endgame تشکیل شده است.

اتریوم از مرز 1600 دلار عبور کرد

فعالیت قیمت اتریوم (ETH) آخر هفته را در جهتی نسبتاً خوش بینانه آغاز کرد. در بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان 0.7 درصد افزایش یافته و در زمان نگارش این مقاله به 1624 دلار رسیده است.

تصویر 81
منبع: CoinMarketCap

قیمت اتریوم از 21 اکتبر تا 29 اکتبر 32 درصد افزایش یافت و بالاترین قیمت محلی جدید را در 1663 دلار ثبت کرد. این افزایش سریع در حال حاضر منجر به مجموعه‌ای از پایین‌ترین قیمت‌ها پس از 29 اکتبر شده است، اما اتر هنوز با سقوط به زیر سطح نوسانی 1479 دلاری که در 28 اکتبر به آن رسیده بود، تغییر ساختار بازار قابل‌توجهی ایجاد نکرده است.

بازار کریپتو در آخر هفته

ارزش کل بازار جهانی ارزهای دیجیتال نیز پس از صعود به بیش از 1 تریلیون دلار و افزایش 2.16 درصدی در بیست و چهار ساعت گذشته در سبز است.

بر اساس تئوری تثبیت شده، این ایده مثبت ناشی از این ایده است که برای فدرال رزرو ایالات متحده، بیکاری رو به رشد ممکن است توجیهی برای تعدیل سیاست پولی تهاجمی آن و کاهش سرعت افزایش نرخ فدرال رزرو باشد. این فرض منجر به افزایش درک بازار از اقتصاد ایالات متحده شد.

همانطور که حرکت به سمت نهادینه شدن بازار ارزهای دیجیتال ادامه دارد، به نظر می رسد ابراز تاسف از این واقعیت که بازار ارزهای دیجیتال با بازارهای مالی متعارف در هم تنیده شده است، بیهوده است.

با توجه به این موضوع، آخرین گزارش نتایج مالی از برجسته ترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، کوین بیس، نشان داد که سرمایه گذاران نهادی 83.6 درصد از کل حجم معاملات صرافی را تشکیل می دهند. این موضوع با وجود کاهش 58 میلیارد دلاری حجم معاملات صورت گرفت.