منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Van Eck از SEC در 12 نوامبر Spot BTC ETF Snub ناامید شده است

Van Eck از SEC در 12 نوامبر Spot BTC ETF Snub ناامید شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست VanEck Funds برای فهرست کردن یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین (BTC) را رد کرده است.
  • تصمیم ترک شده است جان ون اک، مدیر اجرایی صندوق، ناامید شده است.

SEC یان ون اک، مدیر اجرایی VanEck Funds را مردی ناامید گذاشته است. او ناامید است زیرا سازمان دیده بان امید VanEck را برای راه اندازی یک ETF BTC Spot در روز جمعه از بین برد.

در نتیجه، ون اک در توییتر به ابراز نارضایتی خود از آژانس پرداخت. در این پست، او از ناامیدی خود از رد درخواست آنها توسط SEC گفت.

این شرکت در اواخر سال 2020 به دنبال تاییدیه برای محصول خود بود. این شرکت در صرافی Cboe BZX تجارت کریپتو به کار رفته بود. این مبادله قرار بود پس از پذیرفته شدن EFT را فهرست کند.

Cboe همچنین کسی بود که پشت فشار VanEck برای پذیرش نظارتی بود. صرافی به دنبال تغییر در قوانین SEC بود تا امکان ثبت ETF را فراهم کند.

با وجود ناامیدی، ون اک معتقد بود که سرمایه گذاران باید از طریق صندوق های تنظیم شده به بیت کوین دسترسی داشته باشند. و از نظر او، ETF غیر آتی بهترین گزینه برای دستیابی به آن هدف است.

توییت ون اک در مورد اعتراض دیروز SEC.

اپلیکیشن VanECk-Cboe BZX توجه زیادی را در ایالات متحده به خود جلب کرده بود، اگر این برنامه از بین می رفت، عصر جدیدی را در معاملات لحظه ای BTC ETF آغاز می کرد. علاوه بر این، تنظیم کننده تصمیم گیری در مورد این موضوع را چندین بار به تعویق انداخته بود.

SEC dimming Van Eck

SEC اعلام کرد که صندوق از بند 6 (b) (5) قانون بورس کوتاهی کرده است. این بخش نیازمند بورس اوراق بهادار ملی است تا توانایی جلوگیری از تقلب و دستکاری را نشان دهد. مجدداً، آنها باید به دنبال تأمین منافع سرمایه گذاران و مردم باشند.

قبل از اعلام این خبر، انتظار فزاینده ای وجود داشت که SEC به ETF چراغ سبز نشان دهد. این باور باعث شد تا دلالان پیشنهاد کنند که بیت کوین بر روی تاییدیه برای رسیدن به 80000 دلار استفاده خواهد کرد. اریک وایس، مدیر دارایی دیجیتال، یکی از آنهاست.

با این حال، همه این خوش بینی را نداشتند. برخی از تحلیلگران قبلاً موفقیت VanEck را در کاربرد آن مورد تردید قرار داده بودند. به عنوان مثال، اریک بالچوناس از بلومبرگ به برنامه کمتر از یک درصد شانس موفقیت داده بود.

بالچوناس در حین ترسیم این چشم اندازهای شوم، به مهارت SEC در انکار چنین برنامه هایی اشاره کرده بود. برای تاکید، او اظهار داشت که ایگلز شانس بیشتری برای گرفتن سوپربول داشت. Eagles یکی از تیم های کمتر مورد علاقه در NFL است.

SEC وفادار به سنت خود، امید VanEck را کمرنگ کرد. مخالفت آژانس با ETF های ردیابی BTC به خوبی مستند شده است. گری جنسلر، رئیس آن، حمایت از ETF های BTC مبتنی بر آینده را نشان داده است.

جنسلر همچنین اکوسیستم کریپتو را به غرب وحشی تشبیه کرده است. علاوه بر این، او معتقد است که cryptoverse مستعد سوء استفاده است. به این دلیل است که با کلاهبرداران و کلاهبرداران همکاری می کند.

ETF به چه سمتی است؟

تصمیم SEC نظرات را در بین دوستداران کریپتو تقسیم کرده است. به عنوان مثال، انجمن بلاک چین با این تصمیم مخالفت کرده است. این شرکت مخالفت خود را با آژانس برای امتناع از دسترسی سرمایه گذاران به ETF های Spot BTC ابراز کرده است.

برداشت انجمن بلاک چین در مورد حکم SEC.

این انجمن تفکر حقوقی را که حکم SEC را هدایت می کند زیر سوال برده است. تعجب کرد که چرا به نظر می رسد تنظیم کننده علیه بیت کوین تبعیض قائل می شود. علاوه بر این، همانگونه که SEC در مورد معاملات آتی انجام داد، خواستار تصویب ETF شده است.

دیگرانی مانند توییتر از [email protected] استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد کمتر از چرخش رویدادها آزار می‌دهند. او در توضیح توییت یان ون اک گفت که این نباید نگران کننده باشد. او اصرار داشت که بیت کوین نیازی به ETF نقطه ای ندارد، زیرا در دهه گذشته بدون آن به خوبی عمل کرده است.

پس از تصمیم روز جمعه، سرنوشت سایر درخواست ها همچنان در تعادل است. برخی تحلیلگران معتقدند که این حکم صرفاً عرضه محصولی را به تعویق انداخته است که بسیاری در پی آن هستند.