منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • UBS و Credit Suisse در مذاکرات ادغام – بعد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

UBS و Credit Suisse در مذاکرات ادغام – بعد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بنا بر گزارش ها، UBS در حال مذاکره برای خرید تمام یا بخشی از Credit Suisse است. به گفته منابع آگاه، هیئت‌های مجزای دو بزرگ‌ترین وام‌دهنده سوئیس در آخر هفته به عنوان بخشی از تلاش‌های بانک ملی سوئیس و FINMA برای تقویت اعتماد در بخش بانکی این کشور، تشکیل جلسه خواهند داد.

عصر روز جمعه، رگولاتورهای سوئیسی به همتایان خود در ایالات متحده و بریتانیا اطلاع دادند که ادغام بین Credit Suisse و یک بانک دیگر اولویت اصلی آنها برای بازگرداندن اعتماد به موسسه مشکل‌دار است. این گزارش همچنین نشان داد که این “طرح A” آنها برای تثبیت کردیت سوئیس بود.

بر اساس گزارش‌ها، دو بانک در حال ارزیابی گزینه‌های مختلف دیگر و بررسی محدودیت‌های نظارتی در حوزه‌های قضایی مختلف هستند. بانک مرکزی سوئیس قصد دارد تا قبل از افتتاح بازار روز دوشنبه به یک توافق ساده دست یابد. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که معامله نهایی انجام شود.

UBS Group AG و Credit Suisse با ادغام اجباری مخالف هستند. اولی ترجیح می دهد بر استراتژی مدیریت ثروت خود تمرکز کند و حاضر نیست ریسک های احتمالی را که Credit Suisse ممکن است به همراه داشته باشد، بپذیرد.

Credit Suisse به عنوان بزرگترین بانک سوئیس به طور قابل توجهی تحت تأثیر رکود اخیر بازار پس از شکست وام دهندگان آمریکایی SVB و Signature Bank قرار گرفته است و در نتیجه نیاز به استقراض تا 54 میلیارد دلار از بانک مرکزی سوئیس برای اهداف نقدینگی است.

Credit Suisse 167 ساله به شدت تحت تاثیر آشفتگی بازار ناشی از سقوط بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنیچر در هفته گذشته قرار گرفته است. این امر بانک سوئیسی را وادار کرد تا به دنبال تامین مالی 54 میلیارد دلاری از بانک مرکزی باشد که منجر به کاهش 25 درصدی ارزش سهام تا جمعه شب شد. رگولاتورهای سوئیسی تلاش کردند تا با تشویق UBS و Credit Suisse به ادغام، به کاهش بحران کمک کنند. با این حال، هیچ یک از بانک ها علاقه ای به انجام این کار نشان نداده اند. آنها قدرت لازم برای ادغام را ندارند. با این وجود، اقداماتی برای بازگرداندن ثبات به بازار در حال انجام است.