منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • The Mining Break Through: Unlocking Nvidia’s LHR – Martin Škorjanc، مدیرعامل NiceHash 

The Mining Break Through: Unlocking Nvidia’s LHR – Martin Škorjanc، مدیرعامل NiceHash 

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تصویری حاوی توضیحات الکترونیکی به طور خودکار تولید شد

انویدیا، بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده GPU (کارت‌های گرافیکی رومیزی – مورد استفاده برای استخراج رمزنگاری) فناوری LHR (Lite Hash Rate) خود را در ماه مه 2021 راه‌اندازی کرد. برای مقابله با مشکل کمبود پردازنده‌های گرافیکی برای گیمرها به دلیل افزایش استخراج کریپتو در سراسر جهان طراحی شده است. در سال 2021، نرم‌افزار ضد ماینینگ LHR انویدیا تضمین کرد که محدودیت‌های استخراج سخت‌گیری برای کارت‌های گرافیکی منتخب وجود دارد – مانع از عملکرد و سودآوری برای ماینرهای معمولی ارزهای دیجیتال می‌شود.

مسابقه برای باز کردن قفل فناوری LHR

طبیعتاً، از آن زمان برای کارشناسان ماینینگ کریپتو در جهان مسابقه ای بوده است تا کد را بشکنند و GPU های LHR را برای استخراج کنندگان کریپتو مفید کنند. و در حالی که استخراج‌کنندگان انفرادی از زمانی که انویدیا این فناوری را راه‌اندازی کرده است، کار خود را آغاز کرده‌اند، NiceHash اولین کارت گرافیک LHR است که با نرم‌افزار اختصاصی خود QuickMiner (Excavator) به طور کامل قفل کارت گرافیک LHR را باز می‌کند و به تیتر اخبار آنلاین در سراسر جهان تبدیل می‌شود.

مدیر عامل NiceHash Martin Škorjanc توضیح می دهد که این به چه معناست و چرا خبر فوق العاده ای برای استخراج کنندگان کریپتو است که اکنون با آغوش باز آن را می پذیرند. او همچنین تخمین می‌زند که این پیشرفت بر گیمرها نیز تأثیر منفی نخواهد گذاشت.

استخراج کریپتو جهانی در سراسر جهان اکنون از پیشرفت محدود کننده LHR از زمان NVIDIA بهره می برد

Martin Škorjanc مدیر عامل NiceHash است. او توضیح می‌دهد: «به‌محض اینکه انویدیا کارت‌های گرافیکی را با محدودکننده ضد ماینینگ برای اتریوم منتشر کرد، تا زمانی که یک شرکت راه حلی برای آن پیدا کند، مسئله زمان بود.

تیم NiceHash اولین کسانی بودند که الگوریتم را شکستند تا بتوانیم کارت گرافیک LHR را به 100٪ عملکرد استخراج برای ETH بازگردانیم. سایر نرم‌افزارهای ماینینگ در طول سال از زمان راه‌اندازی آن بخشی از راه را به دست آورده‌اند، اما ما یکی از افرادی هستیم که می‌توانیم در این دوره هیجان‌انگیز به کاربران NiceHash مزایایی بدهیم.

«تا کنون، QuickMiner از الگوریتم DaggerHashimoto (Ethash) پشتیبانی می‌کند، اما ما در حال کار بر روی این موضوع هستیم که به زودی برای کاربران لینوکس نیز فعال شود. NiceHash QuickMiner اکنون می‌تواند تقریباً تمام کارت‌های گرافیکی را به قدرت پردازش کامل ماینینگ باز کند. فقط چند استثنا برای کسانی که از الگوریتم جدید LHR استفاده می کنند وجود دارد.

The Mining Break Through: Unlocking Nvidia's LHR - Martin Škorjanc مدیر عامل NiceHash  1

خدمات NiceHash به معنای پتانسیل درآمد بیشتر برای کاربران است

گزارش Bitcoin.com در ژانویه 2022 گفت که تلاش انویدیا و ساختار مدیریتی جدید آن برای کند کردن یا متوقف کردن ماینرهای کریپتو با محدود کردن ابزارهای موجود، تا حد زیادی بی معنی است. این خبر به معنای محدود کردن کمتر سود میلیون‌ها ماینر و پول کمتر در بانک برای ماینرهای معمولی بود.

آقای Škorjanc از NiceHash توضیح می دهد: «ما در آن زمان با PCMag صحبت کردیم و واضح بودیم که احساس نمی کردیم حرکت انویدیا ماینرها را منصرف کند. این تا حد زیادی به این دلیل است که کارت های LHR تنها استخراج Eth را به نصف رسانده و به 50 درصد رسانده است. این به شرکت ما و سایر شرکا در سرتاسر جهان اجازه داد تا نرم افزاری را توسعه دهند که این امر را به تدریج افزایش دهد. و تا می 2022 ما توانستیم این کار را تا 100٪ انجام دهیم. ما پدر این پیشرفت معدنی جهانی بودیم و برخی از ارائه دهندگان دیگر به سرعت آن را پیگیری کردند. “

هزینه‌ها و در دسترس بودن کارت‌های گرافیک اخیراً کاهش یافته است، بنابراین ما نمی‌بینیم که پیشرفت ما بر این بخش تأثیر منفی بگذارد. تنها راهی که ممکن است این اتفاق بیفتد این است که بزرگ‌ترین منافع تجاری همه چیز را قبل از انتقال اتریوم بخرند، و من نمی‌بینم که این اتفاق بیفتد.”

تغییر اتریوم، انتقال بسیار مورد انتظار به اثبات سهام (PoS) است، چیزی که در ابتدا انتظار می رفت در ژوئن 2022 اجرا شود. با این حال، اخیرا تایید شده است که این حرکت (موسوم به “ادغام”) چند خواهد بود. ماه های بیشتر هنوز تردیدهای زیادی در مورد اینکه چرا این به طور مداوم به تعویق می افتد و داده ها برای صنعت گسترده تر ارزهای دیجیتال چه چیزی را نشان می دهد وجود دارد.

NVIDIA

پشتیبانی مداوم از کاربران NiceHash

Martin Škorjanc از NiceHash می‌گوید: «ما واقعاً خوشحالیم که می‌توانیم به کاربران کارت گرافیک LHR فرصتی برای کسب سود بیشتر با استفاده از QuickMiner ارائه دهیم. «سایر نرم افزارها به سادگی نمی توانند پتانسیل کامل تجهیزات شما را به همان روش آزاد کنند، که آن را بهتر از استخراج مستقیم در استخر می کند.

«در حالی که ماینرها ممکن است کارت گرافیک غیر LHR بخرند، نکته اینجاست که فناوری که قرار بود اکنون توانایی استخراج آنها را خفه کند، آنها را از خرید آن منع نمی کند. اخیراً انتخاب زیادی در بازار وجود نداشته است، بنابراین ماینرها جایگزین کمی دارند زیرا اسکالپرها همه چیز را خریداری می کنند.

برای بسیاری از ماینرها (نه فقط ماینرهای NiceHash)، خرید کارت LHR در طولانی مدت به دلیل ادغام ETH آینده و سیستم های داخلی آنها برای استخراج منطقی است. وقتی بالاخره این اتفاق بیفتد و اتریوم غیرقابل استخراج شود، تقاضا برای کارت های LHR افزایش می یابد. البته، انویدیا ممکن است تصمیم بگیرد که نرم‌افزار محدودکننده را به ارزهای بیشتری گسترش دهد، اما هیچ تاییدی وجود ندارد.