منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • STEPN کاربران چینی را تا 15 جولای مسدود می کند

STEPN کاربران چینی را تا 15 جولای مسدود می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

STEPN، یک بازی معاملاتی ارزهای دیجیتال که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را ارائه می‌کند، کاربران را در سرزمین اصلی چین به منظور رعایت استانداردهای نظارتی چین ممنوع خواهد کرد. از اواسط تابستان، بازی حرکت برای کسب درآمد، خدمات موقعیت مکانی را برای کاربران در سرزمین اصلی چین مسدود خواهد کرد. قیمت توکن پس از اعلام این خبر به میزان قابل توجهی کاهش یافت و در عرض چند ساعت 40 درصد از ارزش خود را از دست داد.

STEPN GPS را در چین برای اهداف تنظیم حذف می کند

نگرانی های این شرکت با گزارش هایی مبنی بر اینکه مجبور خواهد شد از سرزمین اصلی چین مهاجرت کند، تقویت شده است. STEPN یک بازی محبوب “حرکت برای کسب درآمد” است که بر اساس Solana و BNB Chain ساخته شده است که توسط دو مهاجر چینی که اکنون در استرالیا زندگی می کنند ساخته شده است.

STEPN، بازی ای که در پایان سال 2021 منتشر شد، در سراسر جهان مورد توجه بسیاری قرار گرفت. در طول سه ماهه اول سال 2022، STEPN تقریباً 20 میلیون دلار درآمد ایجاد کرد. این بازی در حال حاضر هزاران بازیکن جهانی دارد، اگرچه مشخص نیست چه تعداد از کاربران این بازی بازی برای کسب درآمد از چین هستند. طبق اعداد و ارقام Dune Analytics، این بازی در 24 ساعت گذشته بیش از 580000 کاربر و حدود 39000 فعال داشته است.

این بازی محبوب متمرکز بر تناسب اندام تایید کرد که ارائه خدمات GPS به آدرس های IP مستقر در چین را در 15 جولای، همانطور که در اعلام رسمی به گفته این شرکت، کاربران محلی باید قبل از اجرای این تغییر، تمهیداتی را برای دارایی های مجازی خود انجام دهند.

عملیات STEPN مبتنی بر فناوری GPS است که گام‌ها و حرکات کاربران را پس از خرید کفش‌های ورزشی NFT مجازی ثبت می‌کند و آنها را به توکن‌های استفاده درون بازی تبدیل می‌کند. در اواسط ژوئیه، STEPN همه حساب‌های مستقر در چین را به دلایل نظارتی خواهد بست. این پلتفرم به ساکنان بلندمدت چین که می‌خواهند دارایی‌های خود را قبل از آن پلتفرم بفروشند توصیه می‌کند در صورت امکان این کار را انجام دهند.

این خبر باعث افت بازار شد و سرمایه گذاران دارایی ها را فروختند. قیمت کف یک کفش ورزشی روی پلت فرم قبل از راه اندازی STEPN در آوریل حدود 13 SOL بود، اما از آن زمان به تنها 8 SOL کاهش یافته است. همچنین، توکن ابزار STEPN، GMT، در 24 ساعت گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است که بیشتر آن پس از انتشار اخبار رخ داده است.

بنیانگذار این شرکت، جری لی، پس از اعلام این خبر گفت که کاربران چینی 5 درصد از کل پایگاه کاربران این پلتفرم را تشکیل می دهند، به این معنی که خروج این شرکت از این بازار تأثیر زیادی بر موفقیت مالی آن نخواهد داشت. طبق حساب رسمی توییتر STEPN، تعداد کاربران فعال روزانه به بیش از 500000 نفر در ماه مه افزایش یافت که از 300000 در آوریل افزایش یافته است.

طبق گفته رانگ در ماه گذشته، STEPN می‌خواهد نشان دهد که امکان‌پذیر است زیرا سایر شرکت‌های بلاک چین برای بازاریابی محصولات یا توکن‌های خود به کاربرانش کمیسیون به نهاد پرداخت می‌کنند، کاربرانی که به سرعت از طریق مفهوم حرکت برای کسب درآمد در دسترس هستند.

STeMP هنوز توضیح نداده است که چرا تیم این تصمیم را گرفته است، اما نشان می دهد که این تصمیم با قوانین محلی توییتر مطابقت دارد.

STEPN همیشه اهمیت زیادی به تعهدات انطباق داده است و همیشه به شدت از الزامات مربوطه آژانس های نظارتی محلی پیروی می کند. همچنین به کاربران یادآوری می کنیم که مراقب کلاهبرداری ها باشند.

پست STEPN.

مقررات رمزنگاری در چین باعث رکود کریپتوها می شود

سال‌ها، چین فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را سرکوب می‌کند و هشدار بانک خلق چین (PBOC) در مورد مبادلات ارزهای دیجیتال خارجی در سال 2021 باعث شد پلتفرم‌های بزرگی مانند Binance و Huobi کشور را ترک کنند.

دولت چین به دلیل پارانویای خود در مورد نظارت خارجی و کنترل های شدید بر روی فناوری هایی که مورد تایید دولت نیستند، بدنام است. مقامات دولتی ایالتی سال گذشته استفاده از خودروهای تسلا را به دلیل دوربین های تشخیص چهره آنها ممنوع کردند. دولت چین مدعی شد که این فناوری ممکن است برای جاسوسی مورد استفاده قرار گیرد و به مقامات اجازه دهد تا اطلاعات مربوط به کشور را به صورت مخفیانه جمع آوری کنند.

در اوایل سال جاری، دادستان کل کشور نظارت بر متاورس و NFTها را افزایش داد. مقامات چینی نسبت به مجازات های سخت برای جرایم مالی مانند پولشویی و جمع آوری کمک های مالی از طریق متاورس، از جمله مواردی مانند زندان و اعدام هشدار داده اند.

تصمیم STEPN برای خروج از چین نشانه‌ای از چگونگی تغییر سایر نقاط جهان در مورد برنامه‌های ارزهای دیجیتال است. دولت ها این را منبع درآمد غیرقانونی می دانند و خواستار محدودیت در آن هستند. مالیات و KYC دو مورد از ضروری ترین نگرانی ها هستند.

منتقدان ادعا می‌کنند که چنین بازی‌هایی ناپایدار هستند، زیرا بازیکنان موجود بیشتر احتمال دارد که برنده‌های خود را نقد کنند تا اینکه به خرج کردن پول در بازی ادامه دهند، و آن را به هجوم مداوم شرکت‌کنندگان جدید متکی می‌کند. این باعث شده است که برخی از منتقدان STEPN و سایر بازی های مشابه را به عنوان طرح های پونزی توصیف کنند.

بسیاری از کشورها شاهد افزایش اعتیاد به بازی‌ها بوده‌اند، به‌ویژه به دلیل افزایش بازی‌های درآمدزا مانند GameFi و پلتفرم‌های بازی به برد. آمریکای لاتین و آسیای جنوب شرقی افزایش قابل توجهی را در این بازارها تجربه کرده اند که دولت ها را بر آن داشته است تا توجه کنند.

با این حال، در شرایط خاص، علاقه مندان حتی اگر از خطرات آگاه باشند، با ممنوعیت ها و محدودیت ها مبارزه می کنند. ماینرهای بیت کوین در چین با افزایش هش ریت خود از این ممنوعیت سرپیچی کرده و به دومین هش بزرگ جهان تبدیل شده اند.