منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Skycoin پیشگام بلاک چین قربانی کلاهبرداران می شود

Skycoin پیشگام بلاک چین قربانی کلاهبرداران می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Skycoin یک شرکت مستقر در سنگاپور به نام توسط این هنرمندان شیطان صفت هدف قرار گرفت و هنوز هم با عواقب آن دست و پنجه نرم می کند. پس از تصمیم به استخدام یک شرکت روابط عمومی برای بهبود وب سایت خود و انجام روابط عمومی، این پروژه و بنیانگذار آن خود را در شبکه ای از اخاذی، عدم صداقت و جنایت که اکثر مردم هرگز تصور نمی کردند می تواند واقعی باشد گرفتار شدند.

ممکن است شما مجذوب داستان‌های افرادی شوید که یک شبه میلیاردها درآمد کسب می‌کنند، یا ممکن است با کلاهبرداری‌هایی که در آن سازندگان کسب‌وکارهای تقلبی با پول سرمایه‌گذاران خود به تاهیتی فرار می‌کنند، وحشت کنید. با این حال، تردید وجود دارد که اولین چیزی که به ذهن خطور می کند داستان های وحشتناک اخاذی و آدم ربایی باشد.

پتانسیل سود انفجاری ارزهای دیجیتال در طول سال‌ها از زمانی که بیت‌کوین برای اولین بار در ژانویه 2009 راه‌اندازی شد، تعداد بی‌شماری از باج‌گیران، کلاهبرداران و مجرمان آشکار را به خود جذب کرده است. برخی از توسعه‌دهندگان توسط چنین کلاهبردارانی به شهرت شرکت‌ها آسیب رسانده‌اند و برخی مورد ضرب و شتم، ربوده شدن قرار گرفته‌اند. ، و حتی کشته شدند.

ماموریت و محصولات Skycoin

Skycoin یک شرکت رمزنگاری برجسته است که یکی از بنیانگذاران آن، براندون اسمیتانا، روی کد بیت کوین و ساتوشی ناکاموتو کار کرده است. این پروژه در ابتدا به عنوان پاسخی به سوالاتی بود که بیت کوین و اتریوم قادر به حل آن نبودند. Skycoin سخت‌افزار و نرم‌افزاری را توسعه می‌دهد که به شرکت‌ها و افراد کمک می‌کند تا از پتانسیل فناوری بلاک چین استفاده کنند، کنترل اطلاعات خود را بازیابی کنند، شبکه‌ها و ذخیره‌سازی داده‌ها را بهینه و ایمن کنند.

محصولات شاخص این شرکت فیبر هستند، یک معماری شبکه موازی P2P بی نهایت مقیاس پذیر و بسیار قابل تنظیم است. CX، یک زبان برنامه نویسی چند منظوره است که برای توسعه برنامه های بلاک چین، تجهیزات Skyminer برای اجرای گره های شبکه Skywire و راه حل های سخت افزاری و بلاک چین با پیکربندی صفر برای شبکه های سازمانی تخصص دارد.

Skycoin قربانی کلاهبرداران و فرصت طلبان شد

در فوریه، بنیاد جهانی Skycoin سنگاپور یک شکایت فدرال RICO (Skycoin v. Stephens, 22-cv-00708، دادگاه منطقه ای ایالات متحده علیه برخی از پیمانکاران سابق و چندین متهم دیگر که از سال 2018 یک کمپین جنایی برای بهره برداری از دارایی های شرکت انجام می دادند. شامل پرداخت پول به روزنامه نگاران و گروه های رسانه های اجتماعی برای بدنام کردن شهرت Skycoin و همچنین باج گیری، اخاذی و آدم ربایی است.

متهمان اصلی این شکایت بردفورد استفنز و هریسون گیویرتز با نام مستعار “HaRRo” هستند که به طور گسترده به عنوان پادشاه دنیای زیرزمینی تبهکاران بازاریابی کلاه سیاه و بنیانگذار وب سایت بدنام blackhatworld.com در نظر گرفته می شود.

پس از اینکه Skycoin شرکت خود را در اوایل سال 2018 برای ترویج این پروژه و اجرای بهینه‌سازی SEO استخدام کرد، وب‌سایت آن با هرزنامه‌هایی که شامل پیوندهایی به وبلاگ‌های مستهجن بود، پر شد. استفنز برای پایان دادن به این حملات 100000 تا 300000 دلار در ماه درخواست کرد، اما وقتی متوجه شد که این پیمانکاران پشت سر آنها هستند، Skycoin نپذیرفت.

در آن مرحله، توطئه گران 30 میلیون دلار بیت کوین و 1 میلیون دلار پول نقد خواستند و در عین حال تهدید کردند که در صورت عدم پرداخت، اسکای را از فهرست شدن در صرافی های اصلی باز خواهند داشت.

اما فقط به باج خواهی ختم نشد. در سال 2018، اسمیتانا و دوست دخترش به زور در آپارتمان خود در شانگهای توسط آدم رباانی که سعی داشتند یکی از بنیانگذاران Skycoin را مجبور کنند تا رمزهای عبور کامپیوترش را که حاوی کد منبع و سایر اطلاعات ارزشمند بود، تحویل دهد، بازداشت شدند. اسمیتانا پس از شش ساعت ضرب و شتم و شکنجه تسلیم شد و مهاجمان موفق به سرقت حدود 139000 دلار بیت کوین و 220000 دلار به صورت Skycoin شدند. طبق دادخواست، استفنز و گیورتز این آدم ربایی را سازماندهی کردند.

جرایم ذکر شده در بالا نشان می دهد که شرکت ها و مدیران بلاک چین باید امنیت خود را جدی بگیرند. اگرچه پروژه‌های موفق این پتانسیل را دارند که برای آنها و سرمایه‌گذارانشان ثروتی بی‌سابقه به ارمغان بیاورند، اما می‌توانند مجرمانی را نیز جذب کنند که ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری را به شرکت‌ها و افراد آنها وارد کنند. تجربه نشان داده است که برخی از کارآفرینان رمزارز حتی بهای نهایی موفقیت خود را پرداخته اند.

Skycoin در طرح شکایت خود به دنبال جبران بخشی از آسیب های وارد شده توسط کلاهبرداران، بازگرداندن نام خوب خود و خلاص شدن از شر اخاذین است.