منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SEC 8 اینفلوئنسر اطلس را به دلیل کلاهبرداری 100 میلیون دلاری دستکاری سهام متهم می کند

SEC 8 اینفلوئنسر اطلس را به دلیل کلاهبرداری 100 میلیون دلاری دستکاری سهام متهم می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از ابتدای سال 2022، صنعت کریپتو مهلت کمی را تجربه کرده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) رسماً اعلام کرده است که علیه هشت تأثیرگذار رسانه های اجتماعی در ارتباط با توطئه کلاهبرداری 100 میلیون دلاری از اوراق بهادار، اتهاماتی مطرح خواهد شد. در این توطئه، متهمان از پلتفرم های رسانه های اجتماعی از جمله توییتر و دیسکورد برای دستکاری سهام معامله شده در بورس استفاده کردند.

SEC پس از اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی برای کلاهبرداری رمزارز آمده است

در پرونده خود که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی تگزاس ثبت شده است، این کمیسیون به دنبال احکام دائمی، انصراف، منافع پیش داوری و مجازات های مدنی علیه هر یک از متهمان است. بازوی نظارتی متهمان را به ترتیب به نقض بند 17 (الف) و 10 (ب) قانون اوراق بهادار و قانون بورس اوراق بهادار متهم می کند.

طبق گزارش SEC، وبلاگ نویسان با ایجاد موقعیت های برجسته در برخی اوراق بهادار، توصیه آنها به دنبال کنندگان خود و سپس فروش سهام خود در پاسخ به تقاضایی که تبلیغات گمراه کننده آنها ایجاد می شود، حداقل 100 میلیون دلار درآمد کسب کردند.

با این وجود، طبق شکایت این نهاد، با افزایش قیمت سهام و حجم معاملات اوراق بهادار مورد حمایت آنها، متهمان به طور معمول دارایی های خود را بدون افشای مقاصد خود فروختند.

شرکت‌های Alzamend Neuro، Torchlight Energy Resources و ABVC به عنوان نمونه‌هایی از تبلیغات تقلبی سهام شناسایی شدند. در شکایت، نه بیت کوین و نه سایر دارایی های دیجیتال ذکر شده است.

در لیست متهمان، ادوارد کنستانتین، با نام مستعار MrZackMorris، یکی از بنیانگذاران Atlas Trading، پری متلاک، “مدیرعامل” همان پلتفرم، و سازندگان کانال یوتیوب Goblin Gang هستند. توماس کوپرمن و گری دیل، مجریان پادکست Pennies: Going in Raw، میچل هنسی و دانیل نایت، بنیانگذار سایت تجارت یاقوت کبود، جان ریبارچیک، و استفان هرواتین با نام مستعار LadeBackk، یک تأثیرگذار توییتر.

در حالی که کنستانتین، متلاک، کوپرمن، دیل، هنسی، هرواتین و ریبارسیزک توسط شاکی به عنوان «مدافعان اصلی» در نظر گرفته می‌شوند، گفته می‌شود که نایت به آنها کمک کرده و از آنها حمایت کرده است. کمیسیون به دنبال دستوری دائمی است که متهمان را از مشارکت در هر گونه اعمالی از نوع ادعا شده در شکایت منع می کند، که می تواند شامل ارائه مشاوره معاملات سهام باشد.

SEC 8 اینفلوئنسر اطلس را برای کلاهبرداری 100 میلیون دلاری دستکاری سهام متهم می کند
منبع: بیانیه مطبوعاتی SEC

موضع تزلزل ناپذیر SEC

SEC ایالات متحده برای مدت طولانی به دنبال صرافی های ارز دیجیتال و افراد بوده است. امروز، بازوی نظارتی عزم خود را برای تنظیم صنعت DeFi به جامعه کریپتو یادآوری کرد. جوزف سانسون، رئیس بخش سوء استفاده از بازار در بخش اجرای SEC، اظهار داشت که این نهاد فراتر از شکایت از مجرمان است.

اقدام امروز انگیزه واقعی این کلاهبرداران ادعایی را افشا می‌کند و هشدار دیگری است که سرمایه‌گذاران باید مراقب توصیه‌های ناخواسته‌ای که آنلاین با آن‌ها مواجه می‌شوند باشند.

جوزف سانسون

به خصوص یک تاجر عواقب نقض قانون را تجربه خواهد کرد. SEC استفان هرواتین را که مدیریت توییترش “@LadeBackk” است، انتخاب می کند و اعلام می کند که او نیز از معامله سهام پنی در بازار منع خواهد شد.

اندرو پالید، دیوید شفلر، میشل تی پریلو از واحد سوء استفاده از بازار (MAU) و سایر شرکت‌های وابسته در حال انجام تحقیقات SEC هستند.

اخیراً، این کمیسیون فعال بوده است و مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن-فرید را به کلاهبرداری از مشتریان آمریکایی و سرپوش گذاشتن بر سوء استفاده از پول مشتریان متهم می کند. SBF همچنین مسئول اقدامات دیگری برای خنثی کردن برنامه‌های Grayscale Investments برای معرفی صندوق قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) است.

جامعه کریپتو از شیرین کاری های گری جنسلر در روابط عمومی صدا می زند

جامعه کریپتو قاطعانه ترفندهای گری جنسلر و روابط عمومی SEC را رد کرده است. کمیسیون تنظیم مقررات اخیراً یک بیانیه مطبوعاتی برای اعلام اتهامات خود علیه SBF در ساعت 2:10 بامداد سه شنبه به وقت شرقی منتشر کرد. زمان ارسال ایمیل چندان منطقی نبود زیرا این نوع ارتباط معمولا بین ساعت 6 تا 9 صبح انجام می شود.

زمان‌بندی غیرمعمول این ایمیل احتمالاً تلاشی برای جلب توجه وزارت دادگستری قبل از طرح اتهام جنایی علیه بانکمن-فرید در صبح روز سه‌شنبه بوده است. جنسلر احتمالاً امیدوار بود بتواند در روزی که SBF تحت پیگرد قانونی قرار می‌گرفت، با طرح شکایت آژانس خود، توجه خود را جلب کند.

جنسلر به این نوع فعالیت عادت دارد. در ماه اکتبر، جنسلر اقدامی خارق‌العاده برای ایجاد یک ویدیوی توئیتری برای اعلام جریمه علیه کیم کارداشیان انجام داد و آن را در اوایل صبح دوشنبه برای حداکثر تبلیغات منتشر کرد. این نمایش رسانه ای آزاردهنده است، اما به ویژه با توجه به این که Gensler ادعا می کند که مسئول بازارهای ارزهای دیجیتال است، علیرغم اینکه به طور مداوم تعدادی کلاهبرداری های گسترده را از دست می دهد، آزار دهنده است.

سقوط استیبل کوین Terra، و همچنین وویجر و سلسیوس وام دهنده، مورد توجه رئیس SEC قرار نگرفت و میلیاردها دلار هزینه برای سرمایه گذاران داشت. در نهایت، FTX وجود دارد. وقتی صحبت از جامعه رمزنگاری به میان می آید، گری جنسلر صدای عقل و موقعیت قدرت خود را از دست داده است.