منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SEC نیجریه واحد fintech را برای تنظیم مقررات رمزنگاری ایجاد کرد

SEC نیجریه واحد fintech را برای تنظیم مقررات رمزنگاری ایجاد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • SEC نیجریه قرار است صنعت رمزنگاری را در این کشور تنظیم کند.
  • SEC می گوید حرکت آن محافظت از سرمایه گذاران رمزنگاری در نیجریه است.
  • تورم و وضعیت بد اقتصادی همچنان نیجریه را مجبور به استفاده از رمزنگاری می کند.

SEC (کمیسیون امنیت و مبادله) نیجریه ، در جهت تدوین مقررات برای صنعت رمزنگاری این کشور ، یک واحد فن آوری برای این منظور ایجاد کرده است.

این واحد تحقیقات عمیقی در زمینه سرمایه گذاری و محصولات رمزنگاری در جهت تنظیم صنعت دارایی های دیجیتال انجام می دهد. همه اینها برای محافظت از سرمایه گذاران و سرمایه گذاران بالقوه ای که به فضا می آیند ، است.

لامیدو یوگودا ، مدیر کل SEC ، گفت: “ما به دقت به این بازار نگاه می کنیم تا ببینیم چگونه می توانیم مقرراتی را وضع کنیم که به سرمایه گذاران کمک می کند تا از سرمایه گذاری خود در بلاک چین محافظت کنند.”

وی خاطرنشان کرد که دارایی های رمزنگاری شده در نیجریه به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند تا زمانی که شواهد کافی وجود نداشته باشد. یوگودا افزود که SEC زمانی که رمز ارزها را در سیستم بانکی نیجریه ادغام کند ، مقررات را در نظر می گیرد.

SEC نیجریه و مقررات رمزنگاری

ارزهای رمزنگاری شده به طور گسترده در این کشور غربی آفریقا به ویژه در میان جوانان جوان و پرجنب وجوش که باعث آگاهی دولت برای اقدام شده است ، پذیرفته شده است.

SEC نیجریه قصد خود را برای تنظیم فضای رمزنگاری شده در این کشور در سال های گذشته نشان داد ، حتی قبل از اینکه بانک مرکزی این کشور بانک ها و سایر موسسات مالی را از ارائه هرگونه پشتیبانی از ارزهای دیجیتال منع کند.

با وجود ایجاد واحد فین تک برای تحقیق در صنعت ، SEC نیجریه در سپتامبر 2020 اعلام کرد که برای ارائه دستورالعمل های نظارتی برای این صنعت مجهز است.

در آن زمان ، SEC اعلام کرد که با چندین موسسه از جمله بانک جهانی همکاری نزدیک دارد تا اطمینان حاصل شود که اکوسیستم رمزنگاری نیجریه “عقیم نمانده بلکه با اصول اساسی هدایت می شود”.

چرا نیجریه ای ها برای پذیرش رمزنگاری عجله کرده اند

این کشور آفریقایی با وجود منابع طبیعی غنی که شامل نفت ، زغال سنگ ، طلا ، قیر و غیره است دچار رکود اقتصادی ، فساد و رهبری بد شده است.

جوانان بیکار هستند و ارزش پول کشور در برابر دلار آمریکا همچنان کاهش می یابد. ارزهای رمزنگاری شده به نیجریه پناهگاهی برای کسب درآمد بیشتر و همچنین جلوگیری از تورم در این کشور داده اند.

Chainalysis ، یک شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری ، اخیراً گزارشی تحقیقی در مورد پذیرش رمزنگاری در سراسر جهان منتشر کرده است. مشخص شد که نیجریه ششمین کشوری است که بیشترین رمزنگاری را در سطح جهان دارد.