منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SEC در حال بررسی مشاوران سرمایه گذاری در مورد نگهبانی کریپتو است

SEC در حال بررسی مشاوران سرمایه گذاری در مورد نگهبانی کریپتو است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طبق گزارش رویترز که به نقل از سه فرد ناشناس، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال انجام تحقیقاتی در مورد مشاوران سرمایه‌گذاری ثبت‌شده است تا ببیند آیا آنها به دستورالعمل‌های مربوط به نگهبانی دارایی‌های ارز دیجیتال مشتری پایبند هستند یا خیر.

تحقیقات ماه هاست که ادامه دارد

تلاش‌های این مشاوران برای پیروی از قانون تحمیل‌شده توسط نهاد نظارتی ایالات‌متحده حاکم بر نگهداری دارایی‌های ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته است.

حتی با وجود اینکه این تحقیق برای چند ماه ادامه دارد، دامنه آن در نتیجه شکست FTX گسترده شده است.

در نتیجه مستقیم این، پرسنل اجرای SEC بر مشاوران سرمایه گذاری فشار آورده اند تا اطلاعاتی در مورد ارزیابی های نگهداری که برای پلتفرم هایی مانند FTX انجام داده اند ارائه دهند.

تلاش‌های سرمایه‌گذاران سهام برای انجام بررسی‌های لازم در صرافی ارزهای دیجیتال نیز توسط رگولاتور هدف قرار گرفته است.

مشاوران سرمایه گذاری موظفند تعدادی از الزامات ایمنی سختگیرانه را پیش از این که قانون به آنها اجازه دهد نگهبانی دارایی های ارز دیجیتال مشتریان خود را بر عهده بگیرند، رعایت کنند.

یکی از معیارها این است که آنها به عنوان متولیان واجد شرایط در نظر گرفته می شوند، علیرغم این واقعیت که SEC چنین گواهینامه رسمی ارائه نمی دهد و نام هیچ کسب و کار واجد شرایطی را ذکر نمی کند.

در نتیجه این امر، مشاوران مالی که ارزهای مجازی مشتریان خود را مدیریت می کنند، معمولاً از خدمات شخص ثالث برای ذخیره چنین دارایی ها استفاده می کنند.

توصیه های حسابداری SEC متأسفانه حفظ دارایی های دیجیتال را برای بسیاری از وام دهندگان غیرممکن کرده است زیرا به پول نقد بیش از حد نیاز دارد. این برای مشاورانی که به دنبال متولی هستند مایه تاسف است.

SEC تایلند قوانین جدیدی را برای مشاوران رمزارز صادر کرد

در یک تحول مرتبط، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تایلند تنها چند روز پیش کار خود را برای محافظت بهتر از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با اتخاذ دستورالعمل‌های جدید برای خدمات نگهبانی کریپتو آغاز کرد.

این نهاد نظارتی قانونی را ارائه کرد که ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) را ملزم به ایجاد یک سیستم مدیریت برای کیف پول های دیجیتال به منظور اطمینان از نگهداری موثر می کرد.

مقررات جدید علیه متولیان کریپتو یا VASPهایی است که خدمات مربوط به حفظ امنیت ارزهای دیجیتال را ارائه می دهند.

قوانین خواستار توسعه سیاست ها و دستورالعمل هایی برای نظارت بر مدیریت ریسک کیف پول های دیجیتال و کلیدهای خصوصی هستند. این یکی از سه الزام اولیه است که توسط مقررات اجباری شده است. به منظور انطباق با قوانین، VASPها موظفند در مورد چنین سیاست هایی با مقامات در ارتباط باشند و برنامه های اقدام را ارائه دهند.

علاوه بر این، SEC از متولیان ارزهای دیجیتال درخواست کرد که برنامه ها و فرآیندهای ایجاد، نگهداری و مدیریت کیف پول و کلیدهای دیجیتال را افشا کنند.

این آژانس همچنین متولیان ارزهای دیجیتال را وادار خواهد کرد که در صورت بروز اختلال در سیستم مدیریت کیف پول به دلیل اتفاقات پیش‌بینی نشده، برنامه‌های پشتیبان تهیه کنند.