منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SEC تایلند به دنبال مبادلات ارزهای دیجیتال است

SEC تایلند به دنبال مبادلات ارزهای دیجیتال است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تایلند SEC تعهد خود را برای پیگیری صرافی های رمزنگاری در سراسر تایلند که در معاملات غیرقانونی درگیر شده اند، تکرار کرده است. این با بررسی‌های اخیر صرافی معروف بیت‌کوب و برخی افراد مرتبط با این صرافی مورد قضاوت قرار می‌گیرد. بر اساس جزئیات این گزارش، مشخص شد که این شرکت حجم معاملاتی را در وب سایت خود به نمایش گذاشته است. در گزارش خود، آژانس نظارتی دستور داده است که درباره رفتار شرکت و افراد درگیر تحقیق شود.

SEC تایلند شکایت را در مورد Bitkub محکوم کرد

SEC تایلند اشاره کرد که این صرافی در تجارت شستشو و رفتار غیرقانونی در سراسر بازار مالی مقصر است. این پدیده به عنوان مبادله ای توصیف می شود که آگاهانه به معامله گران امکان خرید و فروش دارایی به طور همزمان را می دهد. این حرکت معمولاً زمانی استفاده می‌شود که صرافی می‌خواهد ارقام حجم تراکنش‌های خود را به بالاتر از حد معمول برساند.

صرافی ها همچنین از آن برای دستکاری بازار و معامله گران به منظور باور ارقام ساختگی، ارقام واقعی استفاده می کنند. این تحقیقات اخیر ناشی از تحقیقات قبلی در مورد رفتار شرکت است. در ماه ژوئیه، رئیس شرکت ساکولکورن ساکاوی پس از اینکه در اوایل سال مجرم شناخته شد، جریمه شد و از فعالیت های خود تعلیق شد.

صرافی ها در تایلند از الزامات نظارتی کوتاهی می کنند

در تشکیل پرونده SEC تایلند، این بدن دعا کرده است که دادگاه جریمه و تعلیق را علیه صرافی ارز دیجیتال و افراد مرتبط با این رفتار غیرقانونی محکوم کند. این گزارش نشان می دهد که آژانس خواهان جریمه حدود 634000 دلاری و ممنوعیت شش ماهه از تجارت برای دو طرف درگیر است. بیت‌کوب یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سراسر تایلند است که این شرکت از نظر حجم تراکنش‌ها، مبالغ هنگفتی را وارد می‌کند. اگرچه این شرکت موفق بوده است، اما به دلیل اقدامات دست اندرکاران در امور آن، در انتهای برخی از انتقادات قرار گرفته است.

چند ماه پیش، یکی از مدیران این شرکت به دلیل معاملات داخلی بیش از 234000 دلار جریمه شد. صرافی کریپتو نیز پس از همکاری بانک تجاری سیام که بیش از 500 میلیون دلار را به داخل محدود می کرد، در آب های عمیقی قرار گرفت. تایلند در چند سال گذشته یکی از مکان های مناسب برای سرمایه گذاران و شرکت های رمزنگاری بوده است. این به این دلیل است که کشور یک دستورالعمل و سیستم مالیاتی مشخص برای این شرکت ها ارائه می دهد. با این حال، تحریم‌ها علیه شرکت‌های سراسر کشور اعمال شده است و صرافی‌های معروف از فشارهای ناظر رنج می‌برند.