منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SEC تایلند به‌روزرسانی جدید در مورد وام‌دهی کریپتو را اعلام کرد

SEC تایلند به‌روزرسانی جدید در مورد وام‌دهی کریپتو را اعلام کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

SEC تایلند برنامه‌های خود را برای اتخاذ تدابیر جدید علیه پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو پس از اتفاق ناگواری که در سال جاری تجربه کردند، اعلام کرد. بر اساس گزارش‌های اخیر در کشور، تابستان امسال شاهد خرابی‌های قابل توجهی در بین این پلت‌فرم‌ها بود که آژانس را به فکر این اقدام واداشت. با این به‌روزرسانی جدید، پلتفرم‌ها از ارائه خدمات سپرده‌گذاری یا حمایت از سپرده‌های دارایی‌های دیجیتال برای وام دهی در سراسر کشور منع می‌شوند.

این آژانس یک دوره افکار عمومی را اعلام کرده است

بر اساس این اطلاعیه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند اشاره کرد که وارد دوره ای از افکار عمومی شده است. با این کار، به عموم مردم یک بازه زمانی داده شد تا نظر خود را اعلام کنند. طبق اعلامیه، دوره نظرات عمومی بلافاصله شروع می شود و دوره تا 17 اکتبر ادامه دارد.

این تصمیم باعث می‌شود که آژانس تمام فعالیت‌های مربوط به سهامداری در تمام پلتفرم‌های دیجیتال در بخش کریپتو کشور را ممنوع کند. SEC تایلند خاطرنشان کرد که ممنوعیت این فعالیت ها در دراز مدت به مصرف کنندگان کمک می کند. این به این دلیل است که آنها در برابر اشتباهاتی که ممکن است این پلتفرم ها تجربه کنند محافظت می شوند. طبق جزئیات این ممنوعیت، پلتفرم‌ها از گرفتن سپرده از کاربران برای پاداش دادن به آنها با بازپرداخت منع خواهند شد.

SEC تایلند قصد دارد قوانین سختگیرانه ای را برای تبلیغات اعمال کند

در این اطلاعات همچنین اشاره شد که این ممنوعیت شامل جوایزی می شود که در رویدادهای تبلیغاتی به کاربران پرداخت می شود. همچنین، پلتفرم‌ها از تبلیغات برای خدمات وام‌دهی و سهام منع می‌شوند. پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو در بحبوحه رکود بازار از ابتدای سال با گرما مواجه شده‌اند. درجه سانتیگراد یک نمونه عالی است، با این پلتفرم که در حال حاضر با ورشکستگی در میان توقف برداشت ها از پلت فرم خود مبارزه می کند. یک پلتفرم کریپتو در تایلند نیز با همین مشکل روبرو بود: کاربران تا ماه جولای نمی‌توانستند وجوه خود را از این پلتفرم خارج کنند.

پس از تحقیقات و بررسی های طولانی توسط SEC تایلند، مشخص شد که این پلتفرم از پروتکل های اساسی پیروی نمی کند و در چند سال گذشته قوانین بسیاری را به رخ کشیده است. SEC تایلند همچنین اعلام کرد که پلتفرم‌های کریپتو نیز تحت قوانین جدیدی قرار خواهند گرفت که نحوه تبلیغ محصولات و خدمات خود را در سراسر کشور محدود می‌کند. یکی از قوانین این است که شرکت ها باید تمام جزئیات تبلیغات خود از جمله بودجه و سایر هزینه ها را قبل از اینکه بتوانند تبلیغات را در سراسر کشور پخش کنند به آژانس ارسال کنند.