منو سایت

SEC ایالات متحده ETF VanEck را رد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • SEC ایالات متحده ETF VanEck را رد می کند
  • SEC می گوید تصویب ETF معامله گران را به روی کلاهبرداری باز می کند
  • کارشناسان صنعت نسبت به این حکم ابراز نگرانی می کنند

با استقبال گسترده از بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال، آنها ETF های بیت کوین را در سراسر جهان پیش بردند. اگرچه ایالات متحده هنوز در مورد وجوه قابل معامله در مبادله تردید دارد، سایر کشورها به روی این ابزار مالی جدید باز شده اند. در به‌روزرسانی اخیر SEC ایالات متحده، ETF بیت کوین متعلق به VanEck تأیید نشده است. این به روز رسانی ماه ها پس از اولین درخواست شرکت برای فهرست ETF خود ارائه می شود.

جنگ SEC ایالات متحده علیه تقلب

در پرونده ای که امروز منتشر شد، SEC ایالات متحده قانونی را که به تبادل Cboe BZX کمک می کند با ETF بیت کوین متعلق به VanEck رد کرده است. در پرونده خود، نهاد نظارتی اشاره کرد که هر قانونی که برای تأیید ETF بیت کوین فشار بیاورد، به جلوگیری از فعالیت های کلاهبرداری معامله گران کمک نمی کند. همچنین گفت که این قانون همچنین باید فضا را برای محافظت از منافع سرمایه گذاران و مردم باز کند.

رگولاتور معتقد است که صرافی BZX تلاش کمی برای انجام بخشی خود در قانون مبادله و قانون عمل ارائه شده توسط بدنه انجام می دهد. همچنین ذکر شده است که قاعده عمل باید مطابق با شرایط مندرج در بخش قانون بورس باشد.

کارشناسان صنعت نسبت به این حکم ابراز نگرانی می کنند

پیش از این اعلامیه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده حدود 240 روز فرصت داشت تا در مورد تأیید یا رد پیشنهاد، رأی صادر کند. این پیشنهاد در رجیستر فدرال منتشر شد، به این معنی که حکم تا 18 نوامبر صادر می‌شد.

قبل از صدور حکم، کارشناسان بخش کریپتو پیش‌بینی کرده بودند که SEC ایالات متحده ممکن است این فهرست را تایید نکند. اریک بالچوناس، کارشناس صنعت، به دلیل سوابق قبلی خود در مورد رد کردن، اشاره کرد که شانس ETF متعلق به VanEck برای دریافت تاییدیه از SEC 1٪ است. به گفته بالچوناس، این بدنه ناهماهنگی های زیادی را در بازار کنترل شده CME در مقایسه با بازار آتی مشاهده می کند. این رد در مورد قیمت بیت کوین احساس شد زیرا دارایی دیجیتال به قیمت 62300 دلار کاهش یافت. در حال حاضر بیت کوین با قیمت 63887 دلار معامله می شود که در 24 ساعت گذشته 1.52 درصد از دست داده است.