منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SEC، بهره‌بردار Mango Markets را به اتهام سرقت 116 میلیون دلار ارز دیجیتال متهم کرد.

SEC، بهره‌بردار Mango Markets را به اتهام سرقت 116 میلیون دلار ارز دیجیتال متهم کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و سایر نهادهای نظارتی برای طرح اتهام علیه یک کاربر ارز دیجیتال که گفته می‌شود یک کلاهبرداری غیرقانونی را سازماندهی کرده است که میلیون‌ها دلار به مانگو مارکت زیان رسانده است، ملحق شده است.

در 20 ژانویه، SEC، آبراهام آیزنبرگ را به دستکاری توکن مدیریت MNGO Mango Markets برای اختلاس 116 میلیون دلاری ارز دیجیتال از این پلتفرم متهم کرد. این اتهام ادعا می کند که آیزنبرگ مقادیر زیادی از MNGO را خریداری کرده است تا نرخ آن را نسبت به USDC USDC افزایش دهد و سپس پول را نقد کند و آن را سرقت کند.

دیوید هیرش، رهبر واحد سایبری و دارایی‌های رمزنگاری SEC، آیزنبرگ را متهم کرد که از ترفندی فریبنده برای افزایش قیمت توکن MNGO استفاده می‌کند تا زمانی که هزینه امنیتی به قیمت اصلی خود کاهش یافت، بتواند اکثر سرمایه‌های موجود را از Mango Markets خارج کند. این اقدام سکو را با کسری غیرمنتظره ای مواجه کرد.

SEC با کمک دفتر دادستانی ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک، FBI و CFTC، آیزنبرگ را به نقض قوانین ضد تقلب و دستکاری بازار حاکم بر بازارهای اوراق بهادار متهم کرده است. رگولاتور مالی بر دستور دائمی برای جلوگیری از کلاهبرداری‌ها و انحرافات آتی با سود پیش داوری به علاوه پرداخت جریمه مدنی برای اصلاح هر گونه خسارت ناشی از این تخلفات اصرار دارد.

آیزنبرگ متهم به ارتکاب یک سوء استفاده بزرگ در بازارهای انبه در ماه اکتبر بود. او تقریباً 50 میلیون دلار USDC، 27 میلیون دلار mSOL در Marinade Staked SOL و مبلغ دیگری حدود 39 میلیون دلار برای هر دو توکن SOL و MNGO برداشت کرد. بعداً، او حدود دو سوم از کل مبلغ – تقریباً 67 میلیون دلار – را به بازار بازگرداند. به گفته وی، آیزنبرگ اعلام کرد که اقدامات او بخشی از یک “استراتژی تجاری سودآور” است که آنها را از نظر قانونی توجیه می کند.

تصویر 418
منبع: توییتر

در دسامبر سال گذشته، مجری قانون در پورتوریکو، آیزنبرگ را به دلیل شکایتی که توسط FBI ارائه شد مبنی بر اینکه او در یک طرح سازماندهی شده برای دستکاری قیمت‌های آتی ارزهای دیجیتال دائمی در پلتفرم‌های خاص شرکت کرده بود، بازداشت کرد. CFTC بعداً علیه او به دلیل دستکاری در بازار اتهامات وارد کرد و شکایت خود را در 9 ژانویه منتشر کرد.

پس از جلسه ژانویه، قاضی دادگاه اعلام کرد که آیزنبرگ باید تا زمان محاکمه در بازداشت بماند تا حضور او تضمین شود.