منو سایت

SBF ردپای خود را در توییتر پاک می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سام بنکمن-فرید (SBF)، بنیانگذار و مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال منحل شده FTX، با اقدامات اخیر خود غوغایی در صنعت کریپتو به پا کرده است. تلاش های SBF برای حفظ خود بر بی اعتمادی سرمایه گذاران به او افزوده است.

به گفته برخی از سرمایه گذاران و تحلیلگران، اقدامات SBF به منزله “دستکاری در شواهد” است، و او باید در مسیر خود به اردوگاه بازداشتگاه گوانتانامو در کوبا باشد. مدیر عامل سابق FTX چندین توییت ارسال شده در پیشبرد بحران نقدینگی صرافی خود را حذف کرده است.

موضوع عجیب و غریب SBF در توییتر زنگ خطر را به صدا در می آورد

SBF یک گفتگوی عجیب و غریب در توییتر را در 14 نوامبر آغاز کرد. با ارسال توییت های زیادی از یک نامه، به فاصله چند ساعت، که در مجموع عبارت “چه اتفاقی افتاد” بود. پس از آن، او با ارسال توییتی تلاش کرد تا اقدامات خود را توضیح دهد. SBF در جدیدترین توئیت خود که در 15 نوامبر در ساعت 5:30 صبح UTC منتشر شد، اظهار داشت: “این همه آن چیزی است که من به یاد دارم، اما حافظه من ممکن است تا حدی معیوب باشد.”

روز یکشنبه، توییت‌های عجیب و غریب با «چی» و «ح» شروع شد. او به نیویورک تایمز گفت: “این بیش از یک کلمه خواهد بود.” “من دارم آن را درست می کنم که می روم.” Bankman-Fried گفت که نمی‌داند چرا این پیام عجیب و غریب را هنگام بررسی بیشتر توییت کرده است.

کاربران توییتر فوراً در مورد معنای پیام‌ها حدس زدند، و استفان فایندایسن، یوتیوب‌کننده رمزارز، پیشنهاد کرد که «به آمفتامین‌ها بازگشته است»، احتمالاً به بانکمن-اکتبر. پادکست 2020 فرید که در آن درباره آزمایش آمفتامین Adderall صحبت کرد.

در همان اوایل تاپیک عجیب توییتر، برخی به شوخی گفتند که بانکمن-وکیل فرید به طور فیزیکی از به اشتراک گذاری اطلاعات بالقوه آسیب رسان در صورت اقدام قانونی جلوگیری کرده است.

الکس برنسون، روزنامه‌نگار و رمان‌نویس اظهار داشت که توییت‌های بانکمن فرید می‌تواند تلاشی برای توضیح اعمال خود در دادگاه با ادعای جنون یا اینکه تحت فشار روانی قرار گرفته است.

برخی بر این باورند که این توییت‌ها اشاره‌ای به سم ترابوکو، مدیرعامل قبلی Alameda Research بود که شرکت را «برای استراحت» در ماه اوت ترک کرد و به خاطر بستن توییت‌هایش با «چه اتفاقی افتاد؟» بدنام بود.

سه‌شنبه، رئیس سابق Alameda Research پیامی دلگرم‌کننده برای همه کسانی که تحت تأثیر وضعیت فاجعه‌بار در این کشور قرار گرفته‌اند، منتشر کرد. FTX. ترابوکو در توییتی نوشت: «عشق فراوان به همه». “من مطمئن هستم که چند روز گذشته برای بسیاری تاریک بوده است، و امیدوارم راه پیش رو روشن تر باشد.”

Bankman-Fried در گذشته توئیت های بالقوه آسیب رسان را حذف کرده است، از جمله مجموعه ای از توییت هایی که در 7 نوامبر نوشته شده بود که FTX و دارایی های آن را “خوب” اعلام می کرد. گفته می‌شود که بانکمن-فرید از توییت‌های جدید برای پنهان کردن حذف توییت‌های «مجرم‌آمیز» قدیمی‌تر خود استفاده کرده است، در تلاشی آشکار برای فریب دادن الگوریتم‌های ردیابی توییت که از تعداد توییت‌های حسابش برای شناسایی توییت‌های حذف‌شده استفاده می‌کنند.

در این مرحله، بدیهی است که SBF در تلاش است تا با هر وسیله ای که لازم باشد از زندان اجتناب کند. هیچ بخشی از او وقف نجات سرمایه گذارانی که با سختی به دست آورده به او اعتماد داشتند، نیست. همانطور که کلاهبرداران رمزارز قبلی در گذشته از عدالت فرار کرده اند و سایرین مانند Do Kwon SBF در حال حاضر متواری هستند، این امکان وجود دارد که SBF نیز از پیگرد قانونی فرار کند.

ایلان ماسک و نخبگان ارزهای دیجیتال به مصاحبه SBF در NYT پاسخ دادند

همانطور که چند روز پیش وعده داده بود، SBF نظر خود را در مورد از بین رفتن FTX ارائه خواهد کرد. مقاله نیویورک تایمز (NYT) که بعدازظهر دیروز منتشر شد و حاوی مصاحبه با SBF بود، بسیار کمتر از این اظهارات است.

مقاله ای با عنوان «چگونه امپراتوری رمزنگاری سام بنکمن-فرید فروپاشید»، حتی به کلمات «تقلب»، «انرون»، «جنایت»، «غیرقابل نقد»، «دزدیده شده»، «پنهان»، «جنایتکار» یا «تقلب» اشاره نکرده است. در پشتی.»

به گزارش نیویورک تایمز، SBF روز یکشنبه مصاحبه ای انجام داد که تا نیمه شب ادامه داشت. به گفته نویسنده دیوید یافه-بلانی، او در تمام مدت کاملا آرام به نظر می رسید. SBF گفت: “شما فکر می کردید که من در حال حاضر خوابم نمی برد و در عوض کمی می خوابم.” “این می تواند بدتر باشد.”

ایلان ماسک و دیگر چهره های برجسته ارزهای دیجیتال به شدت از این روزنامه انتقاد کرده اند. ماسک نوشت: “چرا قطعه پفکی نیویورک تایمز؟” اوایل روز، ماسک به توییتی پاسخ داد که این موضوع را مطرح کرد که آیا حزب دموکرات از FTX برای پولشویی استفاده کرده است یا نه.

جسی پاول، بنیانگذار کراکن، سخنان تندی برای نیویورک تایمز داشت و مدعی شد که رسانه ها باید به خاطر نقش خود در مشروعیت بخشیدن و تقویت اعتبار این طرح پونزی متقلبانه پاسخگو باشند.

الان هم داستان را کمرنگ می کنند. در همان زمان، آنها کلاهبرداری FTX را انجام می دادند، آنها در حال نوشتن مطالب شایعه افتراآمیز در مورد افراد مستقر در صنعت بودند و مخاطبان خود را از مکان های امن، قابل اعتماد و اثبات شده دور می کردند. خیلی سخاوتمندانه است که این افراد را دلقک بنامیم. به وظیفه خود خیانت می کنند.

جسی پاول

علاوه بر این، زوکو ویلکاکس، مدیرعامل ZCash، نیویورک تایمز را به “همدستی منزجر کننده” متهم کرد.

او زندگی افراد بی‌شماری را از طریق دزدی و کلاهبرداری ویران کرده است، و نیویورک‌تایمز اکنون به او کمک می‌کند تا با سفید کردن او در روزنامه‌های معتبر و با نفوذ خود، از عدالت فرار کند یا از عدالت فرار کند. من شک دارم که این فقط یک اشتباه از طرف آنها باشد.

زوکو ویلکاکس