منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SBF با قرار وثیقه آزاد شده است. اکنون در حصر خانگی است

SBF با قرار وثیقه آزاد شده است. اکنون در حصر خانگی است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وثیقه SBF در هفته گذشته بیشترین بحث را در دنیای رمزارزها به خود اختصاص داده است و در نهایت به او وثیقه داده شد و اکنون در حبس خانگی به سر می برد. SBF، بنیانگذار FTX، احتمالاً پس از پرداخت 250 میلیون دلار وثیقه آزاد می شود و از کلاهبردار بدنام مالی برنی مدوف که در سال 2008 با وثیقه 10 میلیون دلاری اعطا شد، پیشی می گیرد.

این می تواند یکی از بالاترین اوراق قرضه ارائه شده به دادگاه قبل از شروع محاکمه باشد. اما سوال اینجاست که چه کسی این وثیقه را پرداخت کرده است زیرا چند روز پیش SBF در مصاحبه ای اعلام کرد که در پی شکست کسب و کار خود و کناره گیری از سمت مدیرعاملی تنها 100000 دلار در حساب بانکی خود دارد.

چه کسی اوراق قرضه SBF را پرداخت کرد؟

بر اساس گزارش ها، شرایط وثیقه بانکمن-فرید به قید وثیقه شامل وثیقه 250 میلیون دلاری، حبس خانگی، نظارت بر موقعیت مکانی و تسلیم پاسپورت وی بود. وثیقه SBF تایید شده بود و نیویورک تایمز در 22 دسامبر اعلام کرد که او برای زندگی با والدینش در پالو آلتو، کالیفرنیا بازخواهد گشت. پدر و مادرش وثیقه او را با ارزش خانه خود خریدند.

به گفته وکیل مدافع وی، شرایطی که توسط مقامات پیشنهاد می شود، توسط SBF پذیرفته شده است. او چند روز پیش به درخواست مقامات آمریکایی در باهاما دستگیر شد. در آن زمان به دلیل فرارش به او وثیقه ندادند. بعداً، در 20 دسامبر، اداره تحقیقات فدرال او را به کشور بازگرداند.

چرا وثیقه صادر شد؟

به گفته قاضی گورنشتاین، او با قرار وثیقه موافقت کرد زیرا فکر می کرد که آقای بنکمن-فرید فرار نخواهد کرد و خطری برای مردم نخواهد بود. علاوه بر این، قاضی گفت که از این پس مخفی شدن برای SBF تقریبا غیرممکن است و او به دلیل شهرت خود قادر به انجام هیچ گونه فعالیت مالی نخواهد بود.

درخواست وثیقه توسط قاضی قاضی ایالات متحده گابریل گورنشتاین در یک دادگاه منطقه ای فدرال در منهتن تأیید شد. علاوه بر این، وثیقه به شرط “نظارت دقیق پیش از محاکمه” SBF صادر شد. این نظارت شامل درمان و ارزیابی سلامت روان می شود، زیرا او به خوبی به داشتن افسردگی و مصرف داروهای تجویزی شناخته شده است.

کارولین الیسون و گری وانگ به جرم خود اعتراف کردند

چهارشنبه شب، پس از اینکه مقامات آمریکایی SBF را در پروازی به نیویورک گرفتند، اعلام کردند که دو نفر از نزدیکترین همدستان او، کارولین الیسون و گری وانگ، مسئولیت تعدادی از جنایات را پذیرفته اند و با بازرسان کار می کنند.

بر اساس قراردادهای خود، کارولین الیسون، مدیرعامل سابق Alameda Research و گری وانگ، مدیر ارشد فناوری سابق FTX، هر کدام به هفت اتهام جنایی اعتراف کردند. این اتهامات باعث تقویت پرونده علیه SBF می شود و او ممکن است با اتهاماتی روبرو شود که انتظارش را ندارد

او متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران، وام دهندگان و مشتریان است. همچنین ممکن است سایر مدیران سابق FTX که در کلاهبرداری ادعایی شرکت کرده‌اند، در خطر قانونی بیشتری قرار بگیرند، زیرا دادستان‌ها دو حساب و سوابق خودی برای حمایت از پرونده آنها در محاکمه‌های بعدی خواهند داشت.

فکر نهایی

اگرچه FTX در یک ماه و نیم گذشته متوقف شده است، اما پرونده های حقوقی هنوز شروع نشده است و این پرونده ها ممکن است به شغل بسیاری از مدیران ارشد FTX پایان دهد. به گفته مشاوران حقوقی، SBF ممکن است در کنار الیسون و وانگ به حبس ابد محکوم شود زیرا هر دوی آنها در شرف پرداخت هزینه برای نقش خود در کلاهبرداری از سرمایه گذاران FTX هستند.