منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SBF، FTX، Alameda – پرچم‌های قرمز همه آنجا بودند. چطور دلمون براشون تنگ شد

SBF، FTX، Alameda – پرچم‌های قرمز همه آنجا بودند. چطور دلمون براشون تنگ شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سقوط مداوم FTX ممکن است یکی از طولانی‌ترین ضررهایی باشد که بر سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال اعمال شده است. واقعیت به چشم سرمایه گذاران FTX خیره شده و هنوز هم هست، اما به نظر می رسد هیچ کس نمی تواند آن را بپذیرد. در واقعیت، تعدادی پرچم قرمز برای مدتی وجود داشته است، اما سرمایه گذاران بیش از حد بر سودآوری در زمستان و رکود ارزهای دیجیتال متمرکز شده اند.

به عنوان کالبد شکافی Sam Bankman-crypto Fried’s امپراتوری با شروع، مهم است که توجه داشته باشید که پرچم های قرمز در همه جا وجود داشت. دلمان برایشان تنگ شده بود. این یک داستان موفقیت آمیز بود که تقریباً غیرممکن بود بتوان در برابر آن مقاومت کرد. FTX در مدت کمی بیش از سه سال از هیچ به یک شرکت 32 میلیارد دلاری خواهد رسید. حالا دیگر چیزی باقی نمانده است.

Sam Bankman-Fried از FTX با سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال یک کلاهبرداری طولانی مدت انجام داد

FTX برای فصل 11 ورشکستگی در ایالات متحده اعلام کرده است و مدیر عامل آن، Sam Bankman-Fried، استعفا داده است. این پرونده مربوط به Alameda Research و 130 شرکت وابسته است. دو کوون نسبت به SBF و تیمش در فریب دادن سرمایه گذاران کار ضعیف تری انجام داد. کاری که Do Kwon با سرمایه گذاران Terra Luna انجام داد در مقایسه با مردی به نام SBF که ستون فقرات جامعه کریپتو و مقررات ارزهای دیجیتال در واشنگتن دی سی بود، شوخی به نظر می رسد.

این سطح از خیانت را نمی توان با وجود حیله های استادانه غول سقوط کرده بازگرداند. سام بنکمن-فرید، که اغلب با نام SBF شناخته می شود، 21 توییت در یک رشته عذرخواهی است که با “من لعنت کردم” شروع می شود، اما فقط تا حدی روشن می کند که چه چیزی اشتباه رخ داده است. تلاش SBF برای کنترل آسیب با پوچ بودن داستان آنها متناسب است.

مکانیسم های زیربنای نابودی FTX نسبتاً پیچیده است. به سادگی، FTX خود را به مارپیچ مرگ پرتاب کرد. این مارپیچ شامل فرآیندهای خسته کننده و پیچیده ای برای تولید است. سرمایه‌گذاران، قانون‌گذاران، تنظیم‌کننده‌ها و روزنامه‌نگاران همگی توپ را در امتداد جاده رها کردند.

اشاراتی اغلب توسط خود SBF ارائه می شد. به گفته SBF، FTX به دلیل نارضایتی از شرکت تجاری اختصاصی او، Alameda Research که متمرکز بر رمزنگاری است، ایجاد شده است.

همانطور که FTX برجستگی بیشتری پیدا کرد، چند موضوع در مورد گسترش سریع آن مطرح شد. با این حال، Bankman-Fried بیش از شکل دادن به تصویر خود از طریق رسانه ها انجام داد. او قصد داشت به آن بپیوندد. رابطه صمیمی که Bankman-Fried و FTX با روزنامه نگاران ایجاد کردند ممکن است مانع از تحقیقات بیشتر شود.

مقامات دولتی به همان اندازه اسیر نوابغ FTX بودند. خواه به دلیل سخاوت او باشد – SBF بیش از 40 میلیون دلار به نامزدها در آخرین چرخه انتخابات میان دوره ای اهدا کرد – یا به این دلیل که FTX دری گردان برای تنظیم کننده هایی بود که مایل به ورود به این تجارت بودند، این سرمایه دار رمزارز گوش واشنگتن را داشت.

او در سال گذشته بارها در برابر کنگره در مورد موضوعاتی مانند تنظیم بازار کریپتو شهادت داد و سوابق نشان می‌دهد که با گری جنسلر، رئیس SEC صحبت کرده است. SBF هم دولت را بازی کرد.

با این وجود، همه داستان موفقیت FTX را باور نکردند. مارک کودز، فروشنده کهنه‌فروشی با یک آشکارساز مزخرف کار، ماه‌هاست که زنگ خطر را به صدا در آورده است.

به نظر من هیچ وقت چیزی اضافه نشد. من فکر می کنم SBF برنی مدوف را شبیه عیسی مسیح خواهد کرد.

مارک کودز

جسی پاول از کراکن در SBF می آید

در نتیجه ورشکستگی FTX، برخی از بزرگترین و قدیمی ترین شرکت کنندگان صنعت شروع به ابراز ناامیدی در SBF کرده اند. جسی پاول، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق صرافی کرایکن، به توئیتر متوسل شده است تا از SBF انتقاد کند و برخی از اقدامات خود را تشریح کرده و آنها را به عنوان پرچم قرمز نشان دهد.

پاول خشم خود را از نتیجه شکست FTX و تأثیر آن بر بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال در یک تاپیک 14 توییتی ابراز کرد. یکی از بنیانگذاران Kraken استدلال می کند که ماهیت خوب و قابل اعتماد جامعه ارزهای دیجیتال آن را به یک هدف ایده آل برای هنرمندان کلاهبردار تبدیل کرده است.

به گفته وی، این کلاهبرداران به صراحت ادعا می کنند که برای سود آمده اند و نه طبقه دارایی. با این حال، به جای اینکه توسط سرمایه گذاران طرد شوند، آنها به دلیل صداقتشان مورد تحسین قرار می گیرند.

پاول همچنین تاکید کرد که موضوع FTX به دلیل تلاش و کوتاهی نیست، بلکه به دلیل حرص و آز، منافع شخصی و رفتار اجتماعی است که “دستاوردهای سخت به دست آمده” صنعت را در طول زمان تهدید می کند.

او اظهار داشت که SBF هشت سال پس از آغاز به کار وارد بازار ارزهای دیجیتال شد و طوری ژست گرفت که گویی همه چیز را می‌دانست در حالی که «عزیز رسانه‌ای می‌شد» و به دنبال قطعات پفکی بود. او کارهای محبوب Bankman-most Fried از جمله معاملات ورزشی 9 رقمی را فهرست کرد و از آنها به عنوان “خریدهای بزرگ نفس” یاد کرد.

به طور بالقوه میلیاردها دلار دارایی مشتری عمدتاً در بورس گیر کرده و ممکن است برای مدت طولانی درگیر رویه های ورشکستگی شود. یک نکته در مورد حماسه FTX برجسته است. کمبود پرسنل “مالی” FTX.

شش عضو ارشد تیم در صفحه درباره FTX فهرست شده اند: مدیر عامل، مدیر ارشد اجرایی، دو رهبر فناوری، و دو رهبر انطباق و قانونی. چیزی گم شده است. آیا عجیب نیست که شرکتی که میلیاردها دلار سرمایه مشتری را مدیریت می کند، مدیر مالی (CFO) نداشته باشد؟

آیا این تعجب آور است که Sam Bankman-Fried (SBF) داده های اهرمی اشتباهی را به دست آورده است؟ نابودی FTX این پتانسیل را دارد که به طرق مختلف به بخش کریپتو آسیب برساند. سرمایه گذاران چگونه می توانند بیشتر از خود محافظت کنند؟ آیا مقررات کریپتو کمک خواهد کرد؟ آیا زمان آن فرا رسیده است که ناظران مالی متمرکز وارد بازار شوند؟ آیا SBF همانی است که او گفت؟ آیا این یک کلاهبرداری طولانی مدت بود یا یک معامله اشتباه پیش رفته است؟