منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Ripple vs SEC Case: بسته شدن زودتر از حد انتظار رخ می دهد؟

Ripple vs SEC Case: بسته شدن زودتر از حد انتظار رخ می دهد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پس از اینکه ریپل پاسخ ویرایش شده خود را به مخالفت SEC در دادگاه با درخواست قضاوت خلاصه کرد، به نظر می رسد بسته شدن پرونده در افق است.

ریپل لبز قبلاً درخواستی برای قضاوت خلاصه در نبرد حقوقی جاری خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه کرده است. موسس ریپل، برد گاردلینگ هاوس، به تمام تیم ریپل برای رسیدن به نقطه فعلی تبریک گفت.

دادگاه به نهادها اجازه داد تا به نفع ریپل یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار، یک amicus brief تشکیل دهند و آخرین روز آن 30 نوامبر 2022 بود. انتظار می‌رفت که هر دو طرف پاسخ‌هایی را به این درخواست ارسال کنند، که ریپل اساساً به دنبال آن بود. آمیکوس فرد یا سازمانی است که طرف یک اقدام نیست، اما داوطلب می شود یا از دادگاه دعوت می شود تا در مورد یک موضوع در دادگاه مشاوره دهد.

بررسی ریپل در مقابل SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 22 دسامبر 2020 شکایتی علیه ریپل تنظیم کرد و بیان کرد که شرکت فین‌تک سانفرانسیسکو بیش از 1.3 میلیارد دلار را از طریق تاکتیک‌های غیر صادقانه جمع‌آوری کرده است. SEC ادعا کرد که ریپل ارز خود، XRP را برای اوراق بهادار غیرمجاز فروخته است.

ریپل همچنین استدلال کرد که SEC نتوانست ثابت کند که مدیران XRP قصد لازم برای ایجاد یک قرارداد سرمایه گذاری را دارند. پیشنهاد ریپل برای قضاوت خلاصه گام دیگری در نبرد حقوقی جاری با SEC است. اگر این پیشنهاد موافقت شود، عملاً پرونده پایان می یابد و XRP دیگر مشمول اقدامات اجرایی SEC نخواهد بود. SEC هنوز به حرکت XRP پاسخ نداده است.

Garlinghouse مدیر عامل آزمایشگاه ریپل، ادعا می کند که شرکت علیرغم کاهش فعلی در تجارت، در حال رشد است. به گفته وی، حجم سرویس پرداخت برون مرزی نقدینگی درخواستی این شرکت که بر روی XRP اجرا می شود، از یک میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته به 8 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2022 افزایش یافته است.

SEC نتوانست سه عنصر Howey را برآورده کند

دفاع اشاره کرد که SEC نتوانسته است هر یک از سه عنصر Howey را راضی کند. در مورد اولین عنصر، سرمایه گذاری مالی، SEC اعتراف می کند که توزیع میلیاردها واحد XRP توسط متهمان به هیچ وجه سرمایه گذاری مالی نداشته است.

حتی در تراکنش‌های مربوط به مبادلات پولی، SEC نتوانسته است نشان دهد که خریداران آن پول را به جای خرید یک دارایی، در یک شرکت مشترک سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

وکلای ریپل تصریح کردند که در صورت عدم سرمایه گذاری پول (یا معادل آن) در یک شرکت مشترک، نمی توان قرارداد سرمایه گذاری و در نتیجه نقض قوانین اوراق بهادار وجود نداشت.

SEC نمی تواند بر دو نقص اساسی در عنصر نهایی غلبه کند، انتظار سود صرفاً بر اساس تلاش دیگران. اولاً، در غیاب تعهدات واقعی که توسط مروج پذیرفته شده است، هیچ انتظار معقولی نمی تواند وجود داشته باشد، و SEC هیچ کدام را شناسایی نکرده است. ثانیاً، حتی اگر چنین تعهداتی وجود داشته باشد، در غیاب اثبات توانایی مروج در انجام تعهدات خود و برآوردن انتظارات سرمایه گذاران، هیچ انتظار منطقی از سود نمی تواند وجود داشته باشد.

تیم حقوقی ریپل

در این بیانیه، SEC استدلال می‌کند که سرمایه‌گذاران نمی‌توانند انتظار معقولی از سود صرفاً بر اساس تلاش‌های مروج داشته باشند، زیرا باید تعهدات واقعی توسط مروج و اثبات توانایی مروج برای اجرا وجود داشته باشد. آن تعهدات به منظور ایجاد چنین انتظاری. بدون این دو عنصر، برای سرمایه گذاران غیرممکن است که انتظار معقولی از سود داشته باشند.

SEC ادعا می کند که XRP به عنوان یک سرمایه گذاری

شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنین ادعا می‌کند که ریپل چندین پیشنهاد برای بازاریابی XRP به عنوان یک سرمایه‌گذاری انجام داده است، از جمله تبلیغ پتانسیل آن برای قدردانی و اظهارات گمراه‌کننده در مورد نقدینگی XRP.

SEC همچنین ادعا می‌کند که ریپل مشوق‌های مالی به بازارسازان برای تجارت XRP ارائه کرده است و هزینه خدماتی را برای بازاریابی XRP پرداخت کرده است. در نهایت، تصمیم گیری در مورد اینکه آیا Ripple تست Howey را نقض کرده و XRP یک امنیت است یا خیر، به عهده دادگاه خواهد بود.

اهمیت حکم دادگاه ریپل در مقابل SEC چیست؟

اگر SEC پیروز شود، سایر صادرکنندگان دارایی دیجیتال ممکن است مجبور شوند از همان الزامات اداری و نظارتی مانند اوراق بهادار سنتی پیروی کنند. علاوه بر این، می‌تواند محیطی از ترس و عدم اطمینان را در صنعت ارزهای دیجیتال ایجاد کند و سرمایه‌گذاران به طور بالقوه برای ریسک کردن در فضای دارایی‌های دیجیتال مردد باشند.

همچنین می‌تواند بر آینده پیشنهادات اولیه سکه (ICO) تأثیر بگذارد، که به طور گسترده برای افزایش سرمایه برای استارت‌آپ‌ها استفاده می‌شود، اما تحت نظارت فزاینده‌ای قرار گرفته است. در نهایت، نتیجه اقدام قانونی SEC علیه ریپل می‌تواند تأثیر زیادی بر آینده ارزهای دیجیتال در ایالات متحده داشته باشد و حتی می‌تواند چشم‌انداز نظارتی برای دارایی‌های دیجیتال در سراسر جهان را شکل دهد.

با این حال، اگر ریپل موفق به پیروزی در این پرونده شود، این یک پیروزی بزرگ برای شرکت خواهد بود. این می‌تواند راه را برای سایر شرکت‌های ارز دیجیتال که با چالش‌های قانونی مشابهی روبرو هستند، باز کند.

آیا اکنون باید XRP بخرید؟

ریپل در حال حاضر در معاملات است 0.390249 دلار در زمان نوشتن در 24 ساعت گذشته به پایین 0.3875 دلار و تا 0.3928 دلار معامله شده است. ارزش بازار XRP 39,070,010,913 دلار است و حجم کل معاملات این توکن 445,302,743 دلار است. 50.26 میلیارد XRP در حال حاضر در گردش است. خرس‌ها از اخبار Ripple vs SEC استفاده کرده‌اند، اما گاوها نیز سخت تلاش می‌کنند تا بازار را حفظ کنند.

سرمایه گذاران Ripple همچنان امیدوارند که دادگاه بهترین ها را دریافت کند تا به پرونده خود در SEC پایان دهد. از سرمایه گذاران خواسته می شود احتیاط کنند و تصمیمات مالی آگاهانه اتخاذ کنند.