منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Replay Attack چیست؟ تأثیرات احتمالی بر NFT های اتریوم و اقدامات احتیاطی

Replay Attack چیست؟ تأثیرات احتمالی بر NFT های اتریوم و اقدامات احتیاطی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دومین بلاک چین بزرگ اتریوم اکنون چند هفته تا ادغام طولانی مدت فاصله دارد. به‌روزرسانی آینده نشان‌دهنده گذار کامل بلاک چین از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) است. با توجه به اینکه اتریوم یکی از بزرگترین و پیشگام ترین بلاک چین های PoW است، بدون شک این یکی از بزرگترین نقاط عطف در فضای ارزهای دیجیتال است.

بسیاری از کاربران، دارندگان اتریوم و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال از ادغام در ماه سپتامبر هیجان زده هستند، زیرا به طور بالقوه مقیاس پذیری کلی شبکه را در میان سایر عملکردهای مرتبط بهبود می بخشد. در میان این سرخوشی، بحث‌ها و گمانه‌زنی‌هایی در مورد پیامدهای احتمالی اساسی و فنی ادغام آینده با زنجیره فانوس دریایی وجود داشته است.

یکی از نتایج مورد بحث این رویداد است تکرار حمله. در این مقاله توضیح می دهیم که حمله Replay چیست و چگونه می توانید NFT های خود را ایمن کنید.

حمله Replay چیست؟

حمله Replay معمولاً به عنوان حمله Man-in-the-Middle شناخته می شود. زمانی اتفاق می‌افتد که یک هکر یا عامل مخرب به طور مخفیانه داده‌ها را در یک شبکه امن متصل می‌کند، رهگیری می‌کند و بهینه‌سازی می‌کند به طوری که داده/تراکنش به ضرر مبدع به تأخیر می‌افتد یا تکرار می‌شود. حملات Replay همچنین می توانند در فضای بلاک چین اتفاق بیفتند، به خصوص در هنگام تقسیم زنجیره یا هارد فورک.

پس از ادغام، دو زنجیره/کپی از بلاک چین اتریوم وجود خواهد داشت – و Ethereum PoS (زنجیره جدید) و Ethereum PoW (زنجیره قدیمی). به دلیل این تقسیم‌بندی‌های زنجیره‌ای، دارایی‌های موجود در شبکه فعلی اتریوم، از جمله توکن‌های غیرقابل تعویض، در زنجیره PoS کپی می‌شوند. این به این معنی است که NFT هایی که در حال حاضر دارید تکرار می شوند، که در نتیجه شانس حمله Replay را باز می کند.

چگونه؟

با فرض اینکه Ethereum PoW قدیمی با پشتیبانی استخراج‌کنندگان و ChainID جدید رونق می‌گیرد، تراکنش‌های زنجیره PoW را می‌توان در بلاک چین جدید Ethereum PoS تکرار یا دوباره پخش کرد، که خطرناک است و می‌تواند منجر به از دست دادن دارایی‌ها شود.

یکی از کارشناسان DeFi می گوید: “اگر شما 100 ETHPoW روی زنجیره POW از کیف پول خود برای دوست خود ارسال کنید، آن وقت دوست شما می تواند همان تراکنش را در زنجیره POS پخش کند و 100 ETH اصلی را به همان کیف پول خود بفرستد.”

NFT ها نیز در برابر چنین حمله ای آسیب پذیر هستند. ویژگی‌های تراکنش یک NFT تکراری در Ethereum PoW را می‌توان در زنجیره PoS بازپخش کرد و به عامل مخرب این امکان را می‌دهد تا دارایی اصلی را در شبکه Ethereum PoS ادعا کند. حملات تکراری به دارایی‌های اتریوم می‌تواند بازار ارزهای دیجیتال را ویران کند، اگرچه بسیاری از کارشناسان بر اساس پیش‌بینی‌هایی که EthPoW ممکن است برای مدت طولانی دوام نیاورد، حدس می‌زنند که این احتمال کم است.

اگر در حال حاضر دارایی اتریوم دارید، بهترین شرط کاهش قرار گرفتن در معرض چنین حملاتی است.

اقدامات احتیاطی در مورد حملات احتمالی Ethereum Replay

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید شانس حملات Replay را کاهش دهید و از دارایی های خود در هر دو بلاک چین PoS و PoW اتریوم محافظت کنید.

از کیف پول های مختلف برای PoW و PoS استفاده کنید

اگر دارایی ها – NFT ها یا توکن های تکراری – را در یک کیف پول ترک کنید یا معامله کنید، احتمال حمله Replay بسیار بیشتر است. برای هر زنجیره باید کیف پول های مختلفی ایجاد و استفاده کنید.

  • دو کیف پول (B) و (C) ایجاد کنید. درست قبل از ادغام، تمام دارایی های خود را از کیف پول اصلی (A) به کیف پول B منتقل کنید.
  • پس از ادغام، می توانید تمام دارایی ها را از کیف پول “B” به کیف پول اصلی (A) برای زنجیره PoS منتقل کنید.
  • سپس، تمام دارایی های PoW را از کیف پول “B” به “C” منتقل کنید، کیف پول اصلی شما برای تجارت در زنجیره PoW تبدیل می شود.

ایده این است که از دارایی ها در یک کیف پول استفاده نکنید.

یکی دیگر از گزینه‌های جلوگیری از حملات Replay به هم ریختن اعلان‌های تراکنش است که ممکن است فنی باشد.