منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Polygon اولین پورتال شکایت پلیس مبتنی بر بلاک چین در هند را تامین می کند

Polygon اولین پورتال شکایت پلیس مبتنی بر بلاک چین در هند را تامین می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

همه ما می دانیم که فناوری بلاک چین هر روز به دستاوردهای نوآورانه جدیدی می رسد. با این حال، آخرین مورد استفاده از آن در هند حداقل حیرت آور است. نیروی انتظامی فیروزآباد با استفاده از زنجیره چند ضلعی پورتال شکایت جدیدی راه اندازی کرده است که به مردم امکان می دهد شکایات خود را به صورت بلادرنگ بر روی بلاک چین ثبت و پیگیری کنند.

اداره پلیس ایالت اوتار پرادش در هند اولین آژانس خدمات ملکی است که از سیستم مدیریت شکایات مبتنی بر بلاک چین استفاده می کند. این راه حل امیدوار است به سابقه طولانی فساد پلیس و سوء مدیریت شکایات هند رسیدگی کند. بر اساس یکی از بنیانگذاران Polygon، این ابتکار زاییده افکار افسر مشهور IPS Ashish Tiwari است. او یک چهره محبوب در نیروی پلیس هند است که اغلب به خاطر چشم انداز هوشمندش در زمینه فناوری شناخته می شود.

پورتال شکایات پلیس مبتنی بر چند ضلعی چگونه کار خواهد کرد؟

طبق اعلام پلیس آگاهی فیروزآباد، پورتال جدید از طریق آن قابل دسترسی خواهد بود Policecomplaintonblockchain.in‘. کاربران می توانند به سادگی به سایت مراجعه کنند، مشخصات خود را ثبت کنند و شکایت خود را ثبت کنند. فوراً یک شماره رمز تولید شده به صورت خودکار به آنها ارائه می شود که می تواند برای پیگیری وضعیت شکایت در هر زمان مورد استفاده قرار گیرد.

این واقعیت که هر شکایتی در بلاک چین Polygon ثبت می شود، به معنای عمومی، شفاف و غیرقابل تغییر آن است. هیچ یک از عناصر شکایت را نمی توان نه توسط کاربران و نه توسط مدیران تغییر داد. از طریق این سامانه، کاربران می توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در ایستگاه پلیس، از هر نقطه ای که هستند شکایت کنند.

چند ضلعی

Polygon معتقد است که این سیستم جدید در برقراری عدالت بازی را تغییر خواهد داد. هند سابقه طولانی در دستکاری شکایات دارد. چندین گزارش قبلی حاکی از آن است که تعداد زیادی از شکایات هرگز ثبت نمی شوند زیرا FIR (گزارش اول اطلاعات) اغلب توسط افسران پلیس رد می شود.

ثبت FIR در بلاک چین به این معنی است که هیچ افسر یا مقامی نمی تواند حق شکایت افراد را انکار کند. همانطور که پیشنهاد شد، این پروژه به صورت آزمایشی تنها در اختیار ساکنان فیروزآباد خواهد بود. در صورت موفقیت، این پورتال نوآورانه شکایت بلاک چین در سایر ایالت ها و شهرها نیز راه اندازی خواهد شد.

اگرچه اخیراً موضع هند نسبت به ارزهای دیجیتال نسبتاً سختگیرانه بوده است، اما این کشور همچنان در حال پیشرفت قابل توجهی در زمینه پذیرش بلاک چین است. در اوایل این هفته، دولت اولین ارز دیجیتال خود به نام «روپیه دیجیتال» را راه اندازی کرد.

با این وجود، این پروژه نمونه ای از این است که بلاک چین در مسیر درستی حرکت می کند و تغییرات پایدار را در هر بخش و صنعت ایجاد می کند.