منو سایت

PBoC جزئیات کلیدی CBDC خود را فاش می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یی گانگ، رئیس بانک خلق چین (PBoC)، جزئیات جدیدی را در مورد CBDC این کشور فاش کرده است. در هفته اخیر Fintech که در هنگ کنگ برگزار شد، فرماندار PBoC بر پذیرش و سایر جزئیات حیاتی در راه اندازی رسمی CBDC این کشور تاکید کرد.

PBoC ادعا می کند که CBDC ناشناس محدود خواهد بود

یی گنگ اشاره کرد که کشور قصد دارد ارز دیجیتال را به عنوان جایگزین مستقیم پول نقد راه اندازی کند. دولت با وجود داشتن یکی از بهترین سیستم‌های پرداخت در جهان می‌خواهد این امر را محقق کند. گنگ ادعا کرد که PBoC قصد دارد از حریم خصوصی مسائل اصلی مورد بحث محافظت کند.

فرماندار همچنین ادعا کرد که سیستم پرداخت از دو لایه تشکیل شده است که ناشناس بودن بانک را در اختیار کاربران قرار می دهد. در مرحله اول، بانک قصد دارد CBDC را به بازرگانان بدهد و به تراکنش‌های بین بانک‌ها کمک کند. در ردیف دوم، بازرگانان می توانند اطلاعاتی را برای کمک به تسهیل معاملات جمع آوری کنند. باند ادعا کرد که بانک داده های حساس را جمع آوری کرده و آنها را رمزگذاری می کند. به این ترتیب، برنامه های شخص ثالث نمی توانند به اطلاعات رمزگذاری شده دسترسی پیدا کنند.

چین می خواهد فعالیت های غیرقانونی را حذف کند

PBoC همچنین اشاره کرد که معاملات با استفاده از CBDC ناشناس خواهند بود. با این حال، همچنین ادعا کرد که کاربرانی که مبالغ قابل توجهی را انجام می دهند باید هویت خود را ارائه و تأیید کنند. فرماندار اعلام کرد که ناشناس ماندن چیزی است که باید با دقت مورد توجه قرار گیرد. او همچنین ادعا کرد که باید مرزی بین فعال کردن تراکنش‌های ناشناس و بررسی اعمال متقلبانه وجود داشته باشد.

این آخرین اظهار نظر فرماندار بازتاب همان احساساتی است که یک مدیر اجرایی در ماه جولای به اشتراک گذاشته بود. در آن زمان، مدیر اجرایی مدعی شد که CBDC باید سطحی از ناشناس ماندن داشته باشد که با پول نقد بومی هم سطح نباشد. او همچنین ادعا می‌کند که ناشناس بودن کامل، بازیگران بد را قادر می‌سازد تا فعالیت‌های غیرقانونی مختلفی مانند پولشویی را انجام دهند. چین برنامه CBDC خود را در سال 2014 قبل از اجرای آزمایش آزمایشی در سال 2019 راه اندازی کرد. از آن دوره، PBoC این آزمایش را در چندین تاجر در کشور گسترش داده است. مجموع تراکنش های انجام شده با استفاده از CBDC از 14 میلیارد دلار فراتر رفته است.