منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Paytm، برترین شرکت پرداخت هندی، در حال تبدیل شدن به رمزارز است

Paytm، برترین شرکت پرداخت هندی، در حال تبدیل شدن به رمزارز است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL;DR شکست

  • Paytm، شرکت پرداخت هندی که در حال بررسی ارائه خدمات رمزنگاری است.
  • شرکت پرداخت به دلیل عدم قطعیت نظارتی ارزهای دیجیتال در هند متوقف شده است.
  • پلتفرم های پرداخت بیشتر همچنان بیت کوین را هدف قرار می دهند.

Paytm، بزرگترین پلتفرم پرداخت دیجیتال هند، روز پنجشنبه گفت که ارائه خدمات بیت کوین را در نظر خواهد گرفت. با این حال، هنوز در حال فکر است و توسط بی‌نظمی‌های نظارتی کریپتو در کشور مانع می‌شود.

مدهور دئورا، مدیر ارشد مالی Paytm، در حالی که طی مصاحبه ای در تلویزیون بلومبرگ صحبت می کرد، این موضوع را تایید کرد و گفت که قوانین پیرامون بیت کوین (BTC) در “منطقه خاکستری” در هند باقی مانده است.

Paytm یکی از بزرگترین پلتفرم های پرداخت موبایلی هند با بیش از 330 میلیون کاربر است که در صورت تایید می تواند به پرداخت های بیت کوین ساده شده دسترسی پیدا کند.

مقررات، شکست عمده Paytm

دئورا، در حین صحبت با بلومبرگ، در مورد رشد Paytm و تامین مالی بعدی از شرکت های بین المللی بلو تراشه صحبت کرد. او فاش کرد که شرکتش بر روی «بادهای قوی» پرداخت‌های دیجیتال سوار می‌شود تا به رشد عظیم خود دامن بزند.

وقتی از او پرسیده شد که آیا یکی از گزینه های پرداخت جدید Paytm می تواند شامل بیت کوین باشد یا خیر. در پاسخ، اگر هند اجازه دهد، دئورا این احتمال را باز گذاشت.

بیت کوین هنوز در یک منطقه خاکستری نظارتی است، اگر نه یک ممنوعیت نظارتی در هند. در حال حاضر، Paytm بیت کوین را انجام نمی دهد. اگر قرار بود در کشور کاملاً قانونی شود، به وضوح می‌توانیم پیشنهاداتی ارائه کنیم که به نفع ما و سود کاربران باشد.»

این کشور آسیایی در حال دمیدن گرم و سرد بر روی ارزهای رمزنگاری شده بوده است، اما اکنون به نظر می رسد که به روی این فناوری باز باشد. بانک مرکزی هند (RBI) در ابتدا ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرده بود، اما دادگاه عالی هند در مارس 2020 این تصمیم را لغو کرد. از آن زمان تاکنون، این کشور هیچ موضع محکمی له یا علیه رمزارزها اتخاذ نکرده است.

در حالی که دولت قوانین مربوط به کریپتو را در نظر گرفته است، RBI به شدت با آن مخالفت کرده و همچنان برای ممنوعیت آن تلاش می کند.

پلتفرم های پرداخت همچنان بیت کوین را هدف قرار می دهند

راه حل های پرداخت بیشتر و بیشتری برای هدف قرار دادن بیت کوین ادامه یافته است. غول‌های پرداخت پی پال به‌روزرسانی «سوپر کیف پول» خود را در ماه سپتامبر راه‌اندازی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد عملکردهای اولیه کیف پول رمزنگاری را تجربه کنند.

به طور مشابه، جک دورسی برای گسترش گزینه‌های پرداخت بیت‌کوین به اپلیکیشن‌های معمولی تلاش کرده است. توییتر ماه گذشته نکته بیت کوین را فعال کرد.