منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • OpenSea ابزار جدید زنجیره ای را برای اعمال حق امتیاز NFT اعلام می کند

OpenSea ابزار جدید زنجیره ای را برای اعمال حق امتیاز NFT اعلام می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از آنجایی که تعداد فزاینده ای از بازارهای رقیب از احترام به حق امتیاز خالق NFT خودداری می کنند، Opensea برنامه های خود را برای حق امتیاز NFT اعلام کرد. از آنجایی که بسیاری از پلتفرم‌های NFT در هفته‌های اخیر از شناسایی حق امتیاز مجموعه سازندگان خودداری کرده‌اند، بازار برتر در مورد این موضوع سکوت کرده بود و ظاهراً به گزینه‌های آن فکر می‌کرد. دیروز، مدیر عامل بازار، دیوید فینزر، از راه اندازی یک ابزار جدید زنجیره ای برای کمک به سازندگان برای اعمال حق امتیاز توکن های غیر قابل تعویض خبر داد.

سازندگان معتبر ادعا می کنند که این استراتژی ضد رقابت است و بازاریابی آن مبهم و احتمالاً گمراه کننده است. بسیاری از توسعه دهندگان معروف Web3 از رویکرد جدید افشا شده راضی نیستند. با این حال، Finzer اضافه کرد سازندگان اراده آزاد برای استفاده از هر راه حل خاص به انتخاب خود داشتند. و OpenSea از آنها نمی خواست از ابزار جدید استفاده کنند.

پیشنهاد Opensea

اوپن‌سی در مورد آنچه که «رویکرد متفکرانه و اصولی» به حق امتیاز NFT نامیده می‌شود، بحث کرد. تاپیک توییتر، که شامل معرفی ابزاری بود که توسعه دهندگان پروژه های جدید را قادر می ساخت تا بازارهای خاصی را ممنوع کنند که معامله گران را مجبور به پرداخت حق امتیاز نمی کند.

علاوه بر این، آنها اظهار داشتند که هنوز در حال تصمیم گیری است که با پروژه های فعلی NFT چه کاری انجام دهد و قبل از مهلت 8 دسامبر، نظرات بیشتری از جامعه دریافت خواهد کرد.

بازار پس از آن تاریخ تصمیم خود را خواهد گرفت. که ممکن است در نهایت منجر به پرداخت داوطلبانه حق امتیاز توسط معامله گران شود، همانطور که برخی از بازارها انجام داده اند.

OpenSea: آیا توسعه دهندگان NFT حق امتیاز دریافت می کنند؟

دوین فینزر، یکی از بنیانگذاران OpenSea، تاریخچه این شرکت را در رعایت حق امتیاز NFT – معمولاً یک کارمزد 5٪ تا 10٪ که توسط مخترع تعیین می شود، که توسط فروشنده در هر فروش در بازار ثانویه پرداخت می شود – در یک پست وبلاگ توضیح داد.

با کمک فروش NFT، سازندگان می توانند با پرداخت هزینه سازنده هر بار که NFT فروخته می شود، زحمات خود را جبران کنند. این درآمدهای سازنده هر زمان که یک NFT پس از خرید از یک کیف پول به کیف دیگر تغییر می کند، در صورتی که توسط بازارهای web3 احترام گذاشته شود، ارائه می شود.

بنابراین، به جای انجام در بازارهای خاص، روش اجرای پرداخت هزینه سازنده مستقیماً در بلاک چین انجام می شود. برای تحمیل هزینه‌های سازنده در OpenSea، باید یک تکنیک اجرای زنجیره‌ای ایجاد کنید.

بر اساس آمارهای Dune Analytics و مطالعه Galaxy، که نشان می‌دهد OpenSea بیش از 80 درصد از کل بازار NFT اتریوم را تشکیل می‌دهد، حتی در حالی که بازارهای جدید NFT هنوز به طور منظم راه‌اندازی می‌شوند، OpenSea همچنان اکثریت کل NFT را تشکیل می‌دهد. فروش مجدد

سیاست جدید Opensea چه تأثیرات بالقوه ای بر بخش NFT می تواند داشته باشد؟

بسیاری از معامله‌گران تصمیم می‌گیرند که هزینه‌های حق امتیاز پدیدآورندگان را در صورت عدم اجبار پرداخت نکنند. بر اساس داده‌های X2Y2 در اواخر اکتبر که توسط مدیر ساختگی Proof Research Punk9059 منتشر شد، تنها 18 درصد از فروشندگان زحمت پرداخت هر گونه حق امتیاز را داشتند. بحث این بود که سواری رایگان خیلی ساده است.

دوین فینزر، مدیرعامل، معتقد است که بازارها نباید هزینه‌هایی را برای بلاک چین اعمال کنند، بلکه انتخاب سازندگان خواهد بود. علی‌رغم این واقعیت که بسیاری از توسعه‌دهندگان NFT در رسانه‌های اجتماعی در مورد آنچه که اظهارات گمراه‌کننده یا مقاصد مبهم در مسیر توسعه واقعی بازار می‌دانند، ابراز نگرانی کرده‌اند، پیام کلی OpenSea به شدت آن یک نظر طنین‌انداز نیست.

نتیجه

سپتامبر و اکتبر بیشترین حجم ثبت آدرس های منحصر به فرد NFT را شاهد بودیم. نشانه ای از تازه واردان به صنعت. با این حال، حجم معاملات اعداد پایینی را ثبت کرد که نشان دهنده کاهش فعالیت معاملاتی NFT بود. OpenSea می تواند با ابتکار جدید خود، روند جدیدی را در اقتصاد سازندگان ایجاد کند. خیلی چیزها از طریق توکن های غیرقابل تعویض امکان پذیر است.