منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Nomad در یک سرقت غیرمتمرکز 190 میلیون دلار ضرر کرد

Nomad در یک سرقت غیرمتمرکز 190 میلیون دلار ضرر کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Nomad اخیرا قربانی یک سرقت رمزنگاری شده است که در آن حدود 190 میلیون دلار به سرقت رفته است. در تئوری، این با یک خطای کد در پلتفرم کریپتو مطابقت دارد که با کپی کردن یک اسکریپت ساده، سرقت های مجازی را تسهیل می کند.

تجارت کریپتو روند صعودی خود را حفظ می کند و باعث می شود تراکنش بین توکن ها سیالیت آنها را افزایش دهد. Nomad، یکی از درخشان ترین پروتکل های پیام رسانی بین بلاک چین، سیستم خود را برای پشتیبانی از این عملیات جدید با رمزارزها به روز می کند. اما متأسفانه، به‌روزرسانی جدید آن حاوی خطایی بود که آن را قربانی آخرین سرقت رمزنگاری کرد.

Nomad چیست؟

عشایر

Nomad یک شبکه رمزنگاری است که امکان ارتباط بین بلاک چین های مختلف را فراهم می کند. این به عنوان پلی برای استفاده از بیت کوین در بلاک چین اتر یا برعکس عمل می کند. این پلتفرم‌های وب به عنوان زنجیره بلوکی متقابل نیز شناخته می‌شوند و امکان انتقال توکن‌ها را بین قراردادهای هوشمند به بلاک چین‌ها فراهم می‌کنند.

شبکه های متقابل تضمین های مختلفی را به کاربران ارائه می دهند و قول می دهند که وجوه آنها در قراردادهای هوشمند تا زمانی که بخواهند محافظت می شود. با این حال، با آخرین به روز رسانی Nomad، این تضمین نمی تواند برآورده شود زیرا حدود 190 میلیون دلار در چند ساعت گذشته از دست رفته است. چند ساعت قبل از شروع دوشنبه، 2 آگوست، پروتکل اتصال بین بلاک چین تنها 9000 دلار قرارداد هوشمند دارد.

تحقیقات در مورد سرقت کریپتو رو به جلو است

عشایر

پس از مفقود شدن آن مقدار زیادی از پول موجود در قراردادهای هوشمند در Nomad، مدیریت شرکت تصمیم به بررسی آن گرفت. طبق بررسی‌ها، این سرقت به‌طور دسته‌جمعی پس از آن رخ داد که چندین کاربر ناشناس حدود 100 بیت کوین به ارزش 1.7 میلیون دلار را سرقت کردند. تنها کاری که مجرمان سایبری انجام دادند کپی کردن یک اسکریپت در قراردادهای هوشمند بود که به عنوان جایگزینی برای یک قرارداد خالی عمل می کرد.

بازپرس خاطرنشان می کند که مسئول این جنایت سایبری را بررسی خواهند کرد. همچنین مشخص شد که چندین نفر USDC، یک استیبل کوین بسیار محبوب در شرکت، با ارزش 202440 دلار استخراج کردند.

این شرکت در روزهای آینده در مورد پیشرفت تحقیقات صحبت خواهد کرد. در همین حال، بازپرس نشان می دهد که این یک دزدی احمقانه است زیرا همه چیز سوابقی را به جا می گذارد و همین امر باعث شده تا پرونده به سرعت پیش برود.

از سوی دیگر، ارزهای رمزنگاری شده در حال بهبودی هستند که به عنوان یک رگه نزولی بی‌امان تلقی می‌شد. بیت کوین در 7 روز گذشته قیمت خود را به بیش از 8.50 درصد افزایش داده است، در حالی که ارزش اتر به 12.29 درصد رسیده است. هر دو نشانه نشان می‌دهند که روند نزولی در شرف پایان است و کل بازار مجازی را شاد می‌کند و احتمالاً ثبت‌های جدید ATH قبل از سال 2022 دیده می‌شوند.