منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • NFT ها چه تاثیری بر صنعت بازی خواهند گذاشت؟

NFT ها چه تاثیری بر صنعت بازی خواهند گذاشت؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

صنعت گیم بیش از 180 میلیارد دلار ارزش دارد – و این بازی بزرگ به سرعت در حال رشد است و هیچ نشانه ای از کاهش آن وجود ندارد. با رشد صنعت بازی ، این فناوری همچنین از بسیاری از فناوری های جدید داغ ، از VR و AR گرفته تا صفحه های خمیده و جدیدترین پردازنده های گرافیکی استفاده می کند. صنعت بازی سازی نیز یکی از پذیرندگان اولیه NFT ها یا توکن های غیر قابل تعویض است.

NFT ها دارایی های دیجیتالی منحصر به فردی هستند که مواردی مانند مجموعه های جمع آوری شده ، دارایی های متاورس ، پوست ، هنر و موارد دیگر را نشان می دهند. اینها همه مواردی هستند که در بازی ها رایج هستند ، به همین دلیل NFT ها اخیراً در بازی به عنوان “دارایی های درون بازی” مطرح شده اند. این دارایی ها می توانند ارزش واقعی داشته باشند ، حقوق مالکیت دیجیتالی را ارائه دهند ، برای ایجاد اقتصاد “بازی و کسب درآمد” مورد استفاده قرار گیرند و به توسعه دهندگان کمک کنند تا درآمد بیشتری کسب کنند و در نهایت به بازی های بهتر و عادلانه تری منجر شود.

پرداخت بهتر برای سازندگان

صنعت بازی محلی برای آزمایش است.

توسعه دهندگان بازی از فناوری های جدید استفاده می کنند و همیشه با مکانیک بازی جدید ، رابط کاربری و راه هایی برای کسب درآمد از بازی های خود آزمایش می کنند. توسعه دهندگان به ویژه مشتاق آزمایش مکانیک های گیم پلی هستند که می توانند بر روی NFT ها ساخته شوند.

این دارایی های درون بازی می توانند به عنوان کالاهای مجازی یا ارزهای برتر مانند پوسته های Fortnite عمل کنند. توسعه دهندگان می توانند توکن های غیرقابل جابجایی بسازند که نشان دهنده اقلام منحصر به فرد درون بازی هستند که می توانند با پول واقعی جمع آوری ، معامله یا حراج شوند. این NFT های درون بازی با میلیون ها دلار فروخته شده است ، مانند NFT پیست فرمول 1 با 3 میلیون دلار باور نکردنی.

NFT ها می توانند با کنترل بیشتر گیمرها بر دارایی های دیجیتالی خود ، تجربه خرید بازی را به طور چشمگیری بهبود بخشند ، خرید و فروش این دارایی ها را با سایر بازیکنان آسان تر کرده و از طریق تراکنش های درون بازی منبع درآمد اضافی به توسعه دهندگان بدهند.

بازی کنید و بازی کنید

در چند سال گذشته ، ما شاهد ظهور بازی های “بازی کردن و کسب درآمد” هستیم. این بازی ها در زمینه اقتصاد بازیکنان طراحی شده اند که در آن گیمرها با تکمیل فعالیت ها توکن دریافت می کنند.

این NFT ها می توانند در اکوسیستم بازی به عنوان ارز یا کالاهای مجازی برتر استفاده شوند. ارزش این ارزها به دلیل تقاضای گیمرهایی است که به دنبال موارد نادرتر و فرصت هایی برای کسب درآمد از تجارت این دارایی های درون بازی هستند.

این دارایی های درون بازی می تواند شامل پوسته های کمیاب برای آواتارهای شما ، موارد خاص در یک بازی RPG ، نشانه هایی باشد که از طریق تکمیل ماموریت ها در MMO به دست می آورید یا حتی بسته های کامل زمین مجازی که می توانید در پلت فرم ما خرید و مدیریت کنید. امکانات کسب درآمد از بازی ها از طریق NFT عملاً نامحدود است.

در حال حاضر حداقل 20 نوع از این نوع بازی ها وجود دارد که عمدتا بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده اند. به عنوان مثال ، Axie Infinity یک بازی ویدیویی مبتنی بر NFT است که توسط استودیوی ویتنامی Sky Mavis توسعه یافته و بیش از 40 میلیون دلار فروش داشته است. در این دنیای حیوانات خانگی دیجیتالی ، بازیکنان می توانند با موجودات فانتزی به نام Axies بجنگند ، پرورش دهند و تجارت کنند.

در حالی که موجودات دیجیتالی زیبا تداعی کننده Cryptokitties هستند ، Axie Infinity از مزیت داشتن گیم پلی واقعی ، از جمله جستجوهای روزانه و سایر ویژگی های تعاملی برخوردار است.

قدرت به بازیکنان

راه دیگری که NFT بر بازی تأثیر می گذارد این است که به بازیکنان کنترل بیشتری بر دارایی های دیجیتالی خود بدهید. اگر یک گیمر دارای NFT یک مورد مجازی باشد که آنها طراحی کرده اند ، یا حتی اگر پوستی را برای بازی خریداری کرده باشند ، می توانند مطمئن باشند که این دارایی برای همیشه متعلق به آنها است.

این چیزی است که صنعت با ظهور NFT هایی مانند CryptoKitties مشاهده کرده است ، جایی که بازیکنان کنترل کامل دارایی های مجازی خود را دارند ، زیرا تغییر ناپذیر هستند و برای همیشه در بلاک چین ذخیره می شوند. در Next Earth ، کاربران می توانند NFT های مجازی زمینی را خریداری کنند که مستقیماً مربوط به نقشه زمین است. برخلاف ویژگی فیزیکی ، حقوق مالکیت دیجیتالی کاربر تغییر ناپذیر و غیر متمرکز می شود.

در دهه 2010 ، جعبه های غارت به عنوان کالاهای مجازی برتر در بازی های آنلاین مطرح شد. جعبه های لوت در اصل اقلام مجازی تصادفی هستند که می توانند با پول واقعی خریداری شوند و شامل موارد نادر یا منحصر به فرد هستند.

نهادهای نظارتی به جعبه های غارت شده فشار می آورند و سناتورهای آمریکایی سعی کرده اند آنها را ممنوع کنند. علاوه بر این ، جعبه های غارت به طور کامل در بلژیک ممنوع است ، و مقررات نظارتی در استرالیا ، برزیل ، انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر امیدوارند که از این روش پیروی کنند.

تصور کنید که برای بازی مورد علاقه خود ، برای حمایت از توسعه دهندگان و جامعه هزینه کنید ، فقط برای این که یک مقام متمرکز همه چیز را از بین ببرد. این چیزی است که با دارایی های مجازی سنتی در خطر است.

در نتیجه ، صنعت بازی می تواند یکی از پذیرندگان اولیه NFT ها باشد و بسیاری مشتاق دیدن نحوه عملکرد این بازی هستند. این پیاده سازی های اقتصادی درون بازی هنوز بسیار آزمایشی هستند-و درک بیشتر تأثیر آنها بر گیم پلی به زمان بیشتری نیاز دارد. با این حال ، در صورت موفقیت ، می توانیم توسعه دهندگان بیشتری را در بازی های خود از NFT ها استفاده کنیم.