منو سایت

NFT ها در سال 2022 چگونه خواهند بود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در سال 2022 ، NFT ها معمول خواهند بود.

مدتهاست که توانایی ایجاد نمایندگی های دیجیتالی منحصر به فرد از اقلام و دارایی های واقعی وجود دارد. این مفهوم از روزهای اولیه بلاک چین ، بیش از 7 سال پیش وجود داشته است ، اما اخیراً شاهد استفاده گسترده از این فناوری بوده ایم.

انفجار کلکسیون های NFT با CryptoKitties در سال 2017 آغاز شد. از آن زمان ، برخی از بزرگترین نام های فناوری به کار خود ادامه دادند. ویزا اخیراً NFT را به قیمت 165000 دلار خریداری کرده است. اکنون ، حتی می توانید یک قطعه املاک مجازی را به عنوان NFT ، از قصر فرانسه تا دیوار چین ، با Next Earth خریداری کنید.

اما یک سال دیگر شما آنها را در همه جا خواهید دید. در فیلم ها ، برنامه های تلویزیونی ، کتابها و موارد دیگر – همه به عنوان NFT نشان داده می شوند. NFT ها در حال تبدیل شدن به جریان اصلی هستند زیرا به مردم اجازه می دهند صاحب چیزی شوند که بخشی از چیزی بزرگتر از خود را نشان می دهد – برای مثال یک اثر هنری یا یک شخصیت.

NFT ها و اقتصاد دیجیتال

NFT ها بخشی از اقتصاد دیجیتال هستند. اقتصاد دیجیتال از انواع بازارهای آنلاین از جمله اقتصاد بازی ، املاک مجازی و حتی شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک تشکیل شده است.

ظهور اقتصاد دیجیتال یکی از مهمترین تحولات در سالهای اخیر بوده است. پیش بینی می شود که تا سال 2027 ، 7 تریلیون دلار کالای دیجیتالی در بازارهای مجازی در سراسر جهان معامله شود. و همانطور که در سایر انواع تجارت مشاهده کردیم ، هرچه مصرف کنندگان بیشتر با این بازارها درگیر شوند ، ارزش آنها برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بیشتر می شود.

در سال 2022 ، انتظار می رود که رشد NFT در این اکوسیستم ادامه یابد. به طور خاص: NFT ها به یک ویژگی استاندارد در بسیاری از سیستم عامل ها تبدیل می شوند. علاوه بر این ، تولیدکنندگان محتوای واقعیت مجازی به طور فزاینده ای با استفاده از NFT ها به عنوان یک ابزار درآمدزایی اضافی برای تکمیل جریان های درآمدی فعلی خود تجربه ایجاد می کنند.

مدلهای تجاری جدید NFT

دو مدل تجاری NFT سنتی وجود دارد: مدل زنجیره تامین و مدل همتا به همتا.

در رویکرد سنتی زنجیره تامین ، یک هنرمند یک اثر دیجیتالی می فروشد و درآمد بین هنرمند و واسطه تقسیم می شود (به عنوان مثال ، توسعه دهنده برنامه ، مالک پلت فرم). در این مدل ، هر دو طرف در خطر فروش یک اثر دیجیتالی که ممکن است به طور کامل درآمدزایی نداشته باشد یا درآمد کافی برای توجیه مشارکت خود نداشته باشد ، مشارکت دارند.

در مدل Peer-to-Peer (P2P) ، که به عنوان مدل “flipping” نیز شناخته می شود ، کاربر می تواند یک اثر دیجیتالی را از شخص دیگری مانند بازار NFT Next Earth خریداری کند.

در سال 2022 ، شاهد ظهور مدل های جدید ، مانند مدل وابسته/شبکه ​​خواهیم بود. به جای برخورد با یک واسطه ، مستقیماً با شخص دیگری که کارهای دیجیتال شما را برای شما توزیع می کند برخورد می کنید – برای مثال ، می توانید از بازاریابی تأثیرگذار برای توزیع آثار هنری دیجیتال خود از طریق بسترهای مختلف رسانه های اجتماعی مانند YouTube و Instagram استفاده کنید.

در سال 2022 ، تعداد بیشتری از افراد وارد این فضاها خواهند شد زیرا انتشار هنرمندانه آثار هنری خود با استفاده از فناوری موجود برای هنرمندان آسان تر می شود. هنگامی که هنرمندان متوجه می شوند انتشار آثار هنری خود به صورت دیجیتالی با استفاده از تکنولوژی موجود چقدر آسان است ، در سال 2022 بیش از هر زمان دیگر آثار هنری خود را به صورت دیجیتالی منتشر خواهند کرد – بنابراین حجم زیادی از تقاضا برای NFT ها ایجاد می شود زیرا مردم به دنبال روشهای منحصر به فرد برای بیان خود از طریق آثار هنری هستند.

NFT ها کلکسیون های سنتی را شکست خواهند داد

هیاهوی فعلی در مورد NFT ها بی سابقه است. یک نظرسنجی اخیر نشان می دهد که یک پنجم سرسام آور آمریکایی ها از فضای NFT اطلاع دارند. این یک نشانه بسیار مثبت است زیرا به این معنی است که هزاره ها شروع به درک این موضوع کرده اند که چقدر می توانند با ردپای دیجیتالی خود خریداری کنند ، و هنگامی که آن را در اختیار دارند می توانند با آن چه کار کنند.

جامعه ما در دهه گذشته به سرعت تغییر کرده است ، به ویژه از بحران اقتصادی 2008-2009 و همه گیری اخیر. شیوه زندگی ما به طرز چشمگیری تغییر کرده است ، از جایی که کار می کنیم تا نحوه معاشرت. همین امر در مورد عادات مصرف کننده ما صادق است. مردم اکنون بیش از هر زمان دیگری وقت خود را بر روی دستگاه های تلفن همراه خود صرف می کنند و فناوری آنها را بیش از هر زمان دیگری به هم متصل کرده است.

همه این روندها گرد هم می آیند و دنیایی را شکل می دهند که در آن NFT ها کلکسیون های سنتی را شکست می دهند. به طور کلی ، سال 2022 برای NFT ها سال فوق العاده ای است.