منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • NFT های هوشمند چگونه Metaverse را تغییر خواهند داد

NFT های هوشمند چگونه Metaverse را تغییر خواهند داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار NFT در نیمه اول امسال به 2.5 میلیارد دلار فروش رسیده است ، در حالی که ارزش آن در سال گذشته تنها 13 میلیون دلار بود. تعدادی از روندهای NFT بر این موج بلند سوار شده اند.

ظهور متاورس پیچیده

اولین گرایش ، ظهور متاورس پیچیده است. در متاورس فعلی ، می توانید زمین مجازی ، آثار هنری دیجیتال ، آواتارها و NFT های بیشتری خریداری کنید. این دارایی ها قابل تعویض نیستند-به این معنی که هر کدام منحصر به فرد هستند و نمی توان آنها را تکرار یا کلون کرد. این یک سند تغییر ناپذیر از مالکیت آنها ارائه می دهد که بدون اجازه آنها نمی توان دستکاری کرد.

اما اگر این اقلام دیجیتالی به اندازه کافی هوشمند باشند که بتوانند به تنهایی تصمیم گیری کنند ، چطور؟ اگر آنها ویژگی ها و نظرات شخصیتی را نشان دهند ، چه می شود؟ آیا ممکن است یک مورد دیجیتالی “هوشمند” شود؟ در بسیاری از موارد ، پاسخ مثبت است.

این به اصطلاح “NFT های هوشمند” به تازگی در حال ظهور از استارتاپ هایی مانند Alethea هستند که 16 میلیون دلار جمع آوری کرده است. این استارتاپ در حال توسعه نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی است که به اقلام دیجیتالی اجازه می دهد هوش خود را در یک بلاک چین توسعه دهند-با دید بلند مدت شبیه به هوش مصنوعی خودآگاه در فیلم های SciFi مانند “Her” و “Blade Runner”.

توسعه فناوری هوش مصنوعی اخیراً به دلیل سرمایه گذاری های جدید شرکت های بزرگ فناوری مانند آمازون ، گوگل و مایکروسافت در تیم های تحقیقاتی هوش مصنوعی سرعت گرفته است. این پیشرفت های تکنولوژیکی توسعه NFT های هوشمند را در آینده بیشتر تسریع می کند و همچنین آنها را قادر می سازد تا به شیوه های معنی داری با انسان ها تعامل داشته باشند.

افزایش موازی املاک مجازی

مفهوم مالکیت دارایی های دیجیتالی از روزهای اولیه اینترنت وجود داشته است ، اما تا همین اواخر مردم متوجه نشدند که می توانند نسخه های دیجیتالی مجموعه ها را با ساختار مالکیت غیر متمرکز که در واقع قابل اجرا است ، در اختیار داشته باشند.

مالکیت غیر متمرکز ، از جمله مالکیت املاک مجازی ، یکی دیگر از اجزای کلیدی متاورس خواهد بود. در واقع ، اکنون می توانید قطعه زمین مجازی خود را از Next Earth خریداری کنید.

توانایی ایجاد و خرید زمین در یک جامعه چیزی است که بسیاری از گیمرها از بدو تأسیس جوامع آنلاین آن را درخواست کرده اند. به همین دلیل است که Second Life با چنین قولی در سال 2003 راه اندازی شد (و چرا هنوز چنین طرفداران فداکاری دارد).

همچنین به همین دلیل است که محیط های بازی اینقدر در توسعه دارایی های هنری سرمایه گذاری می کنند – نه تنها دارایی های هنری با مجوز کامل ایجاد می کنند که ارزش اضافی را برای تجربه خلاقانه آنها ایجاد می کند ، بلکه فرصتی برای هنرمندان برای فروش این دارایی ها در سایت های بازار نیز ایجاد می کند.

پرورش روابط سایبری

این نوع بازارها علاوه بر اینکه به محتواسازان اجازه می دهد از محتوای خود خارج از مدلهای تبلیغاتی سنتی (که به طور غیرقابل اعتمادی قابل اعتماد هستند) درآمد کسب کنند ، به ایجاد روابط بین کاربران و سازندگان کمک می کند که قبلاً به دلیل محدودیت های پلتفرم در اطراف دید ، غیرممکن بود.

این نوع مشارکت مخاطبان برای ایجاد بازدید مکرر و هزینه در هر سایتی بسیار مهم است – به همین دلیل است که سیستم عامل هایی مانند Farmville در دهه گذشته چنین قدرت ماندن را داشتند.

مالکیت زمین مجازی همراه با این گرایش ها به سمت خلاقیت غیر متمرکز است زیرا در کنار خلاقیت های شما حس هویت ایجاد می کند: “این مال من است.” این احساس خودنمایی فراتر از خلاقیت های شما در خود فضای شما نیز وجود دارد: “این دنیای من است.” از بسیاری جهات ، این شبیه چیزی است که امروزه اتفاق می افتد وقتی مردم خانه های خود را با آثار هنری تزئین می کنند یا یادگاری های ورزشی را جمع آوری می کنند.

مالکان زمین مجازی می توانند تقریباً همان کار را انجام دهند ، اما فراتر از دیوارها به ابعاد متعدد گسترش می یابند – فرصتهای بی پایان را برای دیگران ایجاد می کنند تا در محیط شما غوطه ور شوند.

Next Earth پیشگام این شکل از شخصی سازی در metaverse است ، حتی فراتر از مالکیت زمین مجازی مبتنی بر NFT. به زودی ، کاربران قادر خواهند بود تا هنر زمینی مبتنی بر پیکسل را ایجاد کرده و قدیم و جدید را با آوردن هنر پیکسل یکپارچهسازی با سیستم عصبی پیشرفته ، ادغام کنند.

در حال حاضر ، می توانید در فروش مداوم زمین مجازی شرکت کنید ، یا به جامعه Discourse بپیوندید ، جایی که می توانید از یک سیستم پاداش قوی جامعه بهره مند شوید.