منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • MoonPay توسط تنظیم کننده FCA انگلستان ثبت نام کرده است

MoonPay توسط تنظیم کننده FCA انگلستان ثبت نام کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اداره رفتار مالی (FCA) در بریتانیا مجوز نظارتی را به MoonPay، یک برنامه پرداخت ارز دیجیتال با ارزش 3.4 میلیارد دلار اعطا کرده است.

در حال حاضر، FCA فقط کنترل محدودی بر تجارت ارزهای دیجیتال دارد. با این حال، آنها پیش بینی می کنند که در صورت تصویب لایحه خدمات مالی و بازار به قانون، اختیارات بیشتری به آنها اعطا شود.

MoonPay یکی از مهم‌ترین دوره‌های سرمایه‌گذاری در تاریخ دارایی‌های کریپتو را در سال 2021 تکمیل کرد. به لطف مشارکت تعدادی از سرمایه‌گذاران و افراد مشهور مانند جاستین بیبر، اشتون، توانست 555 میلیون دلار را در دور سرمایه‌گذاری سری A به دست آورد. کوچر و گال گدوت

جمینی، صرافی ارزهای دیجیتال؛ Bitpanda و eToro، پلتفرم های معاملاتی؛ و Revolut، یک کسب و کار نئوبانکینگ از جمله شرکت هایی هستند که در لیست بسیار متوسطی از شرکت های ارز دیجیتال ثبت شده قرار دارند.

همانطور که سارا پریچارد، مدیر اجرایی بازارها در FCA تأیید کرده است، دریافت مجوز رگولاتور برای تجارت در ارزهای دیجیتال، فرآیند ساده ای نیست. اکثر درخواست ها، نزدیک به 75 درصد، یا رد می شوند یا پس گرفته می شوند.

MoonPay به دلیل گمراه کردن مردم در تبلیغات NFT خود مورد شکایت قرار گرفته است

اخبار مربوط به مجوز FCA در حالی منتشر می شود که پلت فرم پرداخت های رمزنگاری در میانه دعوی قضایی است که آن و YugaLabs را به ترویج گمراه کننده NFT متهم می کند.

در شکایتی که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا ارائه شده است، سرمایه گذاران ادعا می کنند که Yuga Labs و MoonPay با ارائه اوراق بهادار ثبت نشده به آنها و گمراه کردن آنها، قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را زیر پا گذاشته اند.

این به تلاش های تبلیغاتی یوگا لبز برای فروش NFT اشاره می کند که شامل افراد مشهوری از جمله پاریس هیلتون، ویکند و اسنوپ داگ می شد.

این شکایت در ادامه ادعا می‌کند که هم آزمایشگاه‌های یوگا و هم مون‌پی به مشتریان در مورد ماهیت و ارزش NFT‌هایی که می‌فروشند دروغ گفته‌اند.

سرمایه‌گذاران ادعا می‌کنند که Yuga Labs و MoonPay ماهیت NFTها و پتانسیل سرمایه‌گذاری آنها و همچنین هزینه‌های مربوط به خرید آنها را نادرست معرفی کرده‌اند.

همچنین ادعا شده است که Yuga Labs و MoonPay با پنهان کردن هویت افراد مشهوری که شباهت آنها در NFT ها ظاهر شده است، سرمایه گذاران را گمراه کردند.

این دادخواست همچنین ادعا می کند که آنها به دلیل اظهارات نادرست متهم پول خود را از دست داده اند و اکنون برای جبران خسارت شکایت کرده اند. علاوه بر این، آنها خواهان دستوری هستند که از فروش هر گونه اوراق بهادار ثبت نشده دیگر توسط Yuga Labs و MoonPay جلوگیری کند.

مقررات مربوط به کریپتو تحت قانون خدمات مالی و بازارها

تصمیم برای تنظیم ارزهای دیجیتال مانند سایر ابزارهای مالی تحت لایحه خدمات مالی و بازارها توسط مجلس سفلی پارلمان بریتانیا در ماه اکتبر گرفته شد.

مصوبه ای که به آن رأی داده شد هنوز فقط یک پیش نویس است و تا تبدیل شدن به قانون راه زیادی در مراحل اداری دارد. ابتدا باید توسط اتاق فوقانی پارلمان بریتانیا، معروف به مجلس اعیان، تصویب شود و سپس توسط شاه چارلز مورد تایید قرار گیرد.

در ابتدا، این اقدام تنها حق نظارت مالی بر استیبل کوین ها را تضمین می کرد. با این حال، تجدید نظرهایی که در ماه اکتبر تصویب شد، اختیارات FCA را برای شامل کردن همه ارزهای دیجیتال گسترش داد. در همین حال، اتحادیه اروپا (EU) همچنان سخت در حال کار بر روی قانون مورد انتظار MiCA است.

قانون بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) یک پیشنهاد کمیسیون اروپا (EC) برای قانون صدور مجوز پیشگامانه است که هدف آن حفظ ثبات مالی، محافظت از سرمایه گذاران و تسریع در توسعه صنعت ارزهای دیجیتال در سراسر اتحادیه اروپا است.

معرفی قوانین فراگیر و پیشگامانه MiCA در تجارت ارزهای دیجیتال نقطه عطفی خواهد بود.

ارائه دهندگان کیف پول های دیجیتال و سایر خدمات رمزنگاری می توانند پس از اجرایی شدن این قانون، کالاهای خود را در سراسر بلوک اتحادیه اروپا بفروشند، مشروط بر اینکه در مقامات ملی ثبت نام کنند و حداقل تضمین هایی را برای محافظت از سرمایه گذاران و حفظ ثبات مالی ارائه دهند.