منو سایت

MicroStrategy دوباره 7000 بیت کوین دیگر می خرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • Mocrostrategy 7000 بیت کوین بیشتر می خرد.
  • شرکت‌های بیت کوین در حال حاضر 121,044 ذخیره می‌کنند.
  • سیلور می گوید این شرکت قصد ندارد بیت کوین را در 100 سال آینده بفروشد.

شرکت هوش تجاری MicroStrategy دوباره اعلام کرد که 414 میلیون دلار برای خرید 7000 دلار بیت کوین در روز دوشنبه سرمایه گذاری کرده است. به این ترتیب کل ذخیره آن به 121044 بیت کوین می رسد.

مایکل سایلر، مدیر اجرایی این شرکت در یک پست توییتری این خبر را اعلام کرد. از زمانی که او یک علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال شد، بر انباشت بیت کوین توسط شرکت خود نظارت داشت.

خرید اخیر با درآمد حاصل از فروش سهامی که قبلاً در ماه ژوئن فاش شده بود تأمین شد و تا کنون تقریباً 414.4 میلیون دلار از طریق فروش 571,000 سهم در سه ماهه چهارم افزایش یافته است.

او پس از اعلام اینکه آنها 7002 بیت کوین دیگر را به قیمت حدود 414.4 میلیون دلار نقد خریداری کرده اند، خاطرنشان کرد که میانگین قیمت آنها 59178 دلار است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 57 هزار دلار است که نسبت به میانگین قیمت 29534 دلاری که MicroStrategy تمام خریدهای خود را با آن انجام داده است، حدود 93 درصد افزایش یافته است.

به گفته CoinGecko، MicroStrategy همچنان شرکت عمومی با بیشترین ذخیره بیت کوین است و پس از آن تسلا که طبق گزارش ها مالک 48000 بیت کوین است، قرار دارد.

برنامه هایی که MicroStrategy برای ذخیره بیت کوین خود دارد

مایکل سایلر، مدیر عامل شرکت، کسب بیت کوین را به عنوان ماموریت دوم برای شرکت 32 ساله خود قرار داده است. تجارت دیگر آن توسعه نرم افزارهای هوشمند تجاری است.

در آگوست 2020، این شرکت اولین خرید بیت کوین خود را در حدود 250 میلیون دلار انجام داد. قبل از اولین خرید، این شرکت به سهامداران گفت که فیات دیگر دارایی ایمن نیست، بنابراین به بیت کوین نیاز است. چند هفته پس از اولین خرید بیت کوین این شرکت، بیت کوین بیشتری به ارزش 175 میلیون دلار خریدند.

با این حال، مایکل سیلر فاش کرد که این شرکت فقط به خرید بیت کوین نرسیده است. او در مصاحبه با رائول پال اظهار می کند که تصمیم برای خرید بیت کوین پس از بحث و گفتگو جدی با تصمیم گیرندگان و سرمایه گذاران شرکت گرفته شده است.

سایلور فاش می‌کند که اگر می‌خواهند میلیون‌ها پول نقد غیرفعال را به بیت‌کوین منتقل کنند، همه باید همراه باشند. او همچنین گفت که بیت کوین این شرکت یک حدس و گمان یا یک پوشش ریسک نیست. در عوض، اتخاذ استاندارد بیت کوین یک استراتژی شرکتی عمدی است.

به گفته سایلر، زمانی که متوجه شدند دارایی های دیگر در برابر مالیات و هزینه های مضحک آسیب پذیر هستند، به بیت کوین رضایت دادند. او فاش کرد که سایر دارایی‌هایی که تحت تأثیر مالیات یا هزینه‌ها قرار نگرفته‌اند، نامناسب هستند یا توسط یک نهاد یا دولت کنترل می‌شوند.
هیئت مدیره MicroStrategy اذعان کرد که بیت کوین با گذشت زمان بهتر می شود. او آن را “کندوی هورنت های سایبرنتیک محافظت شده توسط دیواری از انرژی رمزگذاری شده” نامید.

سایلور در حالی که در پاسخ به این سوال که آیا شرکت قصد دارد سکه‌ها را در نهایت زمانی که سود کافی به دست آورد را بفروشد، گفت: هیچ برنامه‌ای برای فروش سکه وجود ندارد. سیلور امیدوار است پس از تصدی خود به عنوان مدیر عامل، مدیر عامل بعدی نیز به بیت کوین نگاه مثبتی داشته باشد. او گفت که این شرکت می تواند این سکه را تا 100 سال نگه دارد.