منو سایت

MicroStrategy، Micheal Saylor و شرط بیت کوین آنها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار کریپتو از سال گذشته در حال گذر از قتل عام است، اما در میان این بازار نزولی، یکی از گاوها بازار را در شرایط خوبی نگه می‌دارد و آن مایکل سیلر و میکرواستراتژی او است. در بازاری که نهنگ‌های بزرگ‌تر و شرکت‌هایی مانند تسلا بیت‌کوین‌های خود را می‌فروشند، MicroStrategy بیشتر و بیشتر خرید می‌کند و در زمان نگارش این مقاله، با توجه به قیمت فعلی بیت‌کوین، بیش از 130 هزار بیت‌کوین دارد که ارزش آن 2.08 میلیارد دلار است.

MicroStrategy نه تنها بیت‌کوین را در ترازنامه خود نگه می‌دارد، بلکه در بدهی نیز دارد و این گمانه‌زنی بیشتری در مورد آینده این شرکت ایجاد می‌کند. بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان ارشد ارزهای دیجیتال نگران ساختار بدهی MicroStrategy و تجارت خود هستند. بیایید عمیق تر به این مشخصات بدهی بپردازیم.

نمایه کل بدهی MicroStrategy

طبق آمار، در پایان 30 سپتامبر 2022 (پایان سه ماهه)، MicroStrategy بیش از 2.73 میلیارد دلار از کل بدهی را در اختیار داشت. این بدهی‌ها به‌صورت اسکناس‌های قابل تبدیل ۲۰۲۵ و ۲۰۲۷، اوراق بهادار ۲۰۲۸، وام‌های مدت دار ۲۰۲۵ و سایر بدهی‌های تضمین‌شده بلندمدت بوده است.

MicroStrategy، Micheal Saylor، و بیت کوین Bet 1 آنها

اسکناس های قابل تبدیل 2025 و 2027

اسکناس های قابل تبدیل 2025 به ارزش 650 میلیون دلار در 11 دسامبر 2020 تکمیل شد. نرخ بهره این اسکناس های قابل تبدیل 0.75 درصد است و باید به صورت شش ماهه در 15 ژوئن پرداخت شود.هفتم و 15 دسامبرهفتم از هر سال این اسکناس ها تا 15 ژوئن قابل تبدیل به سهام نیستندام، 2025. با این حال، اگر چیزی در ساختار شرکت تغییر کند، MicroStrategy در صورت درخواست، تمام وام ها را قبل از موعد مقرر بازپرداخت می کند.

علاوه بر این، اسکناس های قابل تبدیل 2027 ارزش 1.05 میلیارد دلاری در 19 دارندهفتم فوریه 2021، و این اسکناس‌ها را نمی‌توان تا آگوست 2026 به سهام تبدیل کرد. تغییر اسکناس‌ها به سهام در صورتی اتفاق می‌افتد که شرکت تحت «تغییر اساسی» همانطور که در سندنامه توضیح داده شده است، شود.

وام مدت دار 2025

در 23rd در مارس 2022، MicroStrategy یک وام تضمین شده 205 میلیون دلاری از Silvergate گرفت که در تاریخ 23 سررسید خواهد شد.rd مارس 2025. دارای نرخ بهره سالانه 7.19 درصد است. علاوه بر این، وام با 19466 BTC وثیقه شده است به این معنی که اگر نسبت وام به ارزش (LTC) به 25٪ یا کمتر از 25٪ کاهش یابد، شرکت باید وام را بر حسب BTC بازپرداخت کند. علاوه بر این، یک حساب ذخیره نقدی 5 میلیون دلاری برای این وام وجود دارد.

سلامت بدهی بلند مدت

بر این اساس، MicroStrategy بیش از 130 هزار بیت کوین در اختیار دارد که اگر 30 هزار دلار فروخته شود، 3.98 میلیارد دلار ارزش دارد، اما همه آنها متعلق به شرکت نیستند. به این دلیل که 30051 بیت کوین به عنوان وثیقه برای وام مدت دار سال 2025 با Silvergate نگهداری می شود. با در نظر گرفتن نرخ بیت کوین 16 هزار دلاری، ارزش این بیت کوین ها 480 میلیون دلار است. علاوه بر این، این شرکت از 14980 بیت کوین به عنوان وثیقه برای اوراق بهادار سال 2028 استفاده کرده است و شرکت را تنها با 85059 بیت کوین مایع باقی می گذارد.

نگرانی واقعی

MicroStrategy وام های زیادی گرفته است و آنها بخشی از سهمیه BTC خود را وثیقه گذاشته اند، اما این نگرانی واقعی نیست. نگرانی واقعی توانایی شرکت در ارائه سود بدهی معوق خود است. در پایان سه ماهه 30هفتم سپتامبر 2022، این شرکت توانسته است بیش از 38 میلیون دلار هزینه بهره را متحمل شود که کاهش آشکار در سودآوری است. با در نظر گرفتن نرخ بهره، ادامه وام برای شرکت بسیار دشوار خواهد بود.

MicroStrategy، Micheal Saylor، و بیت کوین Bet 2 آنها

افکار نهایی

با توجه به نگرانی‌ها در مورد کسب‌وکار، آینده و توانایی نگهداری بیت‌کوین شرکت، این شرکت همچنان ۶۷ میلیون دلار پول نقد و معادل‌های نقدی را در کنار ۸۵ هزار بیت‌کوین در ترازنامه دارد. با این حال، اگر روند فعلی بازار برای مدتی ادامه یابد، این برای شرکت برای پرداخت وام های سال های آینده کافی نخواهد بود. کسب و کار نرم افزاری شرکت نیاز به بهبود سودآوری دارد. در پایان باید به یک نکته اشاره کرد: «میکرواستراتژی هیچ خطر فوری برای بازار بیت کوین ندارد.»