منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ‘Metaverse’ فیس بوک سوخت موشک برای پروژه های زمین مجازی Blockchain است

‘Metaverse’ فیس بوک سوخت موشک برای پروژه های زمین مجازی Blockchain است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

فیس بوک ، یک شرکت تریلیون دلاری با سه میلیارد کاربر ، اخیراً اعلام کرد که به سمت یک “شرکت متاورس” حرکت می کند.

این مفهوم SciFi شامل همه چیز از آواتارهای مجازی تا دارایی های مجازی ، مانند NFT های هنری یا حتی معادن طلا دیجیتال است.

مشکل اینجاست که دنیای مجازی پیشنهادی تحت کنترل یک شرکت قرار می گیرد: خود فیس بوک.

و بسیاری از مردم با یک هویت مجازی کامل به یک شرکت اعتماد نخواهند کرد. بنابراین چگونه می توانید یک دنیای مجازی غیر متمرکز بسازید که مردم به آن اعتماد دارند؟

پروژه های زمین مجازی بلاک چین

شرکتی به نام Next Earth با چالش روبرو شده و دنیای مجازی جدیدی را در اختیار کاربران خود ایجاد می کند.

و آنها این کار را با برخی از فناوری های مشابه انجام می دهند تا از Bitcoin تا NFT استفاده کنند.

گابور رتفالوی ، مدیر عامل Next Earth می گوید: “هدف ما این است که به مردم نشان دهیم فرصتهای نامحدودی در یک metaverse وجود دارد ، اما ما همچنین می خواهیم کنترل داده های خود را به آنها بازگردانیم.”

هدف: ایجاد یک دنیای مجازی باز ، توزیع شده و غیر متمرکز که در آن کاربران مسئول هویت و دارایی های خود هستند. ابزار جدید آنها برای ایجاد این شبکه؟ اتریوم

بلاک چین ها می توانند نسل جدیدی از شبکه های اجتماعی را تقویت کنند. برخلاف فیس بوک و توییتر ، که پلتفرم های متمرکز هستند ، زمین بعدی بر اساس یک پروتکل غیر متمرکز است.

این بدان معناست که هیچ کس مالک یا کنترل کننده کل شبکه نیست. در عوض ، هر کاربر یک کپی از پایگاه داده خود دارد که محتواهایی مانند عکس و فیلم و همچنین ارتباطات بین کاربران را ذخیره می کند.

وقتی به Next Earth ملحق می شوید ، همه چیزهایی که دارید متعلق به شماست: شما مجبور نیستید اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارید. هیچ کس نمی تواند حساب شما را ببندد یا شما را سانسور کند؛ هیچ تبلیغ کننده ای بدون رضایت شما به داده های شما دسترسی ندارد.

کاربران کنترل کاملی بر تجربه خود در جهان دارند. هیچ کس دیگر نمی تواند به آنها بگوید که چه کاری می توانند یا نمی توانند انجام دهند.

از آنجا که این نسخه در اصل یک نسخه غیر متمرکز از بازی های MMO مانند Roblox است ، کاربران اولیه اغلب گیمر هستند.

این گیمرها درک می کنند که اگر کسی مجموعه قوانین بازی آنلاین را کنترل کند ، برای علاقمندان مانند آنها غیرممکن است که شرایط را دیکته کرده و به شیوه ای که می خواهند بازی کنند.

هنگامی که صحبت از یک دنیای مجازی می شود ، کنترل به طور تصاعدی اهمیت بیشتری پیدا می کند. از این گذشته ، انسانها بیشتر و بیشتر به شهروندان سایبری تبدیل می شوند و هویت مجازی ما به سرعت از زندگی فیزیکی ما جدا نمی شود.

برای بسیاری ، واگذاری کنترل هویت مجازی بسیار بزرگتر به یک نهاد متمرکز یک پیشنهاد مضحک است ، به همین دلیل است که پروژه های متمرکز غیر متمرکز مانند Next Earth در حال پیشرفت هستند.

علاوه بر این ، سیستم عامل های متمرکز کاربران را مستعد “قفل فروشنده” می کند که در آن وابسته به آن ارائه دهنده می شوند. از طرف دیگر ، متاورهای غیر متمرکز ، کاربران را قادر می سازد تا به راحتی از یک اکوسیستم به اکوسیستم دیگر سفر کنند ، به گونه ای که یک متاوس هرگز نمی تواند بقیه را کنترل کند.

با این وجود ، اعلام متا فیس بوک با افزایش آگاهی و تقویت هجوم سرمایه ، مزایای زیادی را برای صنعت نوپا به همراه دارد. حتی اگر فیسبوک سعی کند بازار را کنار بزند ، کاربران همیشه این آزادی را خواهند داشت که فرادستانهای غیر متمرکز را کاوش کنند و در خارج از کنترل شرکت های متمرکز قرار بگیرند.

پیوستن به متاورس غیر متمرکز

پیوستن به متاورس غیر متمرکز ساده است.

در 22 ژوئیه ، Next Earth اولین مرحله توزیع خود را آغاز کرد ، که طی آن خریداران اولیه خرید “بسته های زمین” یا تخفیف قیمت زمین در دنیای مجازی جدید را آغاز کردند.

در 12 آگوست ، کاربران می توانند NFT های زمین مجازی را مستقیماً از نقشه زمین واقعی خریداری کنند.

سرانجام ، در 19 آگوست ، بازار عمومی باز می شود ، که نشان دهنده راه اندازی کامل Next Earth است ، جایی که هر کسی نه تنها می تواند زمین را از نقشه خریداری کند ، بلکه می تواند زمین را در یک بازار غیر متمرکز خرید و فروش کند و بفروشد.

این به وضوح یک تفاوت فاحش با موارد مشابه متایورس متمرکز است ، که در آن – صرف نظر از رابط کاربری – ظاهر واحد متمرکز همیشه مالک آن است.

در متا فیس بوک ، سرورهای فیس بوک مالک و کنترل کننده زمین مجازی کاربر ، دارایی های مجازی ، هویت مجازی و حتی مکالمات بین کاربران هستند.

برای کسانی که خواهان آزادی و مالکیت واقعی هستند ، متروهای غیر متمرکز آینده هستند و Next Earth فرصتی برای پیوستن به آن آینده است.