منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • MetaMask برای کمک به قربانیان کلاهبرداری رمزنگاری در بازیابی دارایی های سرقت شده

MetaMask برای کمک به قربانیان کلاهبرداری رمزنگاری در بازیابی دارایی های سرقت شده

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Metamask که توسط ConsenSys توسعه یافته است، با Asset Reality همکاری کرده است. این مشارکت کاربران را قادر می‌سازد تا به دارایی‌های رمزنگاری و دیجیتالی توقیف شده برای مبارزه با کلاهبرداری رمزنگاری دسترسی داشته باشند و آن‌ها را پس بگیرند. این اتحادیه به قربانیان حملات فیشینگ و کلاهبرداری متامسک در تلاش برای بازیابی اشیاء با ارزش خود کمک خواهد کرد.

با توجه به MetaMask، بسیاری از طرح های فیشینگ و حملات فیشینگ نیزه ای هدفمندتر وجود دارد. وقتی صحبت از امنیت کاربران کیف پول کریپتو می شود، اینها منابع اصلی نگرانی هستند. اغلب، کلاهبرداران ظاهر یک چهره مهربان را در نظر می گیرند و به مشتریان در جهت یابی اصطلاحات فنی رمزنگاری کمک می کنند. کمک طرحی است برای فریب دادن مردم برای تحویل پول نقدشان.

MetaMask قصد دارد اطلاعات بسیاری از قربانیان را با هم ترکیب کند به این امید که منجر به هویت کلاهبردار شود. علاوه بر این، هدف آن کاهش هزینه های مرتبط با بازیابی دارایی های سرقت شده است. با این حال، قربانیان باید قبل از استفاده از برنامه، یک برگه تحقیقاتی ارائه کنند.

در صورتی که این همکاری به پایان برسد ممکن است کیف پول MetaMask قابل توجه باشد. اکثر قربانیان می توانند دارایی های دیجیتال خود را در صورت کلاهبرداری بازیابی کنند.

حملات فیشینگ روش رایج تری است که کلاهبرداران از آن استفاده می کنند

حملات اخیر شامل هکری است که خود را به عنوان کارمند اپل برای سرقت 650000 دلار از یک کاربر کیف پول رمزنگاری MetaMask نشان می دهد. با این حال، مردم پاسخ متامسک را در آن زمان محکوم کردند. Metamask قرار بود به کاربرانی که اطلاعات آنها در برابر هکرها آسیب پذیر است هشدار دهد. این آسیب‌پذیری به این دلیل بود که نسخه‌های پشتیبان iCloud آن‌ها شامل مخزن MetaMask رمزگذاری‌شده با رمز عبور آنهاست.

یک دارنده Moonbirds NFT اوایل این هفته 29 مورد از Moonbirds مبتنی بر اتریوم خود را از دست داد. قربانی یک تراکنش معیوب را در یک سایت تجارت نادرست امضا کرد که با کلیک بر روی یک پیوند مخرب به آن دسترسی پیدا کرد. پیوند او را به وب سایت مورد نظر هدایت کرد. حدود 1.5 میلیون دلار ارزش تخمینی این پرندگان ماه بود. قربانی یک کلکسیونر و هنرمند مشتاق NFT (توکن غیرقابل تعویض) بود که یکی از اعضای Proof Collective بود. Proof Collective یک گروه انحصاری با هزار عضو است. با وجود شناسایی Con Artist، تنها اقدامی که انجام شد ارائه گزارش به FBI بود. کلاهبردار همه چیز را از بین برد و قربانی نتوانست NFT های خود را نجات دهد.

MetaMask قربانیان کلاهبرداری رمزارز را تشویق می کند تا به جلو بیایند

هری دنلی، یک تحلیلگر امنیت سایبری در MetaMask، از اینکه افراد وحشتناک از این فضا سوء استفاده می کنند ابراز تاسف کرد.

بازیگران بدخواه در تلاش هستند تا از یک بازار پرسود سرمایه گذاری کنند زیرا مشتریان جدید اغلب خوش بین هستند. علاوه بر این، پتانسیل بازار هیجان انگیز و امیدوارکننده است. با این حال، اکثر مشتریان با داشتن کنترل کامل بر چنین دارایی های ارزشمندی تجربه ندارند.

هری دنلی

وی ادامه داد که جرایم سایبری یک شرکت جهانی است که چندین میلیارد دلار ارزش دارد. علاوه بر این، او بر اهمیت حضور قربانیان هک، صرف نظر از اینکه چقدر پول از دست داده اند، تاکید کرد.

با این وجود، بازیابی سنتی مستلزم اقدام مدنی طولانی مدت است که اغلب گران است. علاوه بر این، هیچ اطمینانی از بازیابی موفقیت آمیز وجوه ندارد. الکس هرمان در کار با Asset Reality ادعا می کند که بازیابی رمزارزها به دلیل ماهیت “شبه ناشناس” آن پیچیده است.

مقررات کاربر نهایی و استفاده از سیستم های غیرمتمرکز در ارزهای دیجیتال اولویت دارند. از سوی دیگر، روش‌های سنتی ترجیح می‌دهند تراکنش‌ها را برگشت‌پذیر کنند و حساب‌ها را مسدود کنند. به گفته هرمان، بازیگران ناصادق همچنین می توانند از تکنیک های نامشخص استفاده کنند تا ردیابی وجوه دزدیده شده را دشوارتر کنند.

MetaMask تمام اطلاعات لازم در مورد وب سایت های فیشینگ، بردارها و وجوه از دست رفته در صورت کلاهبرداری را درخواست می کند. همچنین Asset Reality این موضوع را برای کاربران MetaMask که قربانی این کلاهبرداری شده اند مدیریت خواهد کرد. آنها در مورد هر فعالیت کلاهبرداری تحقیق می کنند و هر گونه مکالمه ای را با کاربران هدایت می کنند.

MetaMask و Asset Reality به دنبال محافظت از کاربران هستند. آنها قصد دارند ابزارهای آموزشی پلتفرم خود و سایر خدمات موجود را افزایش دهند. علاوه بر این، اقدامات بازیابی که در حال حاضر وجود دارد.