منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • MakerDAO 100٪ به حذف renBTC Alameda از ذخیره Dai رأی می دهد

MakerDAO 100٪ به حذف renBTC Alameda از ذخیره Dai رأی می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

جامعه حاکمیتی MakerDAO موافقت کرده است که renBTC، توکن بیت کوین صادر شده توسط پروتکل رن Alameda Research را به عنوان یک دارایی وثیقه برای استیبل کوین غیرمتمرکز Dai حذف کند.

سازنده برای تخلیه renBTC از ذخیره Dai

روز دوشنبه، واحد اصلی ریسک Maker پارامترهایی را برای تخلیه renBTC از دارایی‌های استیبل کوین با استناد به سطح فزاینده عدم اطمینان پروژه رن پس از فروپاشی Alameda پیشنهاد کرد. این تصمیم همچنین به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای محافظت از ذخایر دای در برابر کاهش احتمالی قیمت renBTC به بیت کوین اتخاذ شد.

جامعه حاکمیتی در نظرسنجی که در 24 نوامبر به پایان رسید از این پیشنهاد حمایت کامل نشان داد. 30 نفر در تمرین شرکت کردند و 74974 MKR رای دادند (100.0٪) در موافقت با تخلیه renBTC. یکی از نمایندگان شناخته شده MakerDAO اظهار داشت: «با اعلام ورشکستگی Alameda و افزایش ریسک حذف renBTC، ما از renBTC خارج از هواپیما به عنوان وثیقه برای به حداقل رساندن خطر برای پلتفرم پشتیبانی می کنیم.

تیم Maker’s Risk Core گفت این وضعیت یک وضعیت اضطراری نیست، با این حال، آنها باید به سرعت با رویه ها حرکت کنند. به گفته آنها، در حال حاضر 14 صندوق باز 3 با 851000 بدهی دای وجود دارد که از نسبت وثیقه بین 180 تا 400 درصد متغیر است. انحلال این سمت ها قرار است از 16 آذر آغاز شود.

بر اساس این پیشنهاد، نسبت انحلال به 5000٪ افزایش می یابد تا “تضمین انحلال آغاز شود.”

DAI توسط 18 دارایی رمزنگاری پشتیبانی می شود

برخلاف استیبل کوین های متمرکز مانند تتر (USDT) که صرفاً توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود، استیبل کوین غیرمتمرکز Maker توسط ذخیره ای از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شود. براساس یک پست وبلاگ که در دسامبر 2020 به روز شد، استیبل کوین دای توسط سبدی از 18 ارز دیجیتال، از جمله USDT، USDC، و اتر پشتیبانی می شود.

در ماه آگوست، MakerDAO همچنین به کاهش قرار گرفتن استیبل کوین در برابر USD رأی داد که از USDC شروع شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که Cirecle، صادرکننده USDC، اقدام به مسدود کردن آدرس‌هایی کرد که با Tornado Cash تعامل داشتند.

در زمان انتشار، ارزش DAI 1 دلار با ارزش بازار 5.7 میلیارد دلار بود. با این حال، قیمت عمدتاً در سطوح کمی پایین تر از ارزش ثابت معامله شده است.

MakerDAO 100% به حذف renBTC Alameda از Dai Reserve 1 رای می دهد.