منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Kraken ذخایر کامل را حفظ می کند و در عین حال حساب های FTX و Alameda را در حالت تعلیق قرار می دهد

Kraken ذخایر کامل را حفظ می کند و در عین حال حساب های FTX و Alameda را در حالت تعلیق قرار می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کراکن اکسچنج اعلام کرده است که حساب های متعلق به FTX، Alameda Research و مدیران آنها پس از درخواست FTX برای حمایت از ورشکستگی در ایالات متحده مسدود شده است.

این اقدام پس از تشکیل پرونده ورشکستگی فصل 11 FTX در دادگاهی در ایالات متحده پس از آن که بایننس بزرگترین ارائه دهنده خدمات دارایی دیجیتال جهان، از ادامه برنامه های خود برای خرید FTX خودداری کرد.

طبق یک توییت از Kraken، پس از صحبت با آژانس های اجرای قانون، تصمیم گرفت این حساب ها را به منظور محافظت از طلبکاران FTX، Alameda Research و مدیران آنها مسدود کند.

کراکن در ادامه تاکید کرد که حساب‌های سایر مشتریان در حساب‌هایی که قفل شده‌اند شامل نمی‌شود و شرکت در حال حاضر دارای ذخایر کامل است.

کراکن همچنین اضافه کرد که اولین دغدغه آن همیشه حفاظت از منابع مالی مشتریان بوده و خواهد بود. این صرافی اشاره کرد که تعهد آن به استاندارد بالاتری از مسئولیت‌پذیری و شفافیت در صنعت ارزهای دیجیتال با ممیزی‌های ثابت اثبات ذخایر ثابت شده است.

شرکت‌های کریپتو مدرک ذخیره را منتشر می‌کنند

از زمان انفجار FTX، مدیرعامل این صرافی با واکنش‌های متعددی از سوی بازیگران و رگولاتورهای ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف مواجه شده است.

جسی پاول، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Kraken، یکی از چندین نفری است که نارضایتی خود را از SBF ابراز کرد. انتقاد پاول شامل فهرستی از علائم هشداری بود که او با SBF، صرافی FTX خود، و اثرات کاهش آن بر بازار ارزهای دیجیتال در سراسر جهان پیدا کرد.

رشته 14 توییتی پاول مسئولیت های متعددی را بر عهده سرمایه گذاران، تنظیم کننده ها و همه صرافی های ارزهای دیجیتال تشریح کرد.

«پرچم‌های قرمز: طوری رفتار می‌کنید که انگار همه چیز را می‌دانید پس از ۸ سال تأخیر در نبرد، ۹ انجیر خرید لطف سیاسی، اشتیاق بیش از حد برای راضی کردن DC، خریدهای بزرگ مانند معاملات ورزشی ۹ فیگور، «عزیز رسانه‌ای» بودن، جستجو کردن قطعات پفکی، سیگنالینگ فضیلت EA، FTT.”

هدف اثبات ذخایر (PoR) این است که تأیید کند که یک متولی واقعاً دارایی هایی را دارد که می گوید از طرف مشتریانش انجام می دهد. این یک حسابرسی مستقل است که توسط شخص ثالث انجام می شود. این حسابرس پس از گرفتن یک عکس فوری ناشناس از هر موجودی، همه موجودی‌های ذخیره‌شده را در درخت Merkle جمع‌آوری می‌کند، یک ساختار داده‌ای سازگار با حریم خصوصی که شامل تمام مانده‌های مشتری است.

معاملات کراکن با تنظیم کننده ها

علیرغم اینکه Coinbase توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل فهرست کردن سکه های تعیین شده به عنوان اوراق بهادار تحت بررسی است، صرافی Kraken در ماه سپتامبر گزارش داد که هیچ برنامه ای برای حذف توکن هایی با عنوان اوراق بهادار از پلتفرم خود ندارد. به گفته دیو ریپلی، مدیر عامل Kraken، این دیگر ضروری نیست زیرا Kraken اوراق بهادار ارائه نمی کند.

بلر هالیدی، رئیس سابق جمینی بریتانیا، در ماه اکتبر به عنوان مدیر عامل جدید عملیات کراکن در بریتانیا انتخاب شد. بر اساس این گزارش، هالیدی مسئول 350 کارمند کراکن و همچنین “تماس های تجاری، نظارتی و سیاسی در بریتانیا” خواهد بود.

این اعلامیه اندکی پس از آن صورت می گیرد که بسیاری از مدیران مواضع خود را در طول بازار نزولی کریپتو تغییر دادند و بسیاری از سرمایه گذاران و سهامداران را مطمئن نبودند که چه اتفاقی می افتد.

بایننس به سوء مدیریت سپرده های کاربران در FTX پی می برد

این اعلامیه منتشر شده در روز چهارشنبه اظهار داشت که حتی بایننس تا کنون نتوانسته به FTX در وضعیت مالی خود کمک کند. به گفته بایننس، این تصمیم بر اساس ارزیابی نحوه مدیریت FTX با سپرده‌های کاربران و تحقیقات احتمالی آژانس‌های آمریکایی علیه این شرکت است.

به گفته بایننس، کاربران تقریباً “هر بار که یک بازیگر اصلی در صنعت شکست می خورد” ضرر می کنند. این صرافی همچنین ادعا کرد که بازیگران غیراخلاقی که دارایی های مصرف کننده را نادرست می کنند، در درازمدت توسط “بازار آزاد” حذف خواهند شد. این شرکت در ادامه افزود:

با توسعه چارچوب‌های نظارتی و ادامه تکامل صنعت به سمت تمرکززدایی بیشتر، اکوسیستم قوی‌تر خواهد شد.