منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • KenGen به دنبال ماینرهای بیت کوین به دلیل پذیرش کریپتو در کنیا است

KenGen به دنبال ماینرهای بیت کوین به دلیل پذیرش کریپتو در کنیا است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

KenGen، شرکت برق دولتی کنیا، تماسی با ماینرهای بیت کوین برقرار کرده است. اکنون این شرکت ابزاری دعوتنامه‌ای از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین صادر کرده است تا عملیات خود را در کنیا راه‌اندازی کنند و به آن کمک کنند تا نیازهای روزافزون انرژی خود را برآورده کند.

Kengen نرخ‌های رقابتی برای مصرف انرژی ارائه می‌دهد و از ماینرهای محلی برای راه‌اندازی فروشگاه در امکانات خود دعوت می‌کند. در حال حاضر، این شرکت هیچ عملیات استخراج بیت کوین شناخته شده ای ندارد.

فراخوان KenGen برای ماینرها پس از اعلام برنامه های دولت این کشور برای توسعه یک سیستم مبتنی بر بلاک چین برای مدیریت بخش برق خود صورت گرفت. بلاک چین برای ردیابی میزان برق تولید شده، میزان مصرف و میزان موجود برای فروش بین شرکت برق کنیا و اپراتور شبکه ملی آن استفاده خواهد شد.

KenGen نرخ های جذابی را برای کسانی که این کار را انجام می دهند ارائه می دهد و همچنین اعلام کرده است که می توانند با مشتریان بالقوه ای که مایل به خرید مستقیم برق از آنها هستند به جای اینکه خودشان در فعالیت های معدنی شرکت کنند، مذاکره کنند.

KenGen می‌گوید استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که می‌خواهند در کنیا راه‌اندازی کنند، با این شرکت تماس گرفته‌اند، اما آنها می‌خواهند این کار را به نحوی انجام دهند که هم به نفع KenGen و هم برای خود شرکت‌ها باشد.

الزامات KenGen

KenGen از متقاضیان می خواهد که نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن و جزئیات مربوط به شرکت یا سازمان خود (از جمله اندازه)، تجهیزاتی که قصد استفاده از آنها را دارند و میزان انرژی مورد نیازشان از شبکه KenGen را ارائه کنند.

آنها همچنین باید میزان پولی را که مایل به سرمایه گذاری در پروژه هستند (از جمله هرگونه تضمین مالی) درج کنند. علاوه بر این، آنها باید مشخص کنند که چقدر طول می‌کشد تا از عملیات استخراج درآمد کسب کنند و اینکه آیا قبلاً در پروژه‌های ارز دیجیتال دیگری شرکت داشته‌اند یا خیر.

KenGen ادعا می‌کند که 86 درصد انرژی آن از منابع تجدیدپذیر تولید می‌شود، که عمدتاً زمین گرمایی از گرمای زمین در دره بزرگ ریفت است. این نیروگاه در حال حاضر با حداکثر ظرفیت تولید 863 مگاوات کار می کند و به دنبال راه هایی برای افزایش این ظرفیت به منظور پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برق کشور بوده است. این کشور قصد دارد در دو سال آینده بیش از 1 گیگاوات ظرفیت برق آبی را اضافه کند. پیش از این نیز با افزایش بیش از 200 مگاوات ظرفیت تولید خود در سال های اخیر در این زمینه پیشرفت هایی داشته است. Kengen قصد دارد به زودی ظرفیت خود را گسترش دهد و امیدوار است که همکاری با استخراج کنندگان بیت کوین به آنها کمک کند تا به هدف خود برسند.

پذیرش رمزنگاری در کنیا

پذیرش کریپتو در کنیا در چند سال گذشته به طور پیوسته در حال رشد بوده است، به طوری که شرکت‌های بیشتری برای کالاها و خدمات ارائه شده، پرداخت‌های ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند. در سال 2017، BitPesa اولین شرکت در شرق آفریقا بود که سرویس انتقال پول رمزنگاری به فیات را راه‌اندازی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از بیت‌کوین یا M-Pesa به عنوان روش‌های پرداخت، پول را به خانه خود ارسال کنند.

کنیا در سال‌های اخیر گام‌هایی برای تبدیل شدن به دره سیلیکون آفریقا برداشته است. با این حال، این ایالت هنوز با چالش های زیادی در مورد پذیرش بلاک چین روبرو است. به عنوان مثال، برخی از بانک های کنیا مشتریان را از استفاده از کارت های اعتباری برای خرید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین منع کرده اند.

آنها می ترسند کسب و کار خود را به دلیل نرخ های نوسان بالای مرتبط با بازارهای معاملات ارزهای دیجیتال از دست بدهند. سال گذشته، بانک مرکزی کنیا نسبت به استفاده از ارزهای رمزپایه به عنوان روش پرداخت و اینکه ارز قانونی نیستند، هشدار داد.

با وجود این مشکلات، هنوز امیدی برای پذیرش کریپتو در کنیا وجود دارد – به ویژه به دلیل منابع قوی انرژی خورشیدی و تقاضای زیاد برای برق در سراسر آفریقای شرقی. علاوه بر این، با حدود 12 میلیون نفر بین 15 تا 24 سال، کنیا یک نسل دیجیتالی است که پذیرش فناوری های نوظهور مانند بلاک چین در حال افزایش است.

فراخوان KenGen زمانی مطرح می شود که بسیاری از کشورهای آفریقایی به دنبال فناوری بلاک چین و چگونگی استفاده از آن برای بهبود فرآیندهای حکمرانی و در عین حال افزایش رشد اقتصادی هستند.

تانزانیا در حال حاضر کاوش در راه هایی را آغاز کرده است که ارز دیجیتال می تواند به بهبود اقتصاد آن کمک کند و در عین حال به کاهش سطح فقر در میان شهروندان ساکن در مناطق روستایی که دسترسی به خدمات مالی محدود است یا وجود ندارد، کمک کند.