منو سایت

JXN & JAX: حل معمای مقیاس پذیری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تقریباً همه پروژه های بلاک چین خود را به عنوان راه حل نهایی برای مشکل دائمی که مقیاس پذیری است ، تبلیغ می کنند. پروژه های بلاک چین به طور سنتی با مقیاس پذیری ، عدم تمرکز و امنیت دست و پنجه نرم می کنند ، پدیده ای که ویتالیک بوترین ، بنیانگذار اتریوم ، آن را سه گانه مقیاس پذیری بلاک چین می نامد.

Jax.Network یک راه حل بلاک چین است که به شیوه ای منحصر به فرد برای حل این معضل بدون به خطر انداختن اصول اولیه فناوری بلاک چین طراحی شده است. تفاوت قابل توجه بین بلاک چین Jax.Network و سایر شبکه های بلاک چین این است که دارای دو توکن دیجیتال بومی است – JAX و JXNET (JXN).

اگرچه انتخاب دو سکه بومی در یک شبکه بلاک چین یک مفهوم نسبتاً جدید است ، Jax.Network معتقد است که طراحی پروتکل با دو سکه تأثیرات مقیاس پذیری اساسی دارد که تا به امروز در سایر شبکه های بلاک چین قابل دستیابی نیست.

JXN

JXN یکی از نشانه های بومی Jax.Network است. سکه های JXN در زنجیره چراغ شبکه استخراج می شوند ، که زنجیره های موازی جدیدی به نام “Shards” را به بلاک چین اضافه می کند.

یک سیستم پاداش حداکثر 20 JXN به ازای هر بلوک معتبر استخراج شده در زنجیره Beacon اعطا می کند. این بدان معناست که 20 سکه JXN برای استخراج در زنجیره Beacon در دسترس است و استخراج آن تقریباً 10 دقیقه طول می کشد.

سیستم پاداش JXN کاملاً شبیه به بیت کوین است. در اصل ، JXN در نظر گرفته شده است که ماهیتی سوداگرانه دارد. از این رو ، کاربران ارزهای رمزنگاری شده می توانند JXN را خریداری و نگهداری کنند و انتظار دارند ارزش آن در طول زمان افزایش یابد. این وضعیت مشابه بیت کوین امروز است. بسیاری از کاربران به دلیل افزایش ارزش بیت کوین ، آن را انتخاب می کنند. از این رو ، JXN ، درست مانند بیت کوین ، به عنوان یک دارایی دیجیتالی سوداگرانه تلقی می شود که برای انجام معاملات روزانه به عنوان یک ارز دیجیتال عمل می کند.

JAX

برخلاف JXN ، سکه های JAX به ماینرهایی تعلق می گیرد که بلوک های زنجیره ای خرد شده را در بلاک چین Jax.Network استخراج می کنند. ایجاد مداوم تکه تکه ها ، که به عنوان خرد شدن نیز شناخته می شوند ، قابلیت توسعه مقیاس پذیری را به بلاک چین Jax.Network می دهد.

سکه های JAX ارزش ثابتی دارند و آنها را به یک ارز رمزنگاری شده عالی برای رسیدگی به تراکنش ها و پرداخت های روزانه تبدیل می کند. با توجه به Jax.Network ، JAX نیازی به ذخیره اساسی دارایی مانند سایر استیبل کوین ها ندارد. در عوض ، سکه های JAX تحت یک قاعده اقتصادی دقیق عرضه و تقاضا منتشر می شوند. این امر با پاداش دادن به معدنچیان با توجه به میزان محاسبه ای که برای حفظ بلاک چین Jax.Network انجام می دهند ، به دست می آید.

بنابراین ، هر زمان که تقاضای کمی برای JAX وجود داشته باشد ، ماینرها به طور خودکار سهم خود را در شبکه در پاسخ به سود کم احتمالی کاهش می دهند. به طور مشابه ، معدنچیان هر زمان که تقاضا افزایش یابد ، قدرت محاسبه بیشتری را به زنجیره خرده Jax.Network اختصاص می دهند. این مکانیزم تضمین می کند که ارزش JAX همچنان پایدار است و برای استفاده گسترده به عنوان یک روش پرداخت استفاده می شود.

تفاوت بین JXN و JAX

JXN و JAX در موارد استفاده تفاوت های اساسی دارند. یک سکه در نظر گرفته شده است که به عنوان یک ارز آنلاین با ویژگی های فیات استفاده شود ، در حالی که سکه دیگر مانند بیت کوین به عنوان ذخیره کننده ارزش عمل می کند. در زیر خلاصه ای از تفاوت بین سکه های JXN و JAX است.

سکه های JXN سکه های JAX
ارزش ناپایداری که بر اساس تقاضا بالا و پایین می رود ارزش پایدار
استخراج شده بر روی زنجیره فانوس دریایی به دلیل استخراج بلوک های موجود در معدن به معدنچیان پاداش می دهند
ارز دیجیتال برای گمانه زنی ارز دیجیتال برای پرداخت

نتیجه

بلاک چین Jax.Network از دو سکه JAX و JXN پشتیبانی می کند. با این حال ، تفاوت های اساسی بین هر دو ارز رمزنگاری شده وجود دارد. سکه JAX به دلیل ارزش نسبتاً پایدار ، زمان معامله سریع و امنیت دارایی ، به عنوان راه حل پرداخت طراحی شده است. JXN ، از طرف دیگر ، ارزش واقعی Jax.Network را نشان می دهد ، و این دارایی ای است که با استفاده بیشتر افراد از Jax.Network ارزش آن افزایش می یابد.