منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • JAX در مقابل Stablecoins: تجزیه و تحلیل مقایسه ای

JAX در مقابل Stablecoins: تجزیه و تحلیل مقایسه ای

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

استیبل کوین ها نقش مهمی در بازارهای ناپایدار ارزهای رمزنگاری شده ایفا کرده و به سرمایه گذاران و معامله گران کمک می کنند تا ضررها را به حداقل برسانند. JAX ، یکی از نشانه های اصلی پروتکل JaxNet ، عملکرد یکسانی را انجام می دهد ، اما به روشی کاملاً متفاوت. در تجزیه و تحلیل سکه JAX در مقابل سکه های استیبل ، این رویکردها را مقایسه می کنیم.

JAX چیست؟

JAX نماد بومی اکوسیستم بلاک چین Jax.Network است. این سکه به ماینرها به عنوان هزینه ای برای استخراج در زنجیره های خرد شبکه پاداش می دهد. این زنجیره های خرد شده به عنوان ستون فقرات شبکه عمل می کنند تا اطمینان حاصل شود که شبکه در هر زمان ایمن و مقیاس پذیر است.

برخلاف بلاک چین های دیگر ، Jax.Network یک استیبل کوین متصل به دارایی ایجاد نمی کند. نرخ ارز JAX با توجه به نیروی بازار تقاضا و عرضه ، شناور خواهد بود. در نهایت ، سکه های JAX با هزینه برق که برای ایجاد آنها ضروری است ، پذیرفته می شوند. هزینه نسبتاً پایدار برق محدوده پایینی ایجاد می کند که زیر آن معدنچیان نمی توانند این سکه ها را چاپ کنند. بنابراین ، ارزش سکه های JAX بدون اتصال آنها به هیچ سبدی از دارایی های پایدار در دنیای واقعی ثابت می ماند.

JAX با اطمینان از پاداش متناسب برای هر معدنچی بر اساس قدرت محاسباتی که به کل شبکه کمک می کند ، به ثبات می رسد. برای معدنچیان یک انگیزه اقتصادی برای استخراج سکه از طریق زنجیره های خرد وجود دارد ، بنابراین استخراج سکه های JAX از قانون عرضه و تقاضا پیروی می کند. با افزایش تقاضا ، معدنچیان قدرت محاسباتی بیشتری به شبکه اضافه می کنند تا حاشیه سود خود را افزایش دهند. همچنین ، با کاهش تقاضا ، این معدنچیان قدرت محاسباتی کمتری به شبکه می رسانند و ارزش سکه های JAX را تثبیت می کنند.

Stablecoins چیست؟

استیبل کوین ها سکه های رمزنگاری بی نظیری هستند که ارزش/قیمت آنها به یک دارایی خارجی مانند ارز فیات یا کالاهای واقعی مانند طلا وابسته است. هدف اصلی این استیبل کوین ها حل مشکل بی ثباتی قیمت در بازار ارزهای رمزنگاری شده و کمک به رونق DeFi است.

موسسه تجاری پشت هر استیبل کوین ذخیره ای برای ذخیره ایمن دارایی پشتیبان آن استیبل کوین ایجاد می کند. به عنوان مثال ، شما می توانید 20 میلیون دلار در یک بانک ذخیره به عنوان پشتیبان 20 میلیون واحد از یک استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا داشته باشید. امروزه اکثر مردم در دوران رکود اقتصادی مانند تورم و رکود اقتصادی به این سکه ها به عنوان پرچینی روی می آورند. این استیبل کوین ها انواع مختلفی دارند ، مانند سکه های با وثیقه فیات ، استیبل کوین های دارای وثیقه رمزنگاری شده ، متصل به فلزات گرانبها مانند طلا و غیره.

JAX در مقابل Stablecoins

هم JAX و هم استیبل کوین ها یک هدف در بازار رمزنگاری دارند – اطمینان از ثبات ارزش/قیمت. با این حال ، تجزیه و تحلیل ما از سکه های JAX در مقابل سکه های پایدار از رویکردهای متفاوتی برای رسیدن به هدف استفاده می کند. در حالی که استیبل کوین به دارایی (های) خارجی باثبات خاصی وابسته است ، سکه های JAX به هیچ چیزی وابسته نیستند ، فی نفسهبه در جدول زیر ، ویژگی های مقایسه ای JAX و سایر استیبل کوین ها را ترسیم می کنیم.

JAX استیبل کوین
هدف جلوگیری از نوسانات قیمت رمزنگاری جلوگیری از نوسانات قیمت رمزنگاری
مزایای JAX می تواند برای پرداخت استفاده شود. شما می توانید از آنها برای تامین نقدینگی متقابل و تبدیل آنها به نشانه های حکمرانی استفاده کنید. Stablecoins فقط برای پرداخت دیجیتال است.
نوع وثیقه ثابت نیست ، ارزش توسط هزینه برق تأمین می شود. آنها به فیات ، رمزنگاری یا فلزات گرانبها وابسته هستند.
حداکثر عرضه تولید سکه های JAX به نیروهای بازار تقاضا و عرضه بستگی دارد. عرضه متناسب با تعداد دارایی های ذخیره است.
تخصیص سرمایه مبتنی بر ASIC معدنچیان از طریق قدرت محاسبه به ایجاد سکه کمک می کنند. بیکار نیاز به سرمایه بالا برای چاپ آنها.

نتیجه

تجزیه و تحلیل مقایسه ای JAX و استیبل کوین دارای یک هدف است: ایجاد ثبات در بازار رمزنگاری و افزایش استقبال گسترده از رمز ارزها ، به ویژه برای پرداخت های دیجیتالی. اگرچه فناوری های اساسی آنها متفاوت است ، اما آنها متفاوت هستند در مقابله با نوسانات قیمت رمزنگاری ، کار بزرگی انجام می دهد.