منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • IRS دستورالعمل های مالیاتی جدیدی را برای NFT ها و استیبل کوین ها منتشر می کند

IRS دستورالعمل های مالیاتی جدیدی را برای NFT ها و استیبل کوین ها منتشر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

IRS ایالات متحده یک سیستم مالیاتی جدید را اعلام کرده است که NFTها را تحت آخرین دستورالعمل های سال 2022 خود پوشش می دهد. معامله گران و سرمایه گذاران در فضای کریپتو که با NFT ها معامله می کنند، می توانند در مورد نحوه مالیات بر دارایی های خود نفس راحتی بکشند. این نهاد اعلام کرد که دستورالعمل‌های جدید 2022 برای ارزهای رمزنگاری‌شده، هم بر NFT و هم بر روی استیبل کوین‌ها تحت همان دسته دارایی‌های دیجیتال مالیات خواهند داشت. این آخرین دستورالعمل یک به‌روزرسانی از سال گذشته است که استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال را در زیر «دارایی‌های مجازی» طبقه‌بندی می‌کرد.

IRS NFTها و استیبل کوین ها را تحت مالیات کریپتو گروه بندی می کند

IRS اعلام کرد که هر فرد مقیم ایالات متحده که در دارایی‌ها فعالیت می‌کند، در صورتی که دارایی دیجیتال را به هر طریقی فروخته باشد، موظف به پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه خواهد بود. این شامل هدیه دادن، فروش، مبادله دارایی است. علاوه بر این، بدن همچنین اشاره کرد که هر معامله‌گری که به هر وسیله‌ای دارای NFT است یا از شر هر دارایی دیجیتال فهرست شده برای فروش خلاص شده است، باید چنین فروش‌هایی را به عنوان درآمد اعلام کند.

آژانس مالیاتی همچنین این سند را ایجاد کرد و فضایی را برای هر طبقه دارایی جدیدی که ممکن است در سال های آینده راه خود را به بازار باز کند، باز کرد. این آژانس ادعا کرد که اگر دارایی جدیدی وارد بخش کریپتو شود، مشمول قوانین مالیاتی خواهد شد که دیگران از آن پیروی می کنند.

کشورهای بیشتری از ارزهای دیجیتال مالیات می گیرند

این بدنه همچنین از گروه‌بندی هنر دیجیتال در زیر مجموعه‌های کلکسیونی خودداری کرد، که به این معنی است که آنها در کنار سایر کلکسیون‌ها مانند عتیقه‌ها دسته‌بندی نمی‌شوند. دارندگان این اشیاء کلکسیونی مالیات متفاوتی را پرداخت خواهند کرد. در مقایسه، دارندگان اقلام کلکسیونی موظف به پرداخت مالیات 28 درصدی بر دارایی‌های خود هستند و سایر طبقات، مانند ارزهای دیجیتال و سهام، دارندگان مالیات بسته به درآمد دارایی‌هایشان هستند. اکنون کشورهای سراسر جهان شروع به وضع مالیات بر دارایی‌های دیجیتال کرده‌اند و خللی را که بیشتر سرمایه‌گذاران در این بخش از آن لذت می‌برند، از بین می‌برند.

نمونه بارز آن پرتغال است که قبلا بهشتی برای معامله گران ارزهای دیجیتال بود. این کشور در ماه جاری مالیات 28 درصدی بر دارایی های دیجیتال را اعلام کرده است. همچنین به نظر می‌رسد پس از اعلام مالیات 3 درصدی اپل بر فروش NFT در پلتفرم خود، سایر پلتفرم‌ها شروع به مالیات بر دارندگان NFT خواهند کرد.