منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Grayscale با SEC به دلیل رد ETF نقطه بیت کوین مقابله می کند

Grayscale با SEC به دلیل رد ETF نقطه بیت کوین مقابله می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • Grayscale با SEC به دلیل رد ETF نقطه بیت کوین مقابله می کند
  • Grayscale می گوید که SEC دلیلی برای رد ETF VanEck ندارد
  • این شرکت سرمایه گذاری می خواهد ETF خود را در جولای 2022 راه اندازی کند

در چند ماه گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در حال مسدود کردن ETF های بیت کوین بوده است. طبق بهانه معمول آنها، محصولات می توانند باعث دستکاری گسترده در بازار در میان سایر مشکلات در این بخش شوند. اخیراً، ون اک برای ETF درخواست کرد که ماه ها توسط نهاد نظارتی مورد توجه قرار گرفت. اما علیرغم اینکه پروژه امیدوار کننده بود، کمیسیون SEC ایالات متحده رأی خود را صادر کرد که همان طور که انتظار می رفت یک نه بود. با این حال، Grayscale در نامه ای سرگشاده از بدنه در مورد حمایت و تایید ETF های آتی بیت کوین و نه ETF های بیت کوین انتقاد کرده است.

Grayscale می گوید که SEC دلیلی برای رد ETF VanEck ندارد

در نامه سرگشاده ای که توسط Grayscale به دبیر سازمان نظارتی، ونسا کانتریمن، خطاب شده است، اشاره شده است که مقیاس هیچ دلیلی برای رد ETF های بیت کوین نقطه ای ندارد. در استدلال خود، این شرکت سرمایه گذاری خاطرنشان کرد که از آنجایی که این سازمان قبلاً به ETF آتی بیت کوین مجوز داده است، باید شروع به پذیرش ETF نقطه ای کند.

شایان ذکر است، SEC ایالات متحده طی چند ماه گذشته سه ETF بیت‌کوین آتی را با VanEck، ProShares و Valkyrie، طرف‌های برنده شده، تأیید کرده است. Grayscale استدلال کرد که دلیلی وجود ندارد که برخی از معامله گران بتوانند از مزایای بازار مشتقه بهره مند شوند و برخی دیگر نتوانند از دارایی ها بهره مند شوند. همچنین ادعا می‌کند که SEC ایالات متحده دیگر از قانون حمایت‌های اداری پیروی نمی‌کند زیرا قرار بود با این دو محصول یکسان رفتار کند.

Grayscale قصد دارد ETF خود را در جولای 2022 راه اندازی کند

برگزاری ETF بیت کوین آتی به معامله گر اجازه می دهد تا از حدس و گمان هزینه آن در آینده جوایزی کسب کند، در حالی که ETF بیت کوین نقطه ای مانند نگهداری و تجارت دارایی های دیجیتال است. Grayscale، از طریق بازوی خود، GBTC، درخواست کرده است تا یک ETF بیت کوین را با شرکتی که منتظر سخنان SEC ایالات متحده در 24 دسامبر است، فهرست کند.

دلیل اصلی رد شدن ETF VanEck، طبق گفته SEC، این بود که محصول مطابق با قانون مبادله 1934 نبود. با این حال، Grayscale آن را ندارد زیرا آنها معتقدند که قانون از در نظر گرفتن بسیاری از تغییراتی که از سال 2017 رخ داده است خودداری کرده است. SEC ایالات متحده اولین امتیاز بیت کوین ETP خود را در سال 2017 رد کرد و دلیل آن را علیه VanEck ذکر کرد.

Grayscale همچنین معتقد است که معامله‌گران ETF آتی بیت‌کوین در برابر شرایطی که معامله‌گران ETF نقطه‌ای باید از آن پیروی کنند، زمین آزاد داده شده است. مبانی، بخش 6 (5) ب قانون بورس، به دنبال پوشش سرمایه گذاران در برابر آسیب های بازار و در عین حال حذف تمایلات معامله گران و سرمایه گذاری ها است. Grayscale قبلاً اعلام کرده بود که ETF بیت کوین آن می تواند در جولای 2022 فعال شود، اما رویدادهای اخیر باعث می شود معامله گران در این ادعا تردید کنند.