منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Graff Diamonds 6.3 میلیون دلار بیت کوین به هکرهای روسی پرداخت می کند

Graff Diamonds 6.3 میلیون دلار بیت کوین به هکرهای روسی پرداخت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Graff Diamonds پس از افشای اطلاعات شخصی رهبران جهان، A-listers هالیوود و سرمایه‌داران میلیاردر در فهرست مشتریان خود، 6.3 میلیون دلار به هکرهای روسی پرداخت.

هکرها با 69000 سند حساس در یک “سرقت مجازی” در به اصطلاح “دارک وب” از جمله داده های اپرا وینفری، دیوید بکهام و دونالد ترامپ، دست به کار شدند.

در سپتامبر سال گذشته، به گفته مقامات مجری قانون، هکرها برای جلوگیری از درز بیشتر اطلاعات حساس، ده ها میلیون پوند باج طلب کردند.

نام مشتریان، فاکتورها، رسیدها و یادداشت های اعتباری همه به دست آمده است. اینها ممکن است برای مشتریانی که به عاشقان پنهانی هدیه داده اند یا با جواهرات رشوه دریافت کرده اند، تحقیرآمیز باشد.

خانواده‌های سلطنتی خاورمیانه نیز مورد هدف هکرها قرار گرفته‌اند و گراف مبلغ حیرت‌انگیز 6.1 میلیون پوند را از طریق بیت‌کوین پرداخت کرده است. در ماه نوامبر، هکرهای Conti در ابتدا دو برابر این مبلغ را به آدرس بیت کوین درخواست کرده بودند.

با این حال، از آن زمان به بعد، قیمت بیت کوین کاهش یافته بود، به این معنی که گراف زمانی که بیت کوین در یکی از گران ترین سطوح خود بود، باج را پرداخت کرد. 188 بیت کوین دریافتی اکنون حدود 1.9 میلیون پوند ارزش دارد.

به گفته جواهرساز، Travelers Companies Inc، شرکت بیمه گراف از جبران خسارات خودداری کرده است.

گراف برای جلوگیری از افشای اطلاعات حساس بیشتر پول باج می پردازد

به گزارش بلومبرگ، سخنگوی گراف گفت: “جنایتکاران ما را ترساندند تا خریدهای شخصی مشتریانمان را فاش کنیم.” ما مصمم بودیم که هر کاری که ممکن است برای حفظ منافع آنها انجام دهیم. از این رو ما برای رفع این خطر، توافقی را انجام دادیم. ما از تلاش مسافران برای اجتناب از پرداخت این ریسک بیمه شده بسیار ناامید و ناامید هستیم.

“این وضعیت برای ما سخت است و ما چاره ای جز پیگیری این موضوع از طریق دادگاه عالی نداریم.” طبق گزارش ها، گراف شرکت های بیمه را به دادگاهی در لندن می برد تا خسارات را جبران کند.

در زمان افشای اطلاعات، کونتی ادعا کرد که تنها 1 درصد از پرونده‌هایی که دزدیده است، نشان دهنده 11000 مشتری خوب Graff است.

حداقل 600 فرد بریتانیایی از جمله تامارا اکلستون، وارث فرمول یک و فرانک لمپارد بازیکن سابق، که با همسرش کریستین بلیکلی در حال خروج از فروشگاه اصلی در لندن عکس گرفته شده اند، تحت تاثیر قرار گرفته اند.