منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Google Cloud موتور گره بلاک چین را برای توسعه Web3 معرفی کرد

Google Cloud موتور گره بلاک چین را برای توسعه Web3 معرفی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در دهه گذشته، بلاک چین به قدری پیشرفت کرده است که شرکت هایی مانند تسلا، میکرو استراتژی و متا اکنون در حال رقابت برای استفاده از این فناوری هستند. در طول سال ها به هزاران ارز دیجیتال خدمات ارائه کرده است و روز به روز در حال رشد هستند. طبق وب سایت رسمی Google Cloud، بلاک چین بیش از 38 میلیون حساب کاربری در 140 کشور در سراسر جهان دارد.

همه چیز با بیت کوین شروع شد، اما بعداً با ارائه خدمات اتریوم، بیت کوین کش و استلار لومن به شرکت پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شد. این ارزهای رمزپایه باید ایمن باشند و باید حفظ شوند. این بسیار چالش برانگیز است و برای مقابله با این چالش، بلاک چین از Google Cloud کمک می گیرد.

تاریخچه Google Cloud و Blockchain

امنیت اولویت اول بلاک چین است و Google Cloud از این نظر بهترین است. به گفته رئیس مهندسی پلتفرم بلاک چین، «امنیت اولویت شماره یک ما است. Google Cloud برای محافظت از داده‌ها، زیرساخت‌ها و سرویس‌ها در برابر تهدیدات خارجی فراتر از آن است، در حالی که در داخل، مدل مجوز ادغام شده با Google Workspace کنترل دقیقی بر حقوق دسترسی می‌دهد.

تصویر 393

Google Cloud و Blockchain از همان ابتدا با یکدیگر همکاری داشته اند و Google Cloud در حال به روز رسانی سیستم است تا آن را برای بازاری پویاتر آماده کند. در 27 اکتبر 2022، Google Cloud اعلام کرد که سیستم را به Blockchain Node Engine به روز می کند.

موتور گره بلاک چین

داده هایی که در بلاک چین به اشتراک گذاشته می شوند به طور دائم از طریق یک گره ذخیره و رمزگذاری می شوند. این گره یا کامپیوتر، لپ‌تاپ یا سروری است که نسخه کامل تاریخچه تراکنش را دارد. این گره همتا به همتا است که داده ها را مبادله می کند.

تصویر 394
تصویر 394

این گره ها باید مدیریت شوند و مدیریت هر گره بسیار دشوار است. با این حال، موتور گره بلاک چین بر خلاف بقیه است، به طور کامل برای سرویس میزبانی مدیریت می شود، که نیاز به عملیات گره را به حداقل می رساند. تمام شرکت هایی که گره دارند می توانند به این سیستم تکیه کنند و قابلیت اطمینان، عملکرد و امنیت را فراهم می کند.

مزایای Node Engine

اتریوم اولین کسی است که از این سیستم استفاده می کند و بقیه نیز از این سیستم پیروی خواهند کرد. در زیر برخی از مزایایی که شرکت‌ها از این موتور گره ابری Google برخوردار خواهند بود، آورده شده است.

تامین ساده

نود دستی وقت گیر است و باید ساعت ها منتظر بمانید تا یک گره با شبکه همگام شود. با این حال، Google Cloud’s Node Engine به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که گره ها را در یک عملیات واحد مستقر کنند، بنابراین فرآیند را آسان تر و سریع تر می کند.

توسعه ایمن

امنیت داده ها در دنیای رمزنگاری بسیار مهم است. Engine Node به توسعه دهندگان کمک می کند تا داده های خود را ایمن کنند و اجازه دسترسی غیرمجاز به گره ها را ندهند. علاوه بر این، Google Cloud مانند Cloud Armor از گره ها در برابر حملات DDoS محافظت می کند.

عملیات کاملاً مدیریت شده

Google Cloud Engine Node یک سیستم کاملاً مدیریت شده توسط یک تیم مجاز است. در طول قطع، تیم سیستم را مدیریت می کند و شما نگران در دسترس بودن نخواهید بود. در طول قطع، گره‌ها برای راه‌اندازی مجدد و نظارت لازم هستند، تیم این کار را برای شما انجام خواهد داد.

هدف

با توجه به وب‌سایت رسمی Google Cloud، هدف این نوآوری این است که «… مشتاقانه منتظر حمایت از سازمان‌ها با یک سرویس میزبانی گره بلاک چین قابل اعتماد و با استفاده آسان است تا بتوانند وقت خود را بر نوآوری و مقیاس‌بندی برنامه‌های Web3 خود متمرکز کنند».

نتیجه

بلاک چین در حال تغییر دنیای اطلاعات است. در طول سال ها آنقدر محبوبیت پیدا کرد که هر دوم نفر در جهان به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر عملیات آن قرار می گیرند. با این حال، استفاده و درک آن چندان آسان نبود. گره های موتور ابری گوگل اکنون بهره مندی از آن را برای همه آسان می کنند.