منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • FTX ورشکسته از شریک سابق Wirecard برای تسهیل تراکنش های چینی استفاده کرد

FTX ورشکسته از شریک سابق Wirecard برای تسهیل تراکنش های چینی استفاده کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با انتشار اخباری مبنی بر روابط آن با شریک سیستم پرداخت Omipay در چین، سرایت FTX همچنان در حال گسترش است. Omipay یک پردازشگر پرداخت استرالیایی است که بر ارائه پرداخت به و از چین تمرکز دارد. اخیراً گزارش شده است که شرکت وابسته این شرکت Monix به مشتریان FTX راهی برای واریز دلار استرالیا به حساب های خود قبل از سقوط FTX ارائه داده است که در حال حاضر به دلیل فعالیت های کلاهبرداری در حال بررسی است.

Omipay همچنین با نمایندگان مجاز مانند Bano که سایر خدمات پرداخت را ارائه می دهند کار می کند و پلت فرم پرداخت Monix/Monixfin را اجرا می کند. Protos قبلاً گزارش داده بود که صرافی ارز دیجیتال از Monix برای دسترسی به خدمات بانکی در استرالیا استفاده می کند.

Monix/Omipay چیست؟

Omipay یک پردازشگر پرداخت بسیار مشهور در چین است که نقش شریک برتر انتقال بین المللی WeChat Pay را بازی می کند. آنها می بالند که سیستم پردازش تراکنش آنها بسیار ساده تر از سیستم های مخالفان آنها است.

تصویر 378
داشبورد Omipay

Monix به کاربران FTX این امکان را داد که دلار استرالیا را به سرعت واریز کنند، که منجر به ارائه بازخورد عالی در پلتفرم آنها به Global Remit شد. برجسته کردن توانایی Monix برای دسترسی سریع به زیرساخت های بانکی محلی در بسیاری از کشورها. این گواهی از این واقعیت تمجید می کند که “حساب های بانکی با حسن نیت در سراسر جهان وفاداری مشتریان را افزایش داده است.”

شرکت های مرتبط با FTX زیر ذره بین

رگولاتورها اکنون با شنیدن در مورد ارتباط بین FTX و Monix تمرکز خود را به سمت سایر شرکت های مرتبط با صرافی معطوف کرده اند. Cuscal، یک بانک استرالیایی، در اسناد ورشکستگی خود به عنوان یکی از متحدان بانکی FTX شناخته شد.

در طول سال‌ها، Cuscal درگیر جنجال‌های مختلفی بوده است، از دخالت آن در پایانه‌های تجاری Wirecard و کارت‌های اعتباری مارکدار گرفته تا مسائل دیگر. Wirecard برای انجام همان وظایفی که Omipay در حال حاضر انجام می دهد استفاده می شود، هر دو نماینده حواله بین المللی Tencent برای WeChat Pay هستند.

ارتباطات ادعایی بین FTX، Omipay و Cuscal به طور کامل توسط رگولاتورها بررسی می شود تا میزان دقیق وجوهی که آنها مسئول آن هستند مشخص شود. این ممکن است به روشن کردن شرایط واقعی سقوط FTX و اینکه دقیقاً چگونه این پردازنده‌های پرداخت در کل خرابی نقش داشتند، کمک کند.

شایان ذکر است که مقامات سنگاپور در این مدت تحقیقاتی را در مورد FTX آغاز کرده اند. علاوه بر این، سایر خدمات مرتبط با صرافی در لیست نظارتی رگولاتورها قرار دارند که فعالیت های آنها را از نزدیک زیر نظر دارند. FTX هنوز در مورد هیچ یک از این ادعاها و تحقیقات بیانیه ای ارائه نکرده است.