منو سایت

FTX هک شد. هویت هکر پیدا شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اواخر روز جمعه، بیش از 600 میلیون دلار از کیف پول‌های ارزهای دیجیتال متعلق به FTX به سرقت رفت. اندکی پس از آن، FTX در کانال تلگرامی مجاز خود اعلام کرد که این شرکت هک شده است و به کاربران دستور داد هر گونه برنامه FTX را حذف کنند و همچنین از دانلود هر گونه آپدیت بعدی خودداری کنند.

اکثر وجوه از تتر (USDT) به DAI استیبل کوین و از اتریوم سهامدار (stETH) به اتر (ETH) منتقل شد.

روز شنبه، راین میلر، مشاور ارشد این شرکت، گفت که FTX در حال انجام تحقیقاتی در مورد بی نظمی در جابجایی کیف پول مربوط به تجمیع دارایی های FTX در صرافی ها است. در همان روز، FTX دادخواست خود را برای ورشکستگی فصل 11 ارائه کرد.

اصطلاح ذخیره سازی سرد به کیف پول های دیجیتالی اشاره دارد که برای ذخیره ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین و دور از دسترس هکرها استفاده می شود. میلر همچنین گفته است که این پلتفرم در تلاش برای محدود کردن میزان آسیب‌هایی که ممکن است از کشف تراکنش‌های غیرقانونی ایجاد شود، روند انتقال همه ارزهای مجازی به فضای سرد را سرعت می‌بخشد.

مشتریان و طلبکاران FTX، که تا زمان بحران جاری، دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان بود، اما اکنون به دلیل ناتوانی در مدیریت افزایش برداشت‌های مصرف‌کننده، درخواست حمایت از ورشکستگی در ایالات متحده داده‌اند، ممکن است با ضرر و زیان بیشتری مواجه شوند. نتیجه سرقت توکن های FTX

پس از پرونده های ورشکستگی فصل 11، FTX US و FTX.com اقدامات پیشگیرانه را برای انتقال همه دارایی های دیجیتال به [offline] ذخیره سازی. این روند تسریع شد [Friday] عصر – برای کاهش خسارت با مشاهده معاملات غیرمجاز

راین میلر

Alameda Research، یک تجارت تجارت رمزنگاری مرتبط با FTX، و بیش از 130 نهاد دیگر نیز به دنبال محافظت از ورشکستگی در دلاور هستند.

روز جمعه، بانکمن-فرید از سمت خود به عنوان مدیر اجرایی استعفا داد. هم سرمایه گذاران تازه کار و هم معامله گران حرفه ای دارایی های دیجیتال، مانند صندوق های تامینی، به طور گسترده از این پلت فرم استفاده کردند.

این هفته، سرمایه گذاران در صندوق تامینی معروف به Galois Capital مطلع شدند که حدود نیمی از دارایی های شرکت در FTX گیر کرده است. طبق بیانیه Genesis، یک تجارت معروف تجارت ارزهای دیجیتال، این شرکت حدود 175 میلیون دلار در حساب FTX خود قفل شده است.

هویت هکر پیدا شد

نیک پرکوکو، مدیر ارشد امنیتی کراکن اکسچنج، توییت کرد دو ساعت پیش در پاسخ به ماریو نوفل، بنیانگذار و مدیر عامل IBCgroup.io، گفت که تیم Kraken بالاخره هویت فردی را که صرافی ناموفق را هک کرده است، مشخص کرده است.

طبق توییت ماریو نوفل، عامل هک به احتمال زیاد یکی از اعضای غیر ماهر سازمان است. در طول دوره هک، از کراکن برای تخلیه وجوه استفاده شد.

پس دقیقاً چگونه وجوه به سرقت رفته است؟

به گفته نانسن، یک سازمان تحلیلی بلاک چین، مجموع خروجی های خروجی 339 میلیون دلاری در طول بیست و چهار ساعت گذشته از صرافی بین المللی و معادل آن در ایالات متحده رخ داده است.

پس از مطالعه تراکنش‌های روی بلاک چین، مشخص شد که آدرس کیف پول مرتبط با FTX مجموعاً 105.3 میلیون دلار توکن‌های اتریوم، سولانا و BNB را از کیف پول‌های واقع در ایالات متحده و سایر کشورها در 11 نوامبر دریافت کرده است.

پس از تصمیم تتر برای ممنوعیت USDT خود، کیف پول FTX در بازار غیرمتمرکز 1 اینچی معامله کرد و 16 میلیون USDT را با DAI مبادله کرد. پس از آن، USDT، LINK و seTH همه توسط آدرس پذیرفته شدند و سپس اقدام به فروش USDT و seTH کرد.

از آنجایی که اعضای جامعه ارزهای دیجیتال به نظارت بر خروجی ها و ورودی های تراکنش های کیف پول ادامه دادند، مشخص شد که کیف پول مجوز فروش LINK به ارزش ۲۴ میلیون دلار در CowSwap را صادر کرده است. بر اساس داده های موجود در زنجیره، همین کیف پول مسئول خرید میلیون ها دلاری LIDO نیز بوده است.