منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • FTX، Alameda Research، Binance Saga: قبل از طرح خرید چه اتفاقی افتاد؟

FTX، Alameda Research، Binance Saga: قبل از طرح خرید چه اتفاقی افتاد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک جنگ سرد مداوم در فضای رمزنگاری بین Binance و FTX وجود دارد. دو روز پیش، Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، گفت که شرکت مبادلات ارز دیجیتال باقی مانده دارایی های FTT خود را به عنوان بخشی از برنامه خروج از سهام FTX که از سال گذشته آغاز شد، به فروش خواهد رساند. اگرچه CZ به چه مقدار از سکه‌های FTT شرکتش می‌فروشد، اشاره نکرد، اما به صراحت اعلام کرد که بزرگترین پلتفرم مبادلات ارز دیجیتال قصد دارد تمام سکه‌های FTT باقی‌مانده در دفاتر خود را نقد کند.

در همان روز، کارولین، مدیر عامل آلامدا به مدیر عامل بایننس پاسخ داد که شرکت او آماده و مایل به خرید تمام سکه های باقی مانده FTT است که توسط بایننس 22 دلار نگهداری می شود. توییت لحن نسبتاً قانع‌کننده‌ای داشت و از CZ می‌خواست با فروش آن به Alameda Research تأثیر بازار فروش FTT خود را به حداقل برساند.

گفتگوهای گزارش شده در توییتر احساسات متفاوتی را در میان معامله گران FTT ایجاد کرد که منجر به نوسانات بالای قیمت در میان گمانه زنی ها شد. پس از آن شایعه شد که سلامت مالی Alameda Research بد است، پس از فاش شدن ترازنامه این شرکت، رفت و آمد بین CZ و شرکت تجاری SBF اتفاق افتاد.

ترازنامه نشان داد که شرکت 7.4 دلار وام تعریف نشده، 14.6 میلیارد دلار دارایی و 8 میلیارد دلار بدهی دارد. با این حال آنها 5.8 میلیارد دلار توکن FTT داشتند. مدیر عامل، کارولین پاسخ داد که شرکت او دارایی های بیشتری را به میزان 10 میلیارد دلار ذکر کرده است که در ترازنامه فاش شده منعکس نشده است.

پس از پاسخ‌ها، CZ اشاره کرد که صرافی بایننس در صرافی FTX دست به کار نمی‌شود و در عوض، تصمیم به فروش توکن‌های FTT گرفته است، زیرا آن‌ها را برای مدت طولانی نگه داشته‌اند.

LOI غیر الزام آور: FTX، Binance

معامله گران رمزارز در دارندگان FTX و FTT پس از شایعات، زمان نسبتاً نامشخصی را تجربه می کردند. کاربران پلتفرم صرافی و دارندگان FTT دائماً نگران آینده این ارز دیجیتال بودند.

ساعاتی پیش، قبل از این انتشار، مدیر عامل بایننس، CZ، اعلام کرد که آنها یک نامه تعهد غیر الزام آور با صرافی Sam Bankman دارند. همانطور که در توییت ذکر شد، FTX به دلیل بحران نقدینگی موجود از بایننس کمک خواست.

Binance به منظور محافظت از کاربران و همچنین دارندگان FTT با این درخواست موافقت کرده است. LOI نشان می دهد که بایننس قصد دارد FTX را به طور کامل خریداری کند و بحران نقدینگی را پوشش دهد. مدیرعامل اشاره کرد که وضعیت بسیار پویا است و هشدار داد که توکن‌های FTT ممکن است در روزهای آینده بسیار نوسان باقی بمانند.

FTX، بایننس LOI غیر الزام آور است، به این معنی که بایننس قبل از ادامه خرید، بررسی کامل را انجام می دهد. صرافی Binance این حق را برای خود محفوظ می دارد که در روزهای آینده از توافق خارج شود.

چرخش تکان دهنده وقایع تا حدودی برای کاربران FTX و دارندگان FTT پس از اینکه مشخص شد برداشت های استیبل کوین به طور موقت در پلتفرم FTX متوقف شده است، آرامش بخش است. خرید احتمالی بایننس اساساً یک نتیجه مثبت برای دارندگان کریپتو است، زیرا این حرکت آنها را از نتایج بی‌سابقه‌ای در فضای کریپتو محافظت می‌کند که می‌تواند منجر به ضررهای عظیم شود.