منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • FDIC به پنج شرکت ارز دیجیتال با دستور توقف و توقف خدمات ارائه می دهد

FDIC به پنج شرکت ارز دیجیتال با دستور توقف و توقف خدمات ارائه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) به پنج شرکتی که در زمینه دارایی های دیجیتال سروکار دارند با دستور توقف و توقف خدمات انتقاد کرده است. بر اساس بیانیه سازمان تنظیم مقررات، شرکت‌های مذکور در مورد بیمه دارایی‌های دیجیتال اظهارات غیرواقعی ارائه می‌کنند. این شرکت روز جمعه این بیانیه را منتشر کرد و آن را خطاب به شرکت های مورد بحث، از جمله FTX US سنگین وزن، ارسال کرد. سایر شرکت های ذکر شده در بیانیه شامل Cryptonews، SmartAssets و غیره هستند.

آژانس گفت این شرکت ها به سرمایه گذاران دروغ گفته اند

طبق بیانیه FDIC، شرکت‌های فوق به سرمایه‌گذاران در مورد برخی از سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با رمزارز که بیمه می‌کنند دروغ گفته‌اند. این آژانس ذکر کرده است که اطلاعاتی که در مورد محصولات به مردم داده می شود نادرست است. همچنین اشاره شد که این نمایندگی محصولات مذکور را بیمه نکرده است.

FDIC همچنین مجدداً تأکید کرد که آنها سهامی را که در حال حاضر در حساب های شرکت های کارگزاری هستند بیمه نمی کنند. در این نامه، این آژانس به شرکت ها در مورد این اطلاعات گمراه کننده هشدار داده و از آنها خواسته است که توسط کاربران خود درست عمل کنند. همچنین به شرکت‌های مذکور هشدار داد که روایت‌ها را اصلاح کنند و اظهارات نادرست و نادرست در مورد محصولاتی که بیمه می‌کنند را در وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و حساب‌های اجتماعی خود حذف کنند.

FDIC موضع سختی را در قبال شرکت های رمزنگاری نشان می دهد

FDIC در چند سال گذشته همواره هشدارهایی را به شرکت‌های موجود در بازار کریپتو در مورد فقدان بیمه آنها اعلام کرده است. چند ماه پیش، این آژانس به چندین بانک در سراسر کشور در مورد ارزیابی و کاهش خطرات هنگام ورود به تجارت با شرکت های رمزنگاری هشدار داد. این به این دلیل است که اکثر شرکت ها هیچ بیمه ای ندارند. به منظور تقویت این نکته، آژانس اشاره کرد که در حالی که بانک ها از نظر بیمه ای برای سپرده های حدود 250000 دلاری پوشش دارند، مبادله دارایی های دیجیتال هیچ پوششی ندارد.

همچنین ادعاهایی وجود دارد مبنی بر اینکه آژانس در چند سال گذشته پس از اینکه پست‌های مختلفی با هدف منصرف کردن بانک‌ها از ایجاد روابط کاری با چندین صرافی دیجیتالی هدف قرار گرفته بود، علیه ارزهای دیجیتال مخالف بوده است. چند ماه پیش، یک سناتور نامه ای به FDIC ارسال کرد تا برخی ادعاهای یک افشاگر در این زمینه را توضیح دهد. در نامه مذکور، سناتور جویا شد که چرا آژانس با ورود بانک ها به روابط کاری و مشارکت با صرافی های دیجیتال قانونی مخالف بوده است. وی خاطرنشان کرد که افشاگر ادعا می کند که بدنه از هر ابزار لازم برای اطمینان از اینکه چنین روابطی هرگز به نتیجه نمی رسد استفاده می کند.