منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • FBI دو NFT را از یک کلاهبردار فیشینگ به ارزش بیش از 100 هزار دلار و 86.5 ETH توقیف کرد.

FBI دو NFT را از یک کلاهبردار فیشینگ به ارزش بیش از 100 هزار دلار و 86.5 ETH توقیف کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اداره تحقیقات فدرال (FBI) دو توکن غیر قابل تعویض (NFT) را از یک کلاهبردار فیشینگ گرفته است که ارزش آنها بیش از 100000 دلار و 86.5 اتر بود.

چیس سنکال، که با نام آنلاین ترسناک (HZ) نیز شناخته می شود، کلاهبردار ادعایی است که برای اولین بار از طریق تحقیقات کامل انجام شده و شناسایی شد. منتشر شده در سپتامبر توسط کارآگاه مستقل بلاک چین ZachXBT.

طبق بیانیه رسمی FBI که در 3 فوریه منتشر شد، دارایی Seneca، که شامل یک ساعت 41000 دلاری Audemars Piguet (AP) Royal Oak Watch بود، به دلیل نقض قوانین فدرال برای مصادره فدرال مصادره شد.

اخطار FBI جزییات زیادی درباره این مصیبت ذکر نکرده است، به جز اینکه تمام اموال در 24 اکتبر توقیف شده است. زمان توقیف 9361 دلار و 95495 دلار بود.

در زمان ضبط، 86.5 ETH ارزش 116433 دلار داشت، اما در زمان نگارش این مقاله، ارزش آنها 144000 دلار بود.

چگونه ZachXBT به FBI کمک کرد

در این مرحله، مشخص نیست که اقدامات قانونی علیه سنکال چقدر گسترده بوده است. بر اساس بولتن اجرای قانون FBI، مصادره فدرال، از سوی دیگر، به دولت این امکان را می دهد که «بدون جبران خسارت برای فرد، مالکیت اموالی را که درگیر جرم هستند، حذف کند».

به گفته FBI،

ممکن است در یک دادرسی مدنی مانند دعوی علیه آن کالا یا پس از محکومیت شخصی در تعقیب کیفری اتفاق بیفتد.

ZachXBT در 3 فوریه از طریق توییتر گزارش داد که مصادره اموال در نتیجه تحقیقات او انجام شده است، حتی اگر FBI به طور علنی به او اعتبار نداده است.

ZachXBT برای آسیب رساندن به افراد زیادی در این منطقه گفت:

“من مشتاقانه منتظرم که احتمالاً در آینده شاهد سرنوشت مشابه دیگری از مجرمان فیشینگ باشم.”

ZachXBT در مقاله‌ای در مدیوم مورخ 2 سپتامبر اشاره کرد که پس از تماشای Horroz (HZ) که در مورد ساعت جدید به صورت آنلاین لاف می‌زند، در مورد چند آشنای متقابل که ساعت می‌فروشند سؤال کرد و در نهایت موفق شد با فردی که آن ساعت AP خاص را به فروش رسانده تماس بگیرد. سنکال.

متأسفانه برای Senecal، ادعا شد که پرداخت در بلاک چین با استفاده از USD Coin انجام شده است.