منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • FBI به معامله گران رمزارز و پلتفرم های Defi هشدار می دهد. چه کاری باید انجام دهید؟

FBI به معامله گران رمزارز و پلتفرم های Defi هشدار می دهد. چه کاری باید انجام دهید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اداره تحقیقات فدرال (FBI) هشداری جدی به سرمایه گذاران و معامله گران در چندین پلتفرم بخش مالی غیرمتمرکز صادر کرده است. بر اساس بیانیه آن، نگرانی هایی در مورد حملات جدید توسط هکرها وجود دارد که این پلتفرم ها را هدف قرار می دهند. در بیانیه خود، هکرها اخیراً با وجود افزایش اوراق بهادار به پلتفرم‌های بیشتری حمله کرده‌اند. این حملات اخیر تنها در سال جاری بیش از 1.5 میلیارد دلار را به سرقت برده اند.

FBI از معامله گران می خواهد که از امنیت آگاه باشند

بر اساس بیانیه مرکز جرایم اینترنتی FBI، این سوء استفاده ها باعث شده است که سرمایه گذاران از سرمایه خود در طول سال ها جدا شوند. این بدنه همچنین از این پلتفرم ها برای امنیت بهتر درخواست کرد و کدهای آنها را برای کمک به سرمایه گذاران برای فرار از این مسائل آزمایش کرد. به طور مشابه، به سرمایه گذاران هشدار داد که قبل از انجام فعالیت ها، تحقیقات عمیقی در مورد این پلتفرم ها انجام دهند.

اف‌بی‌آی گفت که این بازیگران مخرب همیشه در حال پراکندگی هستند و از تمایل بیشتر معامله‌گران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌کنند تا سرمایه‌های خود را از آنها دور کنند. یکی از معدود مواردی که توانسته به آنها کمک کند، فنی بودن استفاده از عملکرد زنجیره متقابل در حین بانکداری بر روی ماهیت منبع باز پلتفرم هایی است که مورد استفاده قرار می دهند.

هکرها در سال 2022 بیش از یک میلیارد دلار سرقت کرده اند

FBI در تحلیل خود خاطرنشان کرد که آنها مشاهده کرده اند که بیشتر جنایات انجام شده توسط هکرها شامل زدن قراردادهای هوشمند در پلتفرم های مختلف در این بخش است. با این کار، آنها یک روز میدانی برای سرقت دارایی های دیجیتال متعلق به کاربران دارند و اگر خوش شانس باشند، راهی برای خارج کردن آن پیدا می کنند. نمونه بارز بدنه، بهره برداری بیش از 300 میلیون دلاری بود که پل توکن Wormhole ماه ها پیش به آن تسلیم شد.

یکی دیگر از مواردی که بسیار دیرتر رخ داد، حمله وام فوری به سولانا بود. با این حال، این ارقام فقط کمی از رقم بسیار بزرگتر هستند زیرا هکرها توانسته اند بیش از 1 میلیارد دلار از پلتفرم های نامعلوم سرقت کنند. این رقم از مجموع رقم ثبت شده در دو سال گذشته بیشتر است.

اگرچه FBI موافق است که کاربران در معرض خطر هستند، اما این بدن هشدار داده است که کاربران باید تحقیقات عمیق انجام دهند و به آنچه مردم به آنها می گویند اعتماد نکنند. این بدنه همچنین خاطرنشان کرد که کاربران باید اطمینان حاصل کنند که این پلتفرم‌ها بهترین تیم توسعه‌دهنده را دارند و مکرراً از یک حسابرس خارجی می‌خواهند کدهای آنها را برای وجود اشکالات بررسی کند. FBI همچنین پلتفرم‌ها را موظف کرد تا در مورد آسیب‌پذیری‌های پلتفرم‌هایشان، از جمله موارد دیگر، هوشیارتر باشند.