منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ETF بیت کوین نقطه ای: VanEck یک برنامه جدید ارسال می کند

ETF بیت کوین نقطه ای: VanEck یک برنامه جدید ارسال می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کمیسیون بورس و اوراق بهادار درخواست جدیدی از شرکت سرمایه گذاری VanEck برای ETF بیت کوین دریافت کرده است. هشت ماه از زمانی که SEC درخواست قبلی VanEck را رد کرد و تنها یک روز پس از رد برنامه‌های Grayscale Investments و Bitwise Spot Bitcoin ETF می‌گذرد.

علیرغم تایید بسیاری از ETFهای آتی بیت کوین، SEC به طور مداوم در مورد ظرفیت متقاضیان برای دستکاری بازار ابراز نگرانی کرده است. بنابراین، به دنبال حمایت از سرمایه گذاران است.

VanEck امیدوار به تایید SEC است

VanEck اظهار داشت که بازارهای Spot برای کالاها و ارزهایی که قبلاً Spot ETF اعطا کرده است اغلب غیرقابل تنظیم هستند. VanEck همچنین گفت که کمیسیون به بازار آتی اساسی به عنوان بازار تنظیم شده در مقیاس قابل توجهی متکی است.

که همگی به عنوان پایه ای برای تصویب سری سهام امانی ارزی و کالایی عمل کردند. آنها شامل پلاتین، نقره، مس، طلا، پالادیوم و سایر کالاها و ارزها هستند.

دارایی هایی که یک ETF بیت کوین نقطه ای را تشکیل می دهند به قیمت بیت کوین گره خورده اند. کسانی که طرفدار پذیرش ETF بیت‌کوین نقطه‌ای هستند، ادعا می‌کنند که این محصول سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را مقرون به صرفه‌تر و برای مصرف‌کنندگان و مؤسسات به طور یکسان در دسترس خواهد کرد.

پیشرفت ETF بیت کوین در ایالات متحده

بسیاری از مردم ایالات متحده را به عنوان نمونه ای برای مشتاق شدن در مورد یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین نگاه می کنند. اما متأسفانه، در چند سال گذشته، SEC بیش از ده ها درخواست را رد کرده است.

در نتیجه کسب تاییدیه را برای شرکت ها دشوار می کند. همه چیز برای مدت طولانی تیره و تار به نظر می رسید، اما همه چیز در سال 2022 رو به جلو است. در اکتبر 2021، SEC به ProShares Bitcoin Strategy ETF، اولین ETF آتی بیت کوین، OK داد. در آوریل 2022، ETF آتی Teucrium Bitcoin را نیز تایید کرد.

از زمان نوشتن این مقاله، به نظر می رسد شانس تایید ETF Spot Bitcoin توسط SEC بسیار کم است. با این حال، این حرکت برخی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال را امیدوار کرده است. Grayscale Investments می خواست بیت کوین تراست (GBTC) خود را به یک ETF بیت کوین نقطه ای تبدیل کند. با این حال، SEC هر دو برنامه Bitwise و Grayscale را در 29 ژوئن 2022 رد کرد.

در رد پرونده، SEC به نگرانی در مورد دستکاری بازار اشاره کرد. در پاسخ به دستور SEC، شکایتی علیه کمیسیون اوراق بهادار و بورس توسط Grayscale در منطقه کلمبیا وجود دارد.

بعید به نظر می رسد که سرمایه گذاران آمریکایی به زودی به ETF بیت کوین دسترسی پیدا کنند، اگرچه چند شرکت درخواست های خود را مجدداً به SEC ارسال کرده اند.

آیا داشتن بیت کوین از ETF بیت کوین بیشتر است؟

به طور خلاصه، یک پاسخ نهایی واحد برای آن وجود ندارد. هر سرمایه گذار مجموعه ای از خواسته ها و نیازهای منحصر به فرد خود را دارد. هیچ مالکیت بیت کوین در ETF وجود ندارد، اما قرار گرفتن در معرض قیمت ضروری را فراهم می کند.

اگر نگران بیت کوین هستید یا می خواهید راهی آسان برای تنوع بخشیدن به دارایی های خود داشته باشید، ETF ممکن است گزینه بهتری باشد. افرادی که مایل به تجارت، استفاده از بیت کوین به عنوان ارز یا کاوش در ارزهای دیجیتال به روش های دیگر هستند، از داشتن بیت کوین سود می برند.

SEC هنوز ETF های Spot Bitcoin را تایید نکرده است، اما هر کسی می تواند پس از شناسایی هویت خود از یک صرافی، کارگزار یا خودپرداز، بیت کوین را خریداری کند. علاوه بر این، ETF های مبتنی بر معاملات آتی بیت کوین وجود دارد، اما ممکن است قرار گرفتن در معرض قیمت به تنهایی برای همه کافی نباشد.

امکان معامله در ETF های بیت کوین

در حالی که ایالات متحده هیچ گونه ETF بیت کوین را مجاز نکرده است، در حال حاضر در کشورهای دیگر وجود دارد. با این حال، VanEck امیدوار است که آنها تأییدیه دریافت کنند. به دلیل محبوبیت روزافزون صنعت ارزهای دیجیتال، چندین شرکت ETF بیت کوین را در کشورهای مختلف راه اندازی کرده اند. نمونه هایی از موارد قابل توجه عبارتند از:

کانادا: 3IQ Coinshares، CI Galaxy Bitcoin و Purpose Bitcoin.

اروپا: VanEck Bitcoin ETN، Iconic Funds، BTCetc – ETC Group Physical Bitcoin، 21Shares Bitcoin ETF، Bitpanda Bitcoin ETC، و Bitpanda Bitcoin ETF.

برزیل: بیت کوین ETF از QR Capital.