منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • eNaira نیجریه با تقریباً 500000 بارگیری مورد توجه قرار گرفته است

eNaira نیجریه با تقریباً 500000 بارگیری مورد توجه قرار گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • ENaira با حدود نیم میلیون دانلود مورد پذیرش قرار می گیرد.
  • کمتر از یک ماه پیش، نیجریه eNaira را راه‌اندازی کرد که نسخه دیجیتالی ارز آن است.

تقریبا نیم میلیون نیجریه ای کیف پول eNaira را خریداری کرده اند. علاوه بر این، نزدیک به 80 هزار تاجر از بیش از 160 کشور جهان ثبت نام کرده اند. سخنگوی اوسیتا نوانیسوبی این اطلاعات را تأیید کرد.

کیف پول در حال پذیرفتن جریان اصلی است. کمتر از یک ماه پیش راه اندازی شد. گادوین ایمفیله، رئیس بانک مرکزی گفت که نیجریه بیش از یک میلیون دلار eNaira تشکیل داده است که CBDC بالا رفت.

بر اساس گزارش‌ها، eNaira از زمان تأسیس خود در ماه اکتبر برای بیش از 60 میلیون NGN (150000 دلار) در تراکنش‌ها استفاده شده است.

راه اندازی eNaira

Bitt مستقر در باربادوس این CBDC را تأسیس کرد. این کشور نیجریه را به اولین کشور آفریقایی تبدیل کرد که پول قانونی ارز دیجیتال را دریافت کرد. نیجریه در حال حاضر جزو هفت کشوری است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را تاسیس کرده اند.

این کشور قوانین جدیدی را برای جلوگیری از استفاده از ارزهای دیجیتال در اوایل سال جاری وضع کرد. بانک مرکزی نیجریه (CBN) یک ارز دیجیتال را برای جذب شهروندان خود از رمزارز راه اندازی کرد. CBN همه بانک‌های تجاری را ملزم می‌کند تا حساب‌های افرادی را که از رمزنگاری استفاده می‌کنند مسدود کنند.

به گفته این سخنگوی، CBN CBDC را تأسیس کرد زیرا این روند آینده است. تقریباً 90 درصد از بانک‌های مرکزی در سطح جهان خواهان پذیرش دارایی‌های دیجیتال هستند.

اکثر بانک‌ها در نیجریه یک یادداشت داخلی ارائه کردند که در آن از کارکنان خود می‌خواستند حساب‌های دارای حجم تراکنش‌های مشکوک را ردیابی کنند. یا حساب های مرتبط با معاملات ارزهای دیجیتال.

آوردن همه سوار

هدف ENaira افزایش شمول مالی است. در حال حاضر، این کیف پول فقط به افرادی که دارای حساب بانکی هستند پاسخ می دهد. با این حال، به زودی گسترش خواهد یافت و همه را پوشش می دهد، خواه حساب بانکی داشته باشند یا نداشته باشند.

اهداف توسعه این است که بیش از سه چهارم جمعیت از eNaira استفاده کنند. تقریبا 40 میلیون نفر حساب بانکی ندارند. زمانی که این جمعیت های بدون بانک به کیف پول دسترسی پیدا کنند، آنگاه شمول مالی افزایش می یابد.

بعلاوه، کاربرد ساده تر و سریع تر برنامه های انتقال اجتماعی را تسهیل می کند. خطراتی مانند پولشویی همیشه می تواند با کیف پول جدید ایجاد شود. نیجریه اقداماتی را برای مقابله با تهدیدات احتمالی اتخاذ کرده است.

محدودیتی برای انتقال وجه از سپرده های بانکی به کیف پول eNaira وجود دارد. این اقدام برای جلوگیری از کاهش نقش مؤسسات مالی وجود دارد.

برای افزایش امنیت، یک سیستم تأیید هویت طبقه‌بندی شده است. این کار از دسترسی کلاهبرداران به کیف پول افراد جلوگیری می کند.