منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • EIP-4488: Vitalik Buterin محدودیتی را برای کاهش شارژ گاز ETH پیشنهاد می کند

EIP-4488: Vitalik Buterin محدودیتی را برای کاهش شارژ گاز ETH پیشنهاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • Vitalik Buterin پیشنهاد می کند که بلاک چین اتریوم را از طریق EIP-4488 کاهش دهید.
  • شبکه اتریوم مهاجرت مشتری به راه حل های مقرون به صرفه را مشاهده کرده است.

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، EIP-4488 (پیشنهاد بهبود اتریوم) را برای مقابله با شارژهای بالای گاز لایه 2 پیشنهاد کرده است. بوترین محدودیتی را برای فراخوانی داده های تراکنش عمومی پیشنهاد می کند. به‌علاوه، این محدودیت کل هزینه‌های راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ اتریوم، از جمله چندین خطر در شبکه ETH را کاهش می‌دهد.

دو کهنه کار، مهندس تحقیق و توسعه اتریوم 2.0 آنسگار دیتریچز همراه با بوترین، این پیشرفت را ایجاد کردند. به‌روزرسانی شبکه موقتی خواهد بود زیرا اتریوم به زودی راه‌حل‌های قوی را خواهد یافت.

اخیراً عوارض گاز شبکه افزایش یافته است. Infact Ethereum یک خروج کاربر را مشاهده کرده است که به افزایش هزینه ها مرتبط است. مشتریان شبکه های کم هزینه با همین قابلیت ها را می خواهند. بوترین در جلسه شعبده بازان شبکه به مسائلی در مورد هزینه های افزایشی اشاره کرد.

راه حل های مقیاس بندی لایه 2 تنها گزینه های غیر قابل اعتماد برای شبکه هستند. با این حال، هزینه های گاز با استفاده از پروتکل های شبکه برای برخی افراد مقرون به صرفه نیست. بنابراین رسیدگی به هزینه های جمع آوری یک موضوع فوری است.

پیشنهادات بوترین

برنامه نویس روسی-کانادایی گزینه ای را ارائه کرد که در آن شبکه می تواند پارامترهای هزینه را بدون محدودیت در اندازه بلوک کاهش دهد. با این حال، او فکر می کند که ناامنی می تواند در کاهش گاز calldata ایجاد شود.

هدف EIP-4488 کاهش 5 برابری هزینه های تراکنش داده ها است. Calldata مکانیسم کلیدی برای ZK-Rollups و Optimistic Rollups است. این پیشنهاد همچنین محدودیتی برای تمام داده‌های تماس تراکنش در هر بلوک اضافه می‌کند.

قبل از این راه‌حل جدید، افزایش هزینه‌های گاز توسط راه‌حل‌های دو لایه روی اتریوم مدیریت می‌شد. در اینجا تراکنش ها خارج از زنجیره اصلی اتریوم اجرا می شوند. علاوه بر این، اطلاعات تراکنش در لایه 1 وصل شده است.

در اینجا موفقیت از طریق قراردادهای هوشمند به دست می آید. وظیفه اصلی آنها جمع آوری داده های تراکنش است. اطلاعاتی که به شدت فشرده است توسط مشارکت کنندگان شبکه ای که به عنوان اعتبار سنجی شناخته می شوند مدیریت می شوند. این شرکت کنندگان داده ها را به زنجیره اصلی ارسال می کنند. آنها حداقل اطلاعات مورد نیاز برای تأیید صحت تراکنش ها را دارند.

راه حل های Polygon Hermez و Loopring مقرون به صرفه تر از راه حل های لایه یک هستند. Optimism و ZKSync rollups نیز نسبتاً مقرون به صرفه هستند.

پیاده سازی EIP-4488

با فرض پذیرش پیشنهاد بوترین، برای پیش‌بینی تغییرات قیمت گاز برای شبکه اتریوم، ارتقاء لازم است. ماینرها موظف خواهند بود که این قانون را افزایش داده و از آن پیروی کنند. آنها باید پس از رسیدن کل داده های تماس به حد مجاز، تراکنش های بیشتری را در یک بلوک ممنوع کنند.

بسیاری از شرکت کنندگان در حال بررسی جایگزین های دیگری مانند اجرای یک محدودیت نرم هستند. همچنین مشکلات ازدحام در فروش (NFT) وجود داشته است. این می‌تواند مشتریان را تحت فشار قرار دهد تا برای تامین کمبود گاز، نرخ‌های بالایی بپردازند.